Autor Tema: Profine LDD i MOC kreacije  (Pročitano 22809 puta)

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Profine LDD i MOC kreacije
« poslato: Oktobar 29, 2012, 08:06:30:pre podne »
Moj povratak u Lego vode započeo je upravo Lego Digital Designer-om pre oko dve godine, dok same kockice intenzivno sakupljam poslednjih godinu dana :smile2:

U čast glavnom krivcu, LDD-u, sada vam predstavljam moj prvi uspešniji rad, urađen u leto 2011. Da napomenem da je ovaj rad urađen u  LDD-u 4.1.8 i to osnovnoj verziji, te je i broj kockica bio ograničen. Extended verziju sam upoznao tek nešto kasnije :shy:  , te sam zahvaljujući njoj u nekim drugim krugovima dobio i nadimak Digitalni Mag! :pirate:

Ispod su indeksirani prikazi svih MOC-ova i modifikacija, kao i setova urađenih u LDD-u za sada (napomena, svaka slika je link ka određenoj kreaciji, samo kliknite na nju).


MOC-ovi i modifikacije
[/b]





Profine LDD kreacije




Profine LDD modifikacije

 


Zvanični setovi


Castle


City
 

Harry Potter


Indiana Jones


Lord Of The Rings


Pirates


Pharaoh\'s Quest


Space


Star Wars



Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 29, 2012, 08:13:11:pre podne »
Predstaviću vam se mojim prvim uspešnijim radom. Sredinom 2011. sam bio inspirisan Creator kućama, te sam odlučio da napravim/nacrtam/uradim nešto u LDD-u.

Našao sam na netu neki poljski katalog kuća i izabrao jednu koja mi se svidela.

Evo kako ona izgleda:



i plan i pogled sa svih strana:



A onda sam krenuo da radim kuću koja nalikuje ovoj sa slike:



Zanemario sam uređenje enterijera, jer mi je bilo važno da uradim kuću da valja izgledom spolja. Enterijer se ionako ne vidi kada je kuća gotova, a ima dosta, baš dosta prostora za uređenje istog. Uradio sam samo stepenice, koje u konačnoj verziji izgledaju drugačije nego na slici iznad.

Potom sam naišao na problem oko krova. Na planu se vidi da je krov pod uglom od 45 stepeni. Probao sam u LDD-u da uradim pod istim uglom, ali izgleda mnogo šiljato (ni blizu 45) pa sam uzeo kocke od 22ipo stepena i nastavio sa radom na gornjem spratu i krovu.
Ove crne kocke na spratu mi tu stoje kao pomoćni markeri zbog ugradnje otvora i krova.



E onda sam se malo mučio sa pravljenjem krova, ali bilo je baš zabavno, kao da sam slagao sa pravim kockama - dodaj, skini, menjaj, znate već :smile2:



I iz drugog ugla, takođe spreda.



Ovde da napomenem da sam u odnosu na plan kuće izbacio pomoćnu prostoriju između garaže i same kuće.

I evo ga! Konačan izgled kuće!  :frozen:  I to iz sva četiri ugla.









ALI!!!

Ne dade mi đavo mira, pa sam kasnije malo potkratio krov, i to za 3 reda.





Očekujem vaše kritike, pohvale, sugestije. Takođe želim da mi kažete koji vam je izgled bolji, sa dužim ili kraćim krovom. Meni sa dužim :grin2:

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 29, 2012, 08:58:17:pre podne »
Druze, iskreno svidja mi se ideja, sve je super, osim krova, mislim da bi trebalo da ga smanjis, ovako nekako \"strci\", nije prirodno.. dakle smanji ga jos malo, i napravi neke drzace kao na originalnoj slici, mozes da stavis oluke.

Probaj i da poradis malo na enterijeru.. nije sve u spoljnom izgledu :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 29, 2012, 10:16:29:pre podne »
odlično, sigurno bi bilo još zabavnije s kockama.
što se krova tiče, ja sam za manji. suviše je (čak i u manjoj verziji) to velika jednolična površina u jakoj boji da bi lepo izgledala. kuće na ulici se obično ne vide iz ugla kao kuće od Lega, pa ni ne primećuješ koliko je krov dosadan. ovde bi on, prilično sam siguran, pojeo ostatak kreacije.

hoćemo još!

nimnim

  • Gost
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 29, 2012, 03:12:10:posle podne »
Odličnan rad, super ideja za model kuće, ono što ti ja predlažem je strmiji krov, odnosno da koristiš krov 45, umesto ovog 33(valjda postoji na LDD-u). U svakom slučaju za svaku pohvalu.

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 29, 2012, 09:23:17:posle podne »
Hvala drugari! Drago mi je da vam se generalno sviđa, osim krova :laugh:

Što se strmine krova tiče, probao sam sa slope-ovima od 45 stepeni, ali je rezultat lošiji. Naime, ne dobija se baš ugao od 45, već oko 60 stepeni, pa ispada previše strm krov. Najbolje rešenje bi bilo sa plate-ovima. Krov bi izgubio na masivnosti i dobio na eleganciji. A i lakše bi bilo pogoditi ugao krova...

No, otom potom, ovaj rad je rađen davno i bio je prvi, te sam takvog hteo i da ga predstavim. Ako ga budem prepravljao, uradiću i enterijer, svakako :smile2:

Uskoro slede ostali radovi...

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 30, 2012, 01:27:25:posle podne »
lepo:)
sobzirom da nikad nisam radio u ldd-u (niti u bilo cemu slicnom za lego), koliko si vremena izgubio, u poredjenju sa vremenom koje bi ti trebalo da napravis u stvarnosti, od pravih lego kockica? (tj, sta je brze?)
Pritom, svaki put kad nesto pravim teshim se time da cu se igrati sa tim necim, i zato mi ldd nikad nije bio zanimljiv, ali verujem da kada bih probao, navukao bih se :)

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 30, 2012, 01:47:04:posle podne »
Angeli, mnogo se brže pravi sa kockicama u stvarnosti, nego u programu. I to nekoliko puta brže. Osim ako u nekoj velikoj građevini želiš da zameniš samo neki deo. Onda je to neuporedivo brže u programu, jer ne moraš ništa da rušiš :grin2:

LDD ljudima brzo dosadi, jer je teško kreirati iz glave, gde treba odreagovati brzo i ideju pretvoriti u delo. Za to su kocke neuporedivo zahvalnije.

Prednost programa je samo u tome što imaš neograničen broj kockica i boja, te možeš da probaš svakakve varijante. U zavisnosti od veličine kreacije, treba i memorije na kompu, pa su i kočenja istog moguća :pirate:

Zapravo su kockice kockice, i ne treba ih nikada menjati ako ne mora :laugh:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 30, 2012, 03:01:13:posle podne »
Super je samo poradi na enterijeru.:love:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Djapeto

  • Gost
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 30, 2012, 05:32:32:posle podne »
:love:

Браво Профо!

Пратим твоје ЛДД вештине још од огромног броја јако лепо урађених ЛДД рецензија. Драго ми је да си убацио и ЛДД мок, мало сам радио у томе и могу рећи да је доста захтевно тако да ти се још више дивим.

Darth Vader

  • Gost
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 30, 2012, 06:16:46:posle podne »
Sve izgleda odlično!!!!Svaka čast!!!

Ja sam mislio da okačim svoje MOC-eve na LLD zato što nemam dovoljno kocaka.:sad: K\'vragu kad sam mislio da okačim,dan-dva pre toga crko mi komp!Sada sve ispočetka.:sad:

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 30, 2012, 10:48:06:posle podne »
Hvala svima na komentarima :smile2:

Rešio sam da vam predstavim moj razvoj kroz LDD, te ću vam stoga hronološki predstaviti i sve moje radove, redom kojim su i nastajali. Uglavnom su to zvanični Lego setovi, koje sam pravio iz želje da ih bolje upoznam, kada već nisam imao prilike da ih posedujem i igram se sa njima :cry:  Krenimo redom...

Set koji sam jako želeo kao mali i koji sam sada skoro kompletirao je 6259 Broadside\'s Brig :pirate:



Set sam radio 14. i 15. januara 2012. godine.

U LDD-u ne postoje delovi za originalna zatvorska vrata, pa sam uradio najmanju moguću modifikaciju.
Zamislite, u programu nije moguće na figuru postaviti i epolete i ranac (ili barem ja nisam uspeo), tako da je ranac završio na zidinama.

Evo slika seta iz nekoliko uglova:











Ako neko želi neki od mojih LDD modela, slobodno neka kaže :smile2:

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #12 poslato: Novembar 01, 2012, 03:46:20:posle podne »
Još jedan set iz teme Imperial Soldiers. U pitanju je set 6265 Sabre Island :pirate:



Set sam radio 15. januara 2012.

Tada u Lego DD-u nije bilo baseplate-a veličine 16x16, pa sam ga ja napravio od 4 plate-a 8x8, a onda sam iskoristio priliku i podigao ostrvo za visinu jednog plate-a.



Dve slike u toku izrade:





Nekoliko slika gotovog seta. Uživajte u pogledu iz par uglova :smile2:








-obelix-

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #13 poslato: Novembar 01, 2012, 05:10:45:posle podne »
Jako lepo odradjeno, posebno izdignuta podloga ostrva daje neku realisticnost sceni; svaka cast!

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #14 poslato: Novembar 01, 2012, 07:45:04:posle podne »
super, to mu dodje nekako kao arhiviranje. bilo bi super kad bi to mogao da posaljes u neku \"centralnu bazu LDD izdatih setova\" i dobijes neki evric za uzvrat :) kao ono grubo modelovanje zgrada za potrebe google maps i sl...
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."