Autor Tema: LEGO ponuda u Beču  (Pročitano 22951 puta)

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #15 poslato: Decembar 04, 2012, 11:33:20:pre podne »
Citat: \"Angeli\" post=16941
sa racunom u Srbiji bi sve bilo uzasno lako, i verujem da bi mnogima pomogao da dodju do kockica; pritom, koliko god da naptrpas, makar u kofer, ne verujem da ce ti vozac busa traziti vise od 20 e (tj nama ovde), i to se dogovori sa njim unapred, kada mu se daje kofer ;) A u taj kofer njih deset moze da kupi; sto znaci da ih postarina i carina izadje 2 e po glavi :)
ma neka bude i 3 :)))

Ali onda mora da se smisli nesto adekvatno da se i ti nagradis ;) Narocito u slucaju da neko nadje nesto sjajno u bricklink radnjama koje su ti blizu;)


Videćemo... Mogu samo za sada da kažem da uvek mogu da ponesem bar jedan lego kad ja lično dolazim u SRB. Naravno, javiću ovde kada budem dolazio.

Nažalost trenutno nemam mnogo vremena i ne mogu da napišem više, ali plan mi je da danas ili sutra uzmem nešto iz toysRusa ako stignem, mislio sam da ponudim ovde svima, pošto je sad tamo 20% off, ali ne znam da li ću stići i sam tamo.

Uglavnom za ubuduće ću morati smisliti šta kako koliko, kako bi izlgledalo slanje i plaćanje, pa ću napisati. Pošto sam video da Helm\'s deep u SRB košta oko 19000din, onda sam siguran da čak i bez sniženja, i sa svim ostalim dodatnim troškovima slanja, kupovanja, pakovanja itd, opet je primetno jeftinije, što je totalna bruka za sve kockare u SRB :(

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #16 poslato: Decembar 04, 2012, 02:19:54:posle podne »
Citat: \"stonecoldcrazy\" post=16951
Videćemo... Mogu samo za sada da kažem da uvek mogu da ponesem bar jedan lego kad ja lično dolazim u SRB. Naravno, javiću ovde kada budem dolazio.

Nažalost trenutno nemam mnogo vremena i ne mogu da napišem više, ali plan mi je da danas ili sutra uzmem nešto iz toysRusa ako stignem, mislio sam da ponudim ovde svima, pošto je sad tamo 20% off, ali ne znam da li ću stići i sam tamo.

Uglavnom za ubuduće ću morati smisliti šta kako koliko, kako bi izlgledalo slanje i plaćanje, pa ću napisati. Pošto sam video da Helm\'s deep u SRB košta oko 19000din, onda sam siguran da čak i bez sniženja, i sa svim ostalim dodatnim troškovima slanja, kupovanja, pakovanja itd, opet je primetno jeftinije, što je totalna bruka za sve kockare u SRB :(

Citat: \"Angeli\" post=16941
sa racunom u Srbiji bi sve bilo uzasno lako, i verujem da bi mnogima pomogao da dodju do kockica; pritom, koliko god da naptrpas, makar u kofer, ne verujem da ce ti vozac busa traziti vise od 20 e (tj nama ovde), i to se dogovori sa njim unapred, kada mu se daje kofer ;) A u taj kofer njih deset moze da kupi; sto znaci da ih postarina i carina izadje 2 e po glavi :)
ma neka bude i 3 :)))

Ali onda mora da se smisli nesto adekvatno da se i ti nagradis ;) Narocito u slucaju da neko nadje nesto sjajno u bricklink radnjama koje su ti blizu;)



mislim da bi bilo jasnije i preglednije ako prvo ide tekst na koji se pozivas (quote) pa onda tvoj komentar/odgovor :wink2:

vise o tome i sl:
http://skockani.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=45&id=2846&Itemid=137&lang=en
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #17 poslato: Decembar 04, 2012, 02:24:08:posle podne »
U pravu si potpuno, inače tako radim ali ovaj put sam omašio! :) Ispravljam

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #18 poslato: Decembar 04, 2012, 06:21:13:posle podne »
Evo napisaću nešto sad u sekciji prodaja, rešio sam da uzmem Helms Deep iz toysRus-a.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #19 poslato: April 19, 2013, 05:22:31:posle podne »
evo jedne jako lepe vesti

Brand stores are opening up left, right and centre in the USA and even in the UK but expansion into new countries has been slow.

However, today, LEGO has advertised the store manager\'s job for a new store in Vienna, which will be the first one to open in Austria.

:grin2: :grin2: :grin2:

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #20 poslato: April 19, 2013, 05:31:37:posle podne »
Super vest! Samo da sam ranije znao pa da sam slao CV :)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #21 poslato: April 19, 2013, 05:40:59:posle podne »
Citat: \"stonecoldcrazy\" post=23032
Super vest! Samo da sam ranije znao pa da sam slao CV :)


tek danas je objavljen oglas, tako da imaš vremena da pošalješ CV :wink2:

http://jobs.lego.com/en-GB/jobdescriptionpage?title=Store_Manager_Wien_(w/m)&id=51108079

vojiste

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #22 poslato: April 19, 2013, 06:39:47:posle podne »
Za mene koji cesto putujem sluzbeno u Bec ovo je definitivno odlicna vest :laugh: . Generalno je izbor setova u Becu dosta dobar, ali eksluzivne setove je vrlo tesko naci, tako da sa Lego shop-om sve postaje znatno lakse.

vojiste

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #23 poslato: Jul 05, 2013, 02:23:57:posle podne »

Angeli

  • Gost
Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #24 poslato: Jul 05, 2013, 05:43:04:posle podne »
super ;)
Mislis da ce imati PaB zid? Ima li nekih vesti?

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #25 poslato: Jul 05, 2013, 05:48:00:posle podne »
Odlično! Nije baš blizu, a tehnički nije ni u Beču, nego u Donjoj Austriji :) Ali dobro je da će biti konačno.

Ako je prava lego radnja, mora biti pick-a-brick. Mora! :wacky:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #26 poslato: Jul 05, 2013, 06:14:30:posle podne »
Super! Sigurno ce biti pab ,ako su u Madjarskoj stavili ,stavice i u Austriji

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #27 poslato: Avgust 09, 2013, 10:56:47:pre podne »
Jedan mini izveštaj:

Bio sam na otvaranju prvog dana. Prodavnica se otvarala u 9:30, ja sam stigao u 9:22 i bilo je oko 150 ljudi ispred mene u redu, ali na sreću svi su uspeli da uđu i nije bilo tako strašno gužva.

Ko je imao pozivnicu mogao je uzme 2 poklona - prvi je flamingo koga nosiš kući nakon što ga sastaviš u prodavnici



Drugi je chima polybag, koji se dobije kao zamena za pozivnicu na otvaranje prodavnice.




Prodavnica je organizovana kao i svaka lego store - mada sam bio samo u još jednoj, ali tako mi izgleda gledajući slike po netu :) Od sklopljenih setova meni su zapali za oko Arkham asylum i naravno Tower of orthanc, koji izgleda mnogo mnogo bolje uživo nego na slikama i video klipovima.

Ne znam da li je mapa prodanvica tog šoping centra apdejtovana ali prodavnica je na prvom spratu pored Peek&Clopenburg. Što se tiče stizanja do tamo, ko ide autoputem za jug, treba samo da izađe na izlazu za SCS, a ko ide iz centra grada, najjednostavnije je ući u lokalni voz za Baden, staje kod opere, i izaći na stanici kod šoping centra.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #28 poslato: Avgust 09, 2013, 11:08:38:pre podne »
Koje su cene za PaB čaše? Kakav je bio izbor delova na otvaranju?

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: LEGO ponuda u Beču
« Odgovor #29 poslato: Avgust 09, 2013, 11:40:18:pre podne »
Citat: \"Sammael\" post=26106
Koje su cene za PaB čaše? Kakav je bio izbor delova na otvaranju?


Nažalost nemam odgovor ni na jedno :) Bila je gužva i nisam uspeo da pitam koje su cene. Što se tiče izbora, opet gledao sam da nađem nešto što mi je bilo potrebno, ali toga nije bilo. Sećam se sa su bili
- 1x1 trasnparenti žuti round studs
- Plant Brick, Round 1 x 1 with 3 Bamboo Leaves
- 1x2 brown brick

I to je to što se sećam, inače mislim da su ukupno bile 24 PaB korpe, ali ni to nisam siguran. Nisam (opet zbog gužve) pitao radnike tamo da li imaju još neke kockice.