Autor Tema: 31039 - Blue Power Jet  (Pročitano 1137 puta)

legomanijak

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.043
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
31039 - Blue Power Jet
« poslato: Oktobar 21, 2016, 12:56:47:pre podne »
Pregled seta 31039 – Blue Power Jet. Osnovni podaci:
Godina izdavanja: 2015
Broj delova: 608
Broj minifigova: 0
Preporucena cena u DE: 55e
Glavni razlog zbog kojeg sam i uzeo ovaj set jeste boja. Pored nje, krase ga jos i nekoliko zanimljivih tehnika.



Kokpit koji je zaista elegantno odradjen, uz blagi nagib dok se stakla savrseno zatvaraju, dovoljno mesta za 2 figa unutra





Motor koji nije mogao da bude jednostavnije napravljen  :bored:





Oprema za sletanje koja se skroz povlaci, ali su tockovi sa strane i dalje vidljivi oko cega su mogli malko vise da se potrude



Donja povrs mlaznjaka je skroz ravna kada se uvuku tockovi





Prisutna su i 4 pokretna ''krilca''



Zadnji deo se otvara i otkriva drugi deo motora, opet krajnje uproscena struktura





Kokpit sa 2 mesta za figove, dosta printovanih kocaka, kao i jednog trans zelenog 1x1 tile-a koji bi trebao da stoji u ovom lbg clip-u u prednjem delu kabine ali ga ja namerno nisam stavio jer tu tehniku i dalje smatram neleg(o)alnom  :sick:





Sve "funkcije" na jednoj slici



Moje misljenje o setu:

Solidno oblikovana letelica, naravno uvek moze bolje, tu pogotovo mislim na motor, tockove za sletanje koji bi morali da budu neprimetni po uvlacenju s obzirom na prostor koji posoji da se tako nesto i uradi. Naravno centralni deo jeste kokpit koji je zaista sjajno uradjen, kao i krila, koja iako odradjena relativno prostim tehnikama izgledaju odlicno. Interesantno je i resenje za dva crna "otvora" uz kokpit. Mlaznjak je vrlo stabilan i dosta cvrst. Nema nalepnica sto je uvek plus. Sve u svemu fin set uz prostora za napredak, stoga je moja krajnja ocena 3.5 (skala 0-5).
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2016, 12:10:28:posle podne legomanijak »

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 31039 - Blue Power Jet
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 21, 2016, 01:00:52:pre podne »
Lepa recenzija solidnog seta, mene samo nervira kod LEGO letelica što gotovo nikad donji deo trupa nije "obrađen" odnosno zaobljen na neki način. Znam da bi pojelo još dosta kocaka, ali mi je ovako nedorečeno.

legomanijak

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.043
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 31039 - Blue Power Jet
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 21, 2016, 01:16:02:pre podne »
Hvala! Slazem se, mada ovo jeste mlaznjak, a njih i ima sa skroz ravnim donjim delom trupa

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 31039 - Blue Power Jet
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 21, 2016, 08:17:07:pre podne »
Lepa recenzija. Odlican set. Definitivno lego u ediciji Creator objavljuje sjajne setove. Slazem se da bi zaobljen donji deo delovao sjajno