Autor Tema: Prvi Lego Store stiže u Hrvatsku  (Pročitano 4969 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Prvi Lego Store stiže u Hrvatsku
« poslato: Jul 30, 2014, 05:17:09:posle podne »
vest je preneta sa b92.net

Zagreb -- Prvi Lego Store u jugositočnoj Evropi biće otvoren u septembru u Hrvatskoj, u zagrebačkom Arena centru.



Na više od 150 kvadratnih metara kupcima će se predstaviti celokupni Lego asortiman kreativnih igračaka za decu i odrasle, uključujući ekskluzivne linije proizvoda "Arćitecture" i "Tećnic" za arhitekte, inženjere i sve one koji se tako osećaju, kao i komplet "Star Wars" za ljubitelje legendarnih Ratova zvezda Džordža Lukasa, prenosi portal Poslovni.hr.

Osim navedenih Lego proizvoda, posetioci će s takozvanog "Pick-A-Brick" zida u trgovini moći da odaberu kockice po želji i kupuju ih "na kilo".

Uz to, u trgovini će uz pomoć specijalnog "Build-A-Mini" pulta moći da se napravi jedinstvena Lego figurica, iz izbora od nekoliko hiljada mogućih sastavnih delova i kombinacija. Ta kompanija je od osnivanja do sada proizvela više od 700 milijardi Lego kockica odnosno čak 94 kockice za svakog čoveka na planeti.

U jednoj godini proda se toliko Lego kockica da bi se njima Zemlja mogla opasati pet puta, a jedna standardna Lego kockica je dugačka samo 3,2 centimetra.

Procenjuje se da svi ljubitelji Lego kockica na svetu godišnje provedu ukupno pet milijardi sati u igri, gradeći inovativne tvorevine od više od 55 milijardi najrazličitijih Lego elemenata koji se proizvedu svake godine.

Lego je porodična firma sa sedištem u Bilundu u Danskoj, a osnovana je 1932. godine. Lego proizvodi se mogu kupiti u više od 130 zemalja u svetu, uključujući i Hrvatsku od jeseni ove godine.

Ime "Lego" je 1934. godine osmislio Kirk Kristiansen, osnivač i nekadašnji predsednik i izvršni direktor Lego grupe, spojivši prva slova danske fraze "Leg godit" odnosno "igraj se dobro".

Lego trenutno zapošljava skoro 12.000 radnika širom sveta.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi Lego Store stiže u Hrvatsku
« Odgovor #1 poslato: Jul 30, 2014, 07:55:48:posle podne »
malo pojasnjenje- nije zvanicni lego vec monobrand kao u Budimpesti
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi Lego Store stiže u Hrvatsku
« Odgovor #2 poslato: Jul 30, 2014, 09:14:01:posle podne »
,,U jednoj godini proda se toliko Lego kockica da bi se njima Zemlja mogla opasati pet puta,,

WAT  :confused:

Da li pricaju o papirnim novcanicama ili kutijama ili...?

Inace,ovo su lepe vesti ...prvo Madjarska, sad Zagreb ...samo neka nastave
« Poslednja izmena: Jul 30, 2014, 09:15:45:posle podne vasa »

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi Lego Store stiže u Hrvatsku
« Odgovor #3 poslato: Jul 30, 2014, 09:23:09:posle podne »
Šta reći osim "Lepo."? :smilie:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi Lego Store stiže u Hrvatsku
« Odgovor #4 poslato: Jul 30, 2014, 10:17:30:posle podne »
Odlicno!Samo da nas ne zaobidju i ludilo. :grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi Lego Store stiže u Hrvatsku
« Odgovor #5 poslato: Jul 30, 2014, 10:27:06:posle podne »
kad je nas neko zaobisao...
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi Lego Store stiže u Hrvatsku
« Odgovor #6 poslato: Jul 30, 2014, 10:38:11:posle podne »
Koliko li je novca potrebno da napravimo Lego Skockani monobrend radnju? Jer ako je napravi nas uvoznik bice PaB casa skuplja nego kokain.

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi Lego Store stiže u Hrvatsku
« Odgovor #7 poslato: Jul 31, 2014, 10:04:00:pre podne »
...Lego proizvodi se mogu kupiti u više od 130 zemalja u svetu, uključujući i Hrvatsku od jeseni ove godine...

Шта, до јесени се Лего није могао куповати у Хрватској? ЖЊ92, нема шта...

Ово је свакако одлична вест по питању трендова, и посебно ми је драго што смо се и ми Скоцкани изборили да и Србија уђе у планове за такву будућност!

ПС. Ставрно, ко ће бити власник/увозник? Да ли ТЛГ регулише цене у монобренд продавницама?
...и нестадох у измаглици...

otherbds

  • Gost
Odg: Prvi Lego Store stiže u Hrvatsku
« Odgovor #8 poslato: Septembar 25, 2014, 11:33:16:pre podne »
Vidim da niko nije nista pisao pa cu vas ja obavijestiti. Radnja je otvorena i postoji PaB zid samo ponuda na njemu nije nesto velika 15-16 razlicitih artikala koje ce se povremeno mijenjati. 13 i 14 kada je bilo otvaranje 20% popusta na sve artikle i potroslilo se dosta para a guzve su bile ogromne. Sve u svemu sada moram stalno traziti nekoga ko ide u Zagreb da ode tamo, javi mi sta ima u ponudi i kupi mi sta mi treba. Cjena na PaB je 500 kuna po kilogramu.
Trenutno nemaju web page vec samo Facebook stranicu
https://hr-hr.facebook.com/LEGOStoreZagreb

Nisam prvi dan uspio uci ali sam zato uspio drugi dan a redovi su bili ogromni. Poranio sam ujutro i cekao sam neki 50 minuta da udjem :)

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi Lego Store stiže u Hrvatsku
« Odgovor #9 poslato: Septembar 27, 2014, 12:26:05:pre podne »
Vidim da niko nije nista pisao pa cu vas ja obavijestiti. Radnja je otvorena i postoji PaB zid samo ponuda na njemu nije nesto velika 15-16 razlicitih artikala koje ce se povremeno mijenjati. 13 i 14 kada je bilo otvaranje 20% popusta na sve artikle i potroslilo se dosta para a guzve su bile ogromne. Sve u svemu sada moram stalno traziti nekoga ko ide u Zagreb da ode tamo, javi mi sta ima u ponudi i kupi mi sta mi treba. Cjena na PaB je 500 kuna po kilogramu.
Trenutno nemaju web page vec samo Facebook stranicu
https://hr-hr.facebook.com/LEGOStoreZagreb

Nisam prvi dan uspio uci ali sam zato uspio drugi dan a redovi su bili ogromni. Poranio sam ujutro i cekao sam neki 50 minuta da udjem :)

Hvala na informacijama. Ne bi bilo loše da imaju i neke slike zida ili dostupnih delova.

Miroslav

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 81
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi Lego Store stiže u Hrvatsku
« Odgovor #10 poslato: Septembar 27, 2014, 06:23:29:pre podne »
Evo, iskopao sam zvaničnu i fejsbuk stranicu:
https://www.facebook.com/LEGOStoreZagreb
http://www.lstore.hr/


Slika zida

Kao i neki mini zid za minifigure?


I izgleda da se kupuju na mericu?  :confused:
:pirate:

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi Lego Store stiže u Hrvatsku
« Odgovor #11 poslato: Septembar 27, 2014, 11:03:36:pre podne »
Hvala! Drugu i četvrtu sliku sam video na njihovom fb, ali nisam verovao da je druga slika prava, jer je otherbds rekao da ima 15-16 različitih delova a ovde na zidu ima bar 40. A ako ovo sa četvrte slike može, onda je to sjajno.

Miroslav

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 81
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi Lego Store stiže u Hrvatsku
« Odgovor #12 poslato: Septembar 27, 2014, 06:29:25:posle podne »
I meni je delovalo kao "kradeno" iz Madjarskog shopa, medjutim kvalitet same fotografije mi deluje u rangu ostalih za koje sam siguran da su iz Hrvatske.
Pokušavao sam onaj natpis desno gore da dešifrujem, on me jedino odvraća od "autentičnosti".
:pirate:

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi Lego Store stiže u Hrvatsku
« Odgovor #13 poslato: Septembar 27, 2014, 07:39:57:posle podne »
Moguce je da su isti delovi rasporedjeni na vise polica kako bi popunili prostor  ???

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prvi Lego Store stiže u Hrvatsku
« Odgovor #14 poslato: Septembar 27, 2014, 09:21:04:posle podne »
Šta god bilo, svakako je dobra stvar i voleo bih da postoji i kod nas takva radnja  :grin2: