Autor Tema: Kastel by Bnesty  (Pročitano 1466 puta)

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Kastel by Bnesty
« poslato: Februar 13, 2014, 11:08:43:posle podne »
Gledao sam malo MOCove na forumu, i primetih da do sada na forumu nisam predstavio jednu od mojih zadnjih kreacija (ko posecuje brickshelf, klupski Flickr ili je mozda bio na nasoj izlozbi u Nisu mogao je i tamo da pogleda slike).

Ovaj MOC je imao radni naslov -letnji habzburski letnjikovac-, a kad je zavrsen, kratko sam ga nazvao \"kastel\"

Od cetiri zgrade koje sam do sada napravio (neke sam vec predstavio na forumu) ova mi je uzela najvise vremena. Jedan od razloga je verovatno i taj sto sam je zidao potpuno naopako, prvo je radjen krov, pa onda odradjeni zuto \"kamenje\" duz fasade, a onda tek ostatak bele fasade.



Kad je u pitanju krov, tu sam  platio ceh svom jos uvek neiskustvu u MOC-ovanju.
Mislio sam da kosi krov u visini od  skoro 10 brickova moze biti stabilan bez ikakve unutrasnje potpore. I kad je prva verzija krova bila skoro gotova, pri stavljanju poslednjih krovica, u jednom trenutku skoro ceo se urusio . Doduse u drugom pokusaju sam resio da dodam i mansarde kako bih razbio monotoniju tako da je urusavanje imalo i pozitivan efekat. Naravno tad sam dodao i potporu krovu. Potrosio sam oko 200 komada brickova (2x3 i 2x4) ispod krova. Ali je rezultat - krov koji otporan na transport i manipulaciju njime.




Gornji,prednji  desni i levi prozori su kao sto mozete primetiti uradjeni uz pomoc Window 1 x 4 x 6 Frame with 3 Panes, koje sam postavio horizontalno kako bih dobio retko izgled.

Zadnja strana:



I jedna profi slika, zahvaljujuci Lesi (7. izlozba Nis).


djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Re: Kastel by Bnesty
« Odgovor #1 poslato: Februar 13, 2014, 11:43:59:posle podne »
Extra je kastel...ja sam ga postavljao na izlozbi pa sam ga tada i lepo proucio

kontam da bi mu i neka okolina (vrt ili tako nesto) bas cucnulo

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kastel by Bnesty
« Odgovor #2 poslato: Februar 14, 2014, 12:02:45:pre podne »
Mnogo mi se svidja MOC, ipak sam ja covek 18. i 19. veka :wink2:

Posebno mi se svidja sredisnji ulaz. Imam i ja nesto slicno uradjeno u LDD, sad skupljam delove.

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Kastel by Bnesty
« Odgovor #3 poslato: Februar 14, 2014, 12:08:29:pre podne »
Da citas mi misli. Zadnju stranu sam \"arhitektonski\" pravio imajuci ideju da  se jednog dana lepo uklopi sa velikim vinogradom. Moracu nazalost da sacekam da nabavim jos plant delova

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Kastel by Bnesty
« Odgovor #4 poslato: Februar 14, 2014, 09:28:39:pre podne »
Super je moc, iskreno vise mi se svidja sada na fotkama nego onomad kad sam ga video uzivo u Nisu valjda je do umora.

Nego imam samo jednu primedbu a to je da mi prizemlje izgleda nekako zaseceno, mislim da bi tu trebalo jos koji red zutih brikova da se doda da bi bilo dobro. Ovako izgleda da je prizemlje nize od prvog sprata sto nekako ne prija oku.

Probaj mislim da ces biti zadovoljan rezultatom. Mozda ne bi bilo lose da na prednju fasadu nakacis i neke fenjere, da razbijes ravne povrsine. Fazon sa ukrasima na gornjem spratu ti je super.

Samo nastavi, svaki sledeci je uvek jos bolji.

Imas ti jos jedan MOC koji nisam video ovde na forumu a to je ona moderna stambena kuca sva u staklu, koji je njen status, ako je imas slikaj i okaci.

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Kastel by Bnesty
« Odgovor #5 poslato: Februar 14, 2014, 12:16:48:posle podne »
Citat: \"zidane\" post=31696
Nego imam samo jednu primedbu a to je da mi prizemlje izgleda nekako zaseceno, mislim da bi tu trebalo jos koji red zutih brikova da se doda da bi bilo dobro. Ovako izgleda da je prizemlje nize od prvog sprata sto nekako ne prija oku. .......Mozda ne bi bilo lose da na prednju fasadu nakacis i neke fenjere, da razbijes ravne povrsine.

Imas ti jos jedan MOC koji nisam video ovde na forumu a to je ona moderna stambena kuca sva u staklu, koji je njen status, ako je imas slikaj i okaci.


Bravo na opaskama, svaka je na mestu (vidi se iskusan MOC-er). Pozabavicu se prizemljem . A i ideja za osvetljenje je super.

Sto se tice moderne zgrade, ili \"galerije\" kako sam je nazvao, rasklopio sam je jer sam najmanje bio zadovoljan. Cekam novi Bulk i sa starim delovima videcu da napravim neku slozeniju zgradu. Inace ima par slika na mom nalogu na Brickshelf-u (bnesty)