Autor Tema: Sta trenutno citate?  (Pročitano 12135 puta)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #30 poslato: Februar 27, 2013, 07:30:32:posle podne »
Procitao sam Hobita.Knjiga je super bolja od Hurinove Dece jer nije ko spanska serija.Opisi u knjizi su fenomenalni,bitka pet armije je na kraju dosla ko slag na tortu.

Mama mi je upravo donela ceo ciklus Lord of the Rings,a ja sam iskreno uplasen sve oko 1000 i nesto strana a lova sinta,uf.Naravno nedam se ja,iam da ih sazvacem,barem necu da se smaram dok sam bolestan.:grin2:

Nisam verovo da su sve tri knjige preko 3000 danas covek ne moze za dzabe ni kulturno da se uzdize.:devil2: :laugh:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #31 poslato: Februar 27, 2013, 08:57:46:posle podne »
Pa dobro mogao si Gospodara iznajmiti iz biblioteka, njega sigurno ima svaka u gradu, a kasnije kad budes zaradjivao kupis tu neku skupu i nabudzenu verziju sto planiram i ja da uradim.

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #32 poslato: Avgust 16, 2013, 11:26:35:pre podne »
Upravo sam procitao knjigu Vandeja se buni od Viktora Igoa. Radnja romana je smestena u 1793. godinu, doba francuske gradjanske revolucije i opisuje borbu rojalista i republikanaca u Vandeji (Bretanji). Sredisnji deo romana moze biti nekome malo nezanimljiv, jer opisuje Konvent ( tadasnju skupstinu), ali su zato pocetak i kraj fantasticni. Jako dobra knjiga i preporucujem je onima koji vole istorijske drame.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #33 poslato: Novembar 03, 2013, 02:48:07:posle podne »
Ko voli trilere, akcije i slicno .... Knjiga Igra Lava od Nelsona de Mila je odlicna...upravo je citam...

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #34 poslato: Novembar 03, 2013, 07:40:08:posle podne »
Hvala.Evo i ja da napisem po koju rec.
Za sve mlade da procitaju \"Na Drini cuprija\" od Ive Andrica,jer je knjiga odlicna,i sramota je ne procitati.Takodje procitao sam ne tako davno \"Lovac u zitu\" od Dz.D.Selindzera,jako dobra knjiga.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #35 poslato: Novembar 03, 2013, 09:02:21:posle podne »
U poslednje vreme sto sam procitao, a da me je bas odusevilo je Mopasan \"Neobicne price\". Ja imam neko izdanje Vecernjih novosti i u njemu ima oko 20 kratkih, cudnih i zanimljivih prica.

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #36 poslato: Novembar 03, 2013, 09:31:46:posle podne »
Citat: \"Dzoni\" post=29316
U poslednje vreme sto sam procitao, a da me je bas odusevilo je Mopasan \"Neobicne price\". Ja imam neko izdanje Vecernjih novosti i u njemu ima oko 20 kratkih, cudnih i zanimljivih prica.

\"kratkih, cudnih i zanimljivih\" = bolesnih!

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #37 poslato: Novembar 03, 2013, 10:22:49:posle podne »
Citat: \"Sektaash\" post=29323
Citat: \"Dzoni\" post=29316
U poslednje vreme sto sam procitao, a da me je bas odusevilo je Mopasan \"Neobicne price\". Ja imam neko izdanje Vecernjih novosti i u njemu ima oko 20 kratkih, cudnih i zanimljivih prica.

\"kratkih, cudnih i zanimljivih\" = bolesnih!


Rekao bih da si citao, ali nisu toliko bolesne, jesu malo nesvakidasnje. Ali ima i realnih, i za to doba dosta normalnih.

LegoLover

  • Gost
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #38 poslato: Novembar 04, 2013, 12:42:34:posle podne »
Hari Poter kolekcija po 3. put... :wacky: Obožavam stil i maštu Džoane...:smile2:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #39 poslato: Januar 17, 2014, 09:54:22:pre podne »
Cisto da kazem da sam procitao prvu knjigu gospodara,druzina prstena i krenuo sam dve kule,mnogo mi se svidja i ima toliko puno stvari kojih nema u filmu.Preporucujem.

Procitao sam Proces od Franca Kafke za lektiru,knjiga ima odlicnu poruku.:smile2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

LegoLover

  • Gost
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #40 poslato: Januar 17, 2014, 10:00:29:pre podne »
Jeste da je malo offtopic, ali ima veze sa knjigama...Gde si kupio knjige (Gospodara) i po kojoj ceni? :smile2:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #41 poslato: Januar 17, 2014, 10:01:03:pre podne »
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #42 poslato: Januar 17, 2014, 11:43:32:pre podne »
Citat: \"TechnicKing\" post=30999
Cisto da kazem da sam procitao prvu knjigu gospodara,druzina prstena i krenuo sam dve kule,mnogo mi se svidja i ima toliko puno stvari kojih nema u filmu.Preporucujem.

Procitao sam Proces od Franca Kafke za lektiru,knjiga ima odlicnu poruku.:smile2:


Odlicno za Gospodara, samo nastavi :grin2:

Bravo za lektiru i to nastavi da citas. Mnogi se zale na lektire kako su dosadne, ali iz njih ima dosta da se nauci. Ziveli klasici!

p.s. imas od Kafke i Zamak na slican fazon, samo sto je nedovrsen. Meni je doslo par puta da uletim u knjigu i da pomognem glavnom junaku, bas zbog tog specificnog stila pisanja Kafke :wink2:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #43 poslato: Januar 17, 2014, 01:26:04:posle podne »
Citat: \"LegoLover\" post=31000
Jeste da je malo offtopic, ali ima veze sa knjigama...Gde si kupio knjige (Gospodara) i po kojoj ceni? :smile2:


imaš na limundo/kupindu za 2000-3000 komplet, a ima i u većim knjižarama po sličnoj ceni...

što se tiče lektira, \"Zločin i kazna\" \"Proces\" i \"Na Drini ćuprija\"  su mi tri najbolje knjige koje sam bio primoran da čitam u gimnaziji

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #44 poslato: Januar 17, 2014, 01:44:55:posle podne »
Citat: \"TechnicKing\" post=30999

Procitao sam Proces od Franca Kafke za lektiru,knjiga ima odlicnu poruku.:smile2:


bravo! jedna od retkih knjiga u sklopu lektire koju sa zadovoljstvom mozes da procitas i ima neku poruku... ah kad se setim proklete ane k....
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."