Autor Tema: Milan MOCovi  (Pročitano 9296 puta)

Milan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
    • LimitlessBricks.com
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #45 poslato: Maj 12, 2014, 01:18:30:posle podne »
Hvala.

Evo da odmah pocnemo:

Sta ti i ostali korisnici misle o ovome:

Tockovi (sastavljeni od delova-kockica) za velika lego vozila. Velicine od 75mm do 150mm. svaki tocak ima od 130 do 500 delova, zavisno od velicine i modova. Cvrsti i izdrzljivi.
Izuzetno prilagodljivi po debljini, boji, dizajnu felni itd...



Recimo, tocak skroz desno je lego tocak 24x43 velicine 82mm, levo od njega je veliki Unimog tocak 94mm, ova tri ostala na levo su moja, sa random felnama i debljinom guma, zavisno od moda.

Ovo su manji, velicine 8 i 10 cm.




Pravim knjizicu-booklet visoke rezolucije u pdf formatu na 40 strana, koju cu objaviti za dve nedelje i zanima me vase misljenje.

Hvala.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #46 poslato: Maj 12, 2014, 01:38:45:posle podne »
Pazi ovaj crveni mi se opako sivdja,ova dva manja su super sto su velicine 8 i 10 cm.
Ova dva veca desno od crvenog mi se iskreno ne svidjaju,zbog wedge-va.
Crveni mi izgleda opako za neki technic top ili neko vozilo sa pocetka proslog veka.
Znas sta sam ja probao,mogao bi i ti,pa ti malo i dodaj jos nesto.Na onu felnu od motora technic tipa ovog narandzastog da stavis technic gusenice,bas lepo prione jedno uz drugo,ja cu to da iskoristim kad budem pravio debelu bertu u nekoj skali.:D
Eto toliko od mene.


Sta ce sve biti u knjizi?Si to krenuo Sarielovim stopama?:)
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #47 poslato: Maj 12, 2014, 01:50:59:posle podne »
Iskreno mi se najvise svidja crveni, krajnje levo. Vidjao sam vec pokusaje pravljenja tockova na netu, dobri su ali meni iskreno smeta da vidim wedge-ove. Ali za odredjenu skalu je potrebno napraviti, sta se moze.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #48 poslato: Maj 12, 2014, 05:44:41:posle podne »
super su točkovi.
meni se najviše sviđa ovaj fazon s gumicama. kojih nikad nisam video toliko na gomili, a nisam ih ni video da se koriste u MOCovima.
koliko li su teški ti točkovi ako imaju po 150 delova?  :confused:

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #49 poslato: Maj 12, 2014, 05:52:48:posle podne »
Ovi manji i ovaj crveni su i meni favoriti. Ova druga dva, kao zasebne jedinice i u odnosu na ove sto sam vec naveo, su mi "losiji". Dosta zavisi i model vozila na koji ces da ih stavljas, tj. moze da se desi da ova druga dva budu vrh na nekom modelu vozila.

Jedan predlog, kad budes pravio katalog, stavi sliku tocka zasebno i jos sliku tog tocka, ali na nekom modelu.

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #50 poslato: Maj 12, 2014, 06:10:37:posle podne »
a da vidimo kako se sve to drzi? ne bih mogao ovako da kazem koji mi je najbolji, verovatno onaj koji je najcvrsci i najpostojaniji u smislu oblika. ideja:

Rova U / Mars Proton D5 details by : VolumeX :, on Flickr
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #51 poslato: Maj 12, 2014, 06:23:25:posle podne »
meni iskreno najstamenije deluje crveni, a i najlepse. Sjajan za neki moc vozila iz ww1, zaprega i sl...
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Milan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
    • LimitlessBricks.com
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #52 poslato: Maj 12, 2014, 07:52:56:posle podne »
Kolege, ovako:

Tockovi su svi jako cvrsti u normalnim uslovima, zbog nacina gradnje i zakljucavanja.
Objavicu skalu sa mogucim opterecenjima, ali i tu mislim da su ok.

Ne zaboravite da sam naveo samo primere!

Svaki model moze da se modifikuje, samo je baza ista.
Moze da bude sirok koliko se zeli, recimo za sportski auto ili gradjevinsku masinu, ili cak i valjak!
Moze da bude i tanak kao crveni, levi, za bicikl ili motor velike skale.
Moze da ima felne napravljene od svih mogucih delova, mettalic silver boje recimo.


Iskreno mi se najvise svidja crveni, krajnje levo. Vidjao sam vec pokusaje pravljenja tockova na netu, dobri su ali meni iskreno smeta da vidim wedge-ove. Ali za odredjenu skalu je potrebno napraviti, sta se moze.

Hvala! Ovi tockovi su bolji od vecine pokusaja, sve sa neta sam isprobao. Ova knjizica je rezultat vise godina pravljenja tockova
Wedge su tu samo da izigravaju "gumu" odnosno da popune prostor, moguce je naredjati vise slojeva malih gumenih delova, mada meni je super kad se vidi wedge :smilie:
Ti debeli sa wedge su specijalnno skalirani za sledecu masinu koju gradim.

super su točkovi.
meni se najviše sviđa ovaj fazon s gumicama. kojih nikad nisam video toliko na gomili, a nisam ih ni video da se koriste u MOCovima.
koliko li su teški ti točkovi ako imaju po 150 delova?  :confused:

Hvala!
Imam oko 650 gumica, ali nisu potrebne za tocak, samo zbod kozmetike i grip.
Teski su od 120g do skoro 400g najtezi.

Ovi manji i ovaj crveni su i meni favoriti. Ova druga dva, kao zasebne jedinice i u odnosu na ove sto sam vec naveo, su mi "losiji". Dosta zavisi i model vozila na koji ces da ih stavljas, tj. moze da se desi da ova druga dva budu vrh na nekom modelu vozila.

Jedan predlog, kad budes pravio katalog, stavi sliku tocka zasebno i jos sliku tog tocka, ali na nekom modelu.

Hvala. Kao sto sam rekoa doktoru, taj najdeblji ide na veliku skalu, za masinu koja zaista ima identicne tockove, pokazacu uskoro.

a da vidimo kako se sve to drzi? ne bih mogao ovako da kazem koji mi je najbolji, verovatno onaj koji je najcvrsci i najpostojaniji u smislu oblika.

Za sada mogu da kazem da sam prezadovoljan cvrstinom. Ovi manji (od sedam u knjizi) su neunistivi, veovatno mogu da nose nekoliko kg, bez preterivanja.

meni iskreno najstamenije deluje crveni, a i najlepse. Sjajan za neki moc vozila iz ww1, zaprega i sl...

Taj crveni je upravo sada na mocu koji sam zavrsio danas posle posla. Blizu si :)

Pazi ovaj crveni mi se opako sivdja,ova dva manja su super sto su velicine 8 i 10 cm.
Ova dva veca desno od crvenog mi se iskreno ne svidjaju,zbog wedge-va.
Crveni mi izgleda opako za neki technic top ili neko vozilo sa pocetka proslog veka.
Znas sta sam ja probao,mogao bi i ti,pa ti malo i dodaj jos nesto.Na onu felnu od motora technic tipa ovog narandzastog da stavis technic gusenice,bas lepo prione jedno uz drugo,ja cu to da iskoristim kad budem pravio debelu bertu u nekoj skali.:D
Eto toliko od mene.

Sta ce sve biti u knjizi?Si to krenuo Sarielovim stopama?:)

Hvala za predlog. Svi tockovi su vec slikani, ocisceni u PS i sad pravim instrukcije za njih. Probao sam i gusenice, ali sam onda dosao do ideje za gumene delove (rubber connectors)

U knjizi ce biti samo opis 7 tockova sa instrukcijama, mogucim modovima, nacinom koriscenja, istorijatom, primenama itd...
Sariel je uradio vise generalni pristup, ova knjizica je specijalizovana za brick-built tockove.

Hvala svima za feedback! :)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #53 poslato: Maj 12, 2014, 09:53:52:posle podne »
Fazon sad mi palo na pamet,ovi tockovi za valjak sto ti kazes ubilo se.Samo napred.
Sektas imas ovih gumica sad vidim prave gusenice od njih.:D
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Milan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
    • LimitlessBricks.com
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #54 poslato: Maj 12, 2014, 10:06:22:posle podne »
Ako mislis da koristis te gumice kao gusenice, ima dosta poteskoca sa njima. Imaju jako snazan Grip, sto je super i tesko skrecu ako je vozilo tesko.

Napravio sam jedno vozilo od njih i super ide, ali je jako lagan:




Video kako jurca svuda ovde:
https://www.youtube.com/watch?v=jSBlOKdjYXg

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #55 poslato: Maj 12, 2014, 10:14:43:posle podne »
Sad sam provalio da si ti ovo pravio,iskreno zadovoljan sam sa lego gusenicama,ali ove zahtevaju direktan prenos sa motora na tocak koji ih okrece,i nesto mi se ne svidjaju.:D
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Milan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
    • LimitlessBricks.com
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #56 poslato: Maj 21, 2014, 10:05:16:posle podne »

Novi MOC

Deciji tricikl u razmeri 1:3








VIDEO:

https://www.youtube.com/watch?v=fZqgSJ7_Nt4

Napravljen kao promocija za tu knjigu o tockovima sto pravim.
Knjiga je gotova, delim je besplatno. Predstavljam je sutra ili prekosutra.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #57 poslato: Maj 21, 2014, 11:41:36:posle podne »
Vrlo interesantno,sto se tice koriscenja tocka.:)
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #58 poslato: Maj 22, 2014, 09:52:37:pre podne »
sjajno!
posebno mi se sviđa jer ne možeš a da se ne nasmešiš istog trenutka kad vidiš šta je.

jedva čekam knjigu.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #59 poslato: Maj 22, 2014, 10:02:44:pre podne »
Mislim da je moc sjajan, svaka cast, odlicno napravljen tocak :D
Jedva cekamo knjigu :)
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”