Autor Tema: Sammaelove kreacije (koje nisu Fantasy Castle)  (Pročitano 6695 puta)

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: Sammaelove kreacije (koje nisu Fantasy Castle)
« Odgovor #45 poslato: Jul 16, 2016, 05:43:40:posle podne »
Robot je odličan!
Modular je verovatno jako lep, bar sa moje tačke gledišta (neiskustva)
Balon-i dalje lupam glavu kako odraditi tu korpu...
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Sammaelove kreacije (koje nisu Fantasy Castle)
« Odgovor #46 poslato: Jul 16, 2016, 09:15:33:posle podne »
Robot je odlica, podseca me na sideswipe iz tf2.

Nema komentara za ozbiljnije stvari  :grin2:

brickblues

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 946
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • brickblues@instagram
Odg: Sammaelove kreacije (koje nisu Fantasy Castle)
« Odgovor #47 poslato: Jul 16, 2016, 09:18:00:posle podne »
Balon je cool, a robot - mogao bi na naslovnicu knjige, sto kaza Ogi, ima karakter, meni kao da je ziv! Fino!!!  :grin2:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sammaelove kreacije (koje nisu Fantasy Castle)
« Odgovor #48 poslato: Jul 16, 2016, 10:32:14:posle podne »
Redom:

- Balon, sasvim ok, ako se setim bolje ideje za korpu mozemo da se "izkonsultujemo". Džakovi sa peskom su mi jako dobar detalj, ali ne vidim plamen, neće ti to daleko...  :wink:

- Robotić je vrlo simpatičan, sistem za kretanje mu je odličan, i u celini deluje vrlo "pozabilno" u odnosu na veličinu.

- Modular - ovi stubići primenjeni na fasadu daju neočekivanu teksturu! Čekamo gornji sprat na kom se odvijaju pravi ženski "beauty-tretman" užasi (što bi rekle "trpi skote zbog lepote")...   :clown:
...и нестадох у измаглици...

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sammaelove kreacije (koje nisu Fantasy Castle)
« Odgovor #49 poslato: Jul 16, 2016, 11:23:39:posle podne »
Pošto ne znam koji sve setovi postoje, je li ti ovaj modular modifikacija nekog friend seta(ono sto si pričao) ili ga radiš od nule. U svakom slučaju, lepo izgleda, dobre boje i obećava.  :smilie:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sammaelove kreacije (koje nisu Fantasy Castle)
« Odgovor #50 poslato: Jul 17, 2016, 01:50:46:pre podne »
Hvala momci! Prizemlje modulara je gotovo, sutra ću po dnevnom svetlu slikati krajnji rezultat.

Za prvi sprat je predviđen frizeraj, a, hm, zanimljivije aktivnosti će se dešavati u potkrovlju. Stay tuned  ;)

U pitanju je prvi u nizu planiranih modulara na bazi postojećih Friends/City/Creator setova. Ovaj sam odabrao za početak jer je pogodan za 16x32, dok će većina ostalih morati da ide na 32x32. Kako mi je ovo prvi custom modular ikada, nisam hteo da krećem preambiciozno.

Ovaj je konkretno kombinacija setova 3187 i 41093. Od setova je pozajmljena neka osnovna šema boja, kao i detalji, a struktura građevine i razrada je moja... i mnogo je komplikovanije doći do zadovoljavajućeg rezultata nego što sam mislio. U ovo sam do sada uložio sigurno 8 sati rada. Valjda će ostali spratovi ići brže sad kad ne moram da razmišljam o osnovnoj geometriji i dimenzijama i da prerađujem po 15x isto parče zida  :laugh:

Sledeći po planu za modularizaciju je 31026, za njega sam pre godinu dana još nacrtao koncept, nadam se da će mi posle ovoga preostati belih delova da mogu to i da odradim.

Otvoren sam za sve sugestije za korpu balona  :smilie: moram da iskopam i moje ranije robote, čini mi se da ih nisam kačio a ima ih nekoliko i svi su potpuno drugačiji.

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sammaelove kreacije (koje nisu Fantasy Castle)
« Odgovor #51 poslato: Jul 17, 2016, 08:54:36:pre podne »
Drago mi je sto si krenuo MOCerskim putem :smilie: Što se tiče vremena, svako moc-ovanje bas guta vreme. Često i ovi moji mali radovi neproporcionalno mi progutaju vreme. A kad budu gotovi, onda dolazi faza kada danima posmatram MOC i doterujem, zamenjujem i sl detalje.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Sammaelove kreacije (koje nisu Fantasy Castle)
« Odgovor #52 poslato: Jul 17, 2016, 08:57:04:pre podne »
Sjajno prizemlje modulara, a isto tako, moram priznati da su mi ove parfemske bocice veoma poznate, pogotovo na gomili :)

Jedva cekam nastavak.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sammaelove kreacije (koje nisu Fantasy Castle)
« Odgovor #53 poslato: Jul 17, 2016, 01:19:09:posle podne »
Džabe što sam čekao dan kad je vreme takvo da sam svejedno morao da koristim veštačko svetlo  :D

Prednja fasada:





Zadnja fasada:





Pričija perspektiva (da se vidi da enterijer nije prenabudžen, iako pod uglom možda tako izgleda):



Na slici se ne vidi dobro, ali gospođica kupuje Eau de Death Star:



Još detalja (uz reklamu za frizerski salon na spratu)




zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Sammaelove kreacije (koje nisu Fantasy Castle)
« Odgovor #54 poslato: Jul 17, 2016, 07:01:11:posle podne »
WOW! Bravo Nidzo super je ovo.

NCS Robot je brutalno dobar, ako mogu da zamolim za semu ili spisak delova da napravim jednog sebi.

:D

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sammaelove kreacije (koje nisu Fantasy Castle)
« Odgovor #55 poslato: Jul 17, 2016, 07:47:01:posle podne »
Lepo uradjen enterijer, prizemlje super modularizovano. Sad polako prvi sprat  :smilie:

ps. ako ti treba 1x1x5 brickovi u ovoj tirkiznoj friend boji mogu ti dati, pozajmiti, menjati i sl posto tesko da ce mi trebati

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sammaelove kreacije (koje nisu Fantasy Castle)
« Odgovor #56 poslato: Jul 17, 2016, 10:30:14:posle podne »
Ne znam da li si ozbiljan za instrukcije, ali za svaki slučaj evo (delovi za koje nije navedena boja su LBG):

Telo je od SW droida, ovaj deo:



Glava se pravi tako što se uzme bar s clipom



i na njega nabaci 1x1 modified brick w/ stud on 2 sides. Onda se na brick s jedne strane stavi klasična antenica (yellow) a na drugu 1x1 round plate (trans yellow).

Ramena su ovaj deo na koji su nakačene ručice od droida:



Stajni trap se pravi tako što se opet uzme bar sa clipom, na njega nakači deo 4640844. Na taj deo sa svake strane ide 1x1 round plate (yellow), pa na njega dish. Ta prva konstrukcija se preko clipa nakači na donji deo tela, a onda se napravi identična konstrukcija koja se nakači na prvu, tako da u profilu daju obrnuto slovo ipsilon.

Što se tiče modulara, prvi sprat je već odmakao u razradi, jako sam zadovoljan rezultatima, nadam se da ću za par dana imati update :) @bole - hvala na ponudi, ali imam ih i ja dosta i iskreno ne znam šta bih s njima  :laugh:

brickblues

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 946
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • brickblues@instagram
Odg: Sammaelove kreacije (koje nisu Fantasy Castle)
« Odgovor #57 poslato: Jul 17, 2016, 11:41:45:posle podne »
@Sammael, ovaj modular je osnove 16x16?
To mi je nekako bas dobra razmera za MOC modularcic, i sam planiram nesto tih dimenzija...  :smilie:
Zbog toga sam vijao platove 16x16, ne razmisljajuci da su preveliki, za sve sem za donju plocu, ako se unutra ubaci i stepeniste...  :laugh:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sammaelove kreacije (koje nisu Fantasy Castle)
« Odgovor #58 poslato: Jul 18, 2016, 12:08:44:pre podne »
Prizemlje je 16x17, ostali će biti 16x16.


16x16 plejtovi mogu za krov, ili naravno kao deo sprata za veće modulare. Ili ako zanemariš unutrašnje stepenište pa napraviš stepenište ili lift za zadnje strane  :)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sammaelove kreacije (koje nisu Fantasy Castle)
« Odgovor #59 poslato: Jul 19, 2016, 02:01:15:pre podne »
BLACKTRON EXTERMINATUS MK II

Ovaj assassin droid nove generacije poseduje najmodernije stealth tehnologije i foto-rezistentnu crnu boju, zbog čega je izuzetno teško fotografisati ga  :D



Ono što ga čini posebno zastrašujućim je sposobnost da u trenutku promeni oblik, tako da od humanoida postaje kvadruped sposoban da se uzvere čak i uz potpuno vertikalne površine, provuče kroz izuzetno male otvore i neopaženo prišunja meti.