Autor Tema: Gospodar prstenova i Hobit  (Pročitano 17573 puta)

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #60 poslato: Decembar 19, 2012, 11:01:16:pre podne »
Ја више волим 2D. У 3D, као да ми ефекти на тренутак разбију уживљеност у сам филм.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #61 poslato: Decembar 19, 2012, 11:18:26:pre podne »
još nisam stigao da odem do bioskopa da odgledam ovaj film, al se razmišljam da li da ga gledam u 2D ili 3D. posle vido klipa koji sam pogledao na youtube-u i malo istraživanja, došao sam do zaključka da u srbiji ne postoji bioskop koji bi prikazao film u adekvatnoj 3D tehnologiji... :cry:

prilažem video klip o 5 načina na koji je moguće gledati hobita
[video]http://www.youtube.com/watch?v=koCfw7EKDlo[/video]

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #62 poslato: Decembar 19, 2012, 11:58:40:pre podne »
Da, kod nas ne postoji bioskop koji bi pustio film u 3D sa 48 fps-a. Citao sam posle premijere na Novom Zelandu da je nekim ljudima bilo muka nakon filma i da ih je bolela glava, jer su slike previse realisticne i nase oci i mozak nisu naviknuti na 48 fps-a.

Znaci ipak je bolje da drugi put odgledam u 2D

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #63 poslato: Decembar 19, 2012, 12:15:03:posle podne »
Do sada sam gledao svega 2-3 filma u 3d varijanti i moj utisak je nista posebno...tako da sam pristalica klasicnog 2d prikaza...

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil

Hexx

  • Gost
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #65 poslato: Decembar 19, 2012, 02:47:26:posle podne »
Ja sam gledao u 3d-u, i ovo je zaista bilo ok. S druge strane, sutra idem da gledam u 2d, pa ću vam javiti utiske.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #66 poslato: Decembar 25, 2012, 12:19:10:posle podne »
http://www.njuz.net/jeremic-upropastio-projekciju-hobita-ceo-film-naglas-pravio-paralele-sa-kosovom/

Najjaci komentar od nekog lika:
Bolji bi naslov bio - Srednja zemlja i Sauron priznali Kosovo

A Rohan, i Gondor ko Rusija i Kina, nisu priznale Kosovo :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #67 poslato: Decembar 25, 2012, 08:12:36:posle podne »
Dolaze momak i devojka u bioskop.
Momak: dve karte.
Blagajnik: za Hobita?
Momak: Ne, to mi je devojka.

luka00

  • Gost
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #68 poslato: Decembar 25, 2012, 08:34:26:posle podne »
hahhaa :grin2:  ... da se nadovezem na 2D 3D raspravu poenta naseg 3D je da i je film mutan ako nestavis naocare i to je to

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #69 poslato: Decembar 26, 2012, 07:40:15:pre podne »
Vic sam cuo pre par dana, al deluje mi nekako uvredljivo, (jer devojka bi bila Hobitica) ili banalno, pa bih izmenio:

Dolaze momak i devojka u bioskop.
Devojka: dve karte.
Blagajnik: za Hobita?
Devojka: Ne, to mi je decko.

Sto znaci da je decko mali (i ruzan) ko Hobit, ili mnogo nizi od devojke, a one znaju zasto.. :) Brigit Nilsen + Ilajdza Vud = kombinacija! :laugh:
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

micko

  • Gost
Odg: Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #70 poslato: Januar 04, 2013, 04:46:27:posle podne »
Ko nije gledao Hobit film u bioskopu moze to uciniti na sajtu Filmovizija dobar je snimak a ima i prevod.

Hexx

  • Gost
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #71 poslato: Februar 07, 2013, 03:51:42:posle podne »

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #72 poslato: Februar 07, 2013, 08:39:52:posle podne »
Vrhunska fora...matori pokvarenjak :tongue2:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #73 poslato: Mart 01, 2013, 09:12:29:posle podne »
Kasni poslednji deo \"Hobita\"
| IZVOR: TELEGRAPH.CO.UK
Poslednji deo trilogije \"Hobit\" u bisokopima će se pojaviti skoro pola godine kasnije nego što je to prvobitno bilo planirano, saopštio je studio Vorner.


 
U saopštenju za javnost Vorner je najavio da će poslednji, treći deo, \"Hobita\" biti pušten u bioskope 17. decembra 2014. godine, više od pet meseci kasnije nego što je bilo zamišljeno.

Treći deo trilogije, film “The Hobbit : There and back again” je trebalo da bude u bioskopima do jula 2014. godine, a posle filma The Hobbit: The Desolation of Smaug, koji u bioskope dolazi u decembru ove godine. Prvi deo Hobit trilogije film \"Hobit: Neočekivano putovanje počeo je da se prikazuje u decembru 2012. godine i srpska publika ga još uvek može videti u domaćim bioskopima.

\"Uzbuđeni smo što smo završili trilogiju uspešno kako smo je i započeli, kao praznik i poslasticu za sve ljubitelje filma\", rekao je Dan Felman predsednik distribucije u kompaniji Vorner, ali nije otkrio razlog odlaganja premijere finalnog dela trilogije.

Trilogija \"Hobit\" obuhvata događaje koji su prethodili priči u Tolkinovoj epskoj fantaziji \"Gospodar prstenova\" i po kojoj je reditelj Piter Džekson pre skoro deset godina snimio tri filma za koje je dobio nagrade Oskar.

Prvi deo trilogije \"Hobit\" postao je blokbaster u svetskim razmerama, zaradivši do sada ukupno 1.5 milijardu dolara.

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #74 poslato: Mart 05, 2013, 01:11:49:posle podne »
Mozda je i bolje da ga malo odloze da bi ga bolje uradili. Prvi deo nije bas tako dobro prosao, kako kod kriticara tako i kod publike. Nije uzeo ni jednog Oskara,a i u malo je kategorija bio nominovan. Prevashodno su tome doprinele akcione scene i manjak ozbiljnosi, ali takva je i knjiga Hobit pa mozda po tom pitanju nisu mogli mnogo da ucine. Jednostavno filmu fali nesto da bude epohalan kao Gospodar. Mozda drugi deo bude bolji, jer ce tu biti borba sa zmajem i bitka pet armija.