Autor Tema: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci  (Pročitano 10183 puta)

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #15 poslato: Januar 14, 2013, 11:20:44:pre podne »
Citat: \"bnesty\" post=19163
Malo videa:

Prva dva snimka su uradjena pomocu Mirinog (supruga, prim. autora) digitalnog fotoaparata prikacenog na jedan od vagona (naravno uz malu modifikaciju). Zahvaljujem Milosu ciji su saveti oko stabilizacije vagona sa kamerom i upravljanje kompozicijom  pomogli da nastanu ovi lepi video zapisi. Uzivajte

Sta bi sa onim snimkom gde se dize rampa a vozovi amblenduju :)

aca

  • Gost
Odg: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #16 poslato: Januar 14, 2013, 01:35:20:posle podne »
Филмови са возићима су сјајни.

Мени је најбољи онај тренутак када воз иде право на композицију која стоји и у последњем тренутку скрене на споредни колосек. Утисак је као \"Улазак воза у станицу\" браће Лимијер. :grin2:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #17 poslato: Januar 14, 2013, 05:38:45:posle podne »
Citat: \"Angeli\" post=19135
jako lepo :)
tvoj i dugmetov castle su mi favoriti ;)


hvala...dosta smo se potrudili da bi to izgledalo tako kako izgleda...:beaten:

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #18 poslato: Januar 14, 2013, 09:45:32:posle podne »
Jos jedan snimak \"sa voza\"

[video]http://www.youtube.com/watch?v=3_7CLweF7GI[/video]

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #19 poslato: Januar 15, 2013, 02:35:24:pre podne »
Super je na izlozbi eto mene i danas.Hvala za posebnu sliku Viking Mech.O daaaa toje moj robot.Inace space mi je najdrazi i sammaelov zamak koji blista a nije zavrsen.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #20 poslato: Januar 15, 2013, 07:56:56:pre podne »
Utisci sa prvog dana izlozbe:
1) Fantasticna diorama Dugmeta i Sammaela. Svidja mi se sto je Dugme napravio malo vece selo, sa vise kucica. Sammael se bas svojski potrudio, obratio je paznju na svaki detalj, cista desetka. Jos je vezao kera ispred zatvora da zarobljenik ne pobegne :)

2) Diorama od bnesty-ja, sta reci tek. Drago mi je da je prestao da donosi setove (3 navrata), i da se konacno prebacio na MOC-ove. I odmah odradio vrhunski. To je najveci plus ove izlozbe.

3) Emeraldova postavka vozova me odusevila. Kao i sama posvecenost tome.. jedna kompozicija je morala da se budzi danima, natpisi da se posebno stampaju, a zatim lepe na objekte ili vozove.

4) Pirati - mali broj setova, nijedan moc, autor izlozbe je verovatno mogao da donese vise setova, i da mu neko pomogne sa slaganjem plavih baseplateova po celom stolu.

5) Western - ponavlja se, mogao je autor da napravi neko ogromno utvrdjenje od legoredo seta x 3 puta :) sa osmatracnicama, stalama, magacinima, kasarnama u sredini. Ne treba puno vremena za to, a ima slicnih primera na netu..

6) Hvala Bogu da je Sammael naknadno poslao modulare, na prvi pogled ovo sa vozovima (djile&duke) deluje nekako praznjikavo, kao da mi dusa nije ispunjena :)))) Modulare uvek treba postavljati, vrlo su privlacni, daju poseban smek...

7) Space setovi - skidam kapu Acidumu, dopalo mi se ono, lepo su uklopljene boje. Nisam neki fan space setova (jedno vreme sam ih mrzeo), al Acidum & Sale su pokidali. Raduje me sto se sve vise ljudi ukljucuje u gradnju + tu je i bulk, pa u narednom vremenu mozemo ocekivati i vise novih kreacija na buducim izlozbama... jos malo pa nadam se da ce i setovi biti svedeni na minimum, cast izuzecima.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #21 poslato: Januar 15, 2013, 08:00:53:pre podne »
nisi ni primetio moju vinjetu :cry:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #22 poslato: Januar 15, 2013, 08:06:36:pre podne »
Ne zameri, smetnuh s uma.. kod tebe mi se dopalo sto si postavio odstampane natpise ispred svih SW setova.. to sam zaboravio da napomenem. Inace Endor se ponavlja po drugi put (u vecoj i lepsoj verziji), a na izlozbi na Zvezdari si vec donosio SW setove
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #23 poslato: Januar 15, 2013, 08:21:36:pre podne »
ma zezam se :wink2: ako bog da, napravicemo natpise za sve pa da ubuduce stoji lepo pored svacijeg seta ili kreacije. Endor je radio Zidane, moja je ona vinjetica sa snowtrooper-ima koji bodu zastavu, verovatno nisi video tokom postavljanja jer sam kasnije stavio a i utapa se belinom u onaj satl, hehehe :grin2:
Moj najveci problem su kocke, imam ideju, krenem da pravim nesto i vidim da mi fali neki deo bez koga ne mogu da izvedem kreaciju :wacky: i onda se smorim, pa onda zena zvoca... :party:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #24 poslato: Januar 15, 2013, 08:22:24:pre podne »
Video sam vinjetu, hteo sam da se vratim kuci, da napravim Dzon Vejna i da ga zaturim negde tu, kao na filmu :)

P.s. da si ti video moju kuhinju i terasu, na sta lice, od lega, onda bi shvatio kada zene zvocaju.. da je to nuzno zlo :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #25 poslato: Januar 15, 2013, 08:40:03:pre podne »
Drugi put kad se smoris zbog nedostatka kockica, seti se naseg starog Drugara Bulk-a :) On ti se pojavljuje samo jednom godisnje, i limit ti par stotina jevrejskih novcanica da ti donese kockice iz hladne Skandinavije :)



A kad ti bude doneo, napravi mali moc-ic ukomponovan sa mocnim rendzerima i SW-ima :) Nemoj samo Iwo Jima :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #26 poslato: Januar 15, 2013, 08:50:58:pre podne »
Da sam stigao, trebalo je da bude još i selo lizardmena iza zmijskog hrama, i još par detalja koji mislim da bi oborili s nogu, ali nema veze, mora nešto i za sledeću izložbu da ostane. U planu su bile i 2 bočne kružne kule za veliki zamak povezane mostovima sa 2. spratom, ali za njih jednostavno nisam imao materijala ovoga puta.

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #27 poslato: Januar 16, 2013, 09:12:08:pre podne »
jedan vrlo kratki video s izložbe o tome koliko Maersk može da povuče s pravim izvorom struje:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=tUswhLm_qBE&feature=youtu.be[/video]
:love:

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #28 poslato: Januar 16, 2013, 09:56:01:pre podne »
Struja je zakon, baterije su bezveze. Živela struja!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #29 poslato: Januar 16, 2013, 09:58:29:pre podne »
I ovo je baterija, samo malo drugačija...