Autor Tema: Iskustva na BrickLink-u  (Pročitano 22789 puta)

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #75 poslato: Avgust 27, 2013, 07:09:38:posle podne »
Izvinjavam se na duplom postu, ali moram da kazem da nisam video ovu poslednju Milosevu poruku, tako da se ipak nije sve lepo razjasnilo, ali dobro sta je tu je.

stanislaw

  • Gost
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #76 poslato: Avgust 27, 2013, 07:13:45:posle podne »
@Dzoni: Što se tiče Darkovih 1x2 kocki kao i kocki uopšte, (najviše sam kupovao crvene i plave, a bogami i bele i žute), ja sam generalno zadovoljan kvalitetom, uglavnom nema vidno izgriženih i vidno požutelih, mada su i moji kriterijumi relativno niski. Ima kockica koje nisu od ABS-a (iako nose Lego logo na sebi, ne mora da znači da su lažnjak nego možda kockice iz ranih šezdesetih rađene po staroj hemijskoj formuli). To je u procentu od možda maksimalno 2%, a dešavalo mi se da isto takav neki procenat ne-ABS kocki stiže i iz stranih radnji.
Da mi pošta otvori DOMAĆI paket i vadi nešto od sadržaja, u životu mi se nije desilo.

Takođe bih voleo da Darko potvrdi tezu dr.zlog da sam mu ja preko čaršije dojavio da se uključi u forum jer je predmet kritike ovde. Ako to ne može da potvrdi, mogao bi dr.zli i da se izvini zbog proizvoljnih insinuacija na moj račun.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #77 poslato: Avgust 27, 2013, 07:18:33:posle podne »
Vidim da agresija raste, tako je, pusti nek te bes obuzme :wacky:

Citat: \"stanislaw\" post=27125

Takođe bih voleo da Darko potvrdi tezu dr.zlog da sam mu ja preko čaršije dojavio da se uključi u forum jer je predmet kritike ovde. Ako to ne može da potvrdi, mogao bi dr.zli i da se izvini zbog proizvoljnih insinuacija na moj račun.


Na forumu je zabranjeno:

* objavljivanje privatne komunikacije, osim uz saglasnost svih strana koje učestvuju u prepisci

:grin2:


Ako se g-din Stanislav ne izvini na svom postupku zamolio bih da se pokrenu represivne mere prema istom.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

stanislaw

  • Gost
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #78 poslato: Avgust 27, 2013, 07:27:40:posle podne »
Ne, ja nisam objavio sadržaj bilo kakve privatne komunikacije.
Najdirektnija insinuacija dr.zlog je sadržana u njegovoj javnoj poruci sa prethodne strane topica, koja je već obrisana. I drugo, upravo dr.zli svojim postom nagoveštava kakav je bio sadržaj naše privatne komunikacije, samo šta ja tu privatnu komunikaciju nikad nisam objavio, t.j. citirao.

Dr.zli treba da odgovara za sadržaj svoje privatne poruke upućene meni danas u 21:35 po forumskom vremenu, s tim što ja apsolutno nikome nisam neovlašteno predočio sadržaj te poruke.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #79 poslato: Avgust 27, 2013, 07:30:10:posle podne »
Apsolutno si preneo sadrzaj nase privatne komunikacije :) Ne pokusavaj sad da se izvuces :)
Ajmo jedno lepo izvinjenje, ovde smo svi prijatelji, vidis kako se se lepo zavrsilo :)
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

stanislaw

  • Gost
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #80 poslato: Avgust 27, 2013, 07:33:30:posle podne »
;)

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #81 poslato: Avgust 27, 2013, 07:34:21:posle podne »
;)
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #82 poslato: Avgust 27, 2013, 07:36:52:posle podne »
Bataljujte.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #83 poslato: Avgust 27, 2013, 08:06:36:posle podne »
Znate sta vas dvojica @stanislaw @dr.zli opet pokusavate da mi ukradete show i to vam nece proci  :tongue2:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #84 poslato: Avgust 27, 2013, 08:10:32:posle podne »
pošto ovo nije tema samo za negativne kritike radnji na bricklink-u, evo mojih najskorijih iskustava:

ChromeBricks - svi koji su poslovali sa njime znaju da ima jako kvalitetne delove i da se pošiljke šalju jako brzo, posle uplate...poručio sam uveče oko 10, stigao mi je invoice oko 11 isto veče, platio sam pre 7 narednog dana (platio bih ranije da nisam spavao kad je stigao invoice), i do 9h je već poslato. porudžbina stigla do mene za 7 dana

Crazy toys - jako korektan prodavac, odgovara na privatne poruke. porudžbina je poslata isti dan kad je plaćena. stigla do mene za 6 dana

STUD - maksimalno korektan prodavac, komunikativan i raspoložen za saradnju. Porudžbinu je poslao isti dan kad je plaćena. stigla 6. dan otkad je poslata

mysmallstore

  • Gost
Re: Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #85 poslato: Avgust 27, 2013, 08:53:09:posle podne »
stanislav me nije dozvao da se pojavim na forumu, cisto da razjasnimo to.

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #86 poslato: Avgust 28, 2013, 10:08:54:pre podne »
Stanislave, hvala za info o prodavnici.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #87 poslato: Septembar 17, 2013, 07:11:06:posle podne »
Moram da pohvalim Patriciju i da se zahvalim za expresno spremanje posiljke porucene u 5 do 12 sto bi rekli...izasla mi je u susret i spremila delove narucene dan pred izlozbu u Nisu i poslala preko Saleta...HVALA puno sve pohvale i preporuke sa moje strane...:smile2: :wink2:

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #88 poslato: Septembar 18, 2013, 08:06:43:posle podne »
I ja bih da se zahvalim Piletu na odlicnoj saradnji, slican je slucaj bio kao kod Milosa, samo sto je meni Alen doneo kocke i ovim putem mu se jos jednom zahvaljujem i vrlo mi je drago sto smo se upoznali i procaskali.

Used kocke su kao nove, sve preporuke.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Iskustva na BrickLink-u
« Odgovor #89 poslato: Oktobar 01, 2013, 03:48:59:posle podne »
Zanima me nesto sto nisam radio u proteklih 3-4 godina narucivanja na BL, al posto je sada Hrvatska u EU, kako naci povoljno setove.

Plan je da se iz Holandije/Danske posalje 3-4 nova, neotpakovana seta na Hr adresu, a blizu Srbije. Rekao sam prodavcu posto placam vat od 21%, a hocu refund, da mi spremi papire. Ovaj ne zna kako to izgleda, pa mi nudi samo obican invoice s potpisom. Mislim da to nije dovoljno, da su potrebni dodatni tax-free papiri, s tacnim iznosom vat-a za refund.

Koja su vasa iskustva? Da li na hr-srpskoj granici postoje salteri za povracaj vat-a? Do sad sam to radio samo na Madjarskoj granici
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!