Autor Tema: Dugme's creations (update: WIP City diorama)  (Pročitano 38913 puta)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #15 poslato: April 04, 2011, 04:17:58:posle podne »
Sve pohvale!!!Bilo bi mozda dobro kad bi na skeletone(u rusevinama utvrdjenja) stavio neke piratske ili vojnicke kape.Sve u svemu bas lepo!

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #16 poslato: April 04, 2011, 05:54:29:posle podne »
sad je kasno...svi radovi koje sam radio za pirates dioramu su još sinoć rastureni i trenutno su u fazi sortiranja...

Vigor

  • Gost
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #17 poslato: April 12, 2011, 12:47:25:posle podne »
Pošalimi nacrt za ovo!:amazed: :mill: :mill: :mill: :mill: :mill: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:
Vigor(VIGI)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #18 poslato: April 12, 2011, 01:12:10:posle podne »
za nijednu moju kreaciju ne postoji nacrt, sve radim iz glave...

P.S. nemoj da praviš duple postove, koristi dugme \"izmeni\"

Vigor

  • Gost
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #19 poslato: April 17, 2011, 05:36:50:posle podne »
Ooo! Bravooooo!:devil2: Ipak, mislim da mi baš ta ljuljaška jer sam klackalicu več preslikao(u glavnom!!!!)

P.S. ako ti treba neki nacrt; samo ostavi ovde poruku! Je\'l OK?!:cool2: :sweating:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #20 poslato: Avgust 29, 2011, 12:09:56:posle podne »
posle dužeg vremena, evo moje nove kreacije...
inspirisana je creator setom 5766...potpuno je napravljena od kockica koje se nalaze u ovom setu, ništa sa strane nije korišćeno...

kućica je nastala sasvim spontano iz eksperimentisanja sa ovim tipom slaganja krova...












Angeli

  • Gost
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #21 poslato: Avgust 29, 2011, 02:28:57:posle podne »
super ;)
neke od najzanimljivijih stvari koje sam napravio nastale su tao sto nisam imao kockice koje sam zeleo, pa sam morao da se dovijam sa drugim ;)
da li je tako bilo i sa ovim krovom? :)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #22 poslato: Avgust 29, 2011, 04:48:21:posle podne »
da, to je bila poenta sa krovom...upotrebiti elemente koji su u setu na najbolji mogući način...i mogu ti reći da mi se sviđa ovaj tip slaganja krova, i mislim da ću ga koristiti i u nekim narednim kreacijama...

aca

  • Gost
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #23 poslato: Avgust 30, 2011, 12:47:52:posle podne »
Одлична идеја без угаоних коцкица! :wink2:
Вероватно може да се искористи и за slope-ове других нагиба (поред 45°) који немају све варијанте угаоних коцкица (конвексне, конкавне...).

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #24 poslato: Avgust 30, 2011, 08:20:21:posle podne »
ja volim da uzmem samo određeni tip kockica ili 2-3 tipa koja na prvi pogled deluju kao da nisu za međusobno kombinovanje i isprobavam razne tipove slaganja...jave se neke vrlo zanimljive konstrukcije iz tih eksperimenata...

recimo kanu, koji sam napravio uz ovu kućicu je slagan po sve tri ose, posmatrajući položaj studova, za razliku od klasičnog tipa slaganja, gde su studovi uvek na vrhu...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 18, 2011, 05:36:22:posle podne »
pošto su pripreme za novu izložbu u punom jeku, evo jednog manjeg (ako mogu tako da ga nazovem) moca, koji će biti u sastavu dioame na kojoj radim...:ninja:

ovo su samo 2 sličice, koje neće previše otkriti kako će izgledati diorama, a s druge strane vas može zainteresovati da dođete na izložbu, da je pogledate... :wink2:




Djapeto

  • Gost
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 18, 2011, 06:06:56:posle podne »
Nije samo Acidum majstor marketinga ovde na forumu :grin2:

Odlicno druze!

Neka LOTR tematika :love:

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 25, 2011, 02:56:52:posle podne »
ej super je ;) vidi kako se potrefila koincidencija, drugar Sean (Sieron and Coral) bi trebalo da svrati do bg-a u to vreme, tako da ce doci i na izlozbu, a on je napravio ovo za brickkon koji je bio pre par meseci:



ako bude dosao, donosi mi delove zmaja za lavu, ali eto, ako ima mesta, mozemo videti da potrpa ove njegove olifante u kesu i donese ;)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Fantasy Castle by Dugme
« Odgovor #28 poslato: Novembar 28, 2011, 01:04:59:posle podne »
Evo kreacije koju sam radio puna 2 meseca, po nekoliko sati dvnevno, za 3. izložbu kluba Skockani.
To vreme uključuje sve od planiranja na papiru, prema viziji koja postoji još od marta 2011. do postavljanja poslednjeg detalja na dioramu.

Diorama je rađena maksimalno modularno, kako bih mogao da je u 2-3 sata postavim prema zamisli i rastavim za oko sat vremena...:ninja:

Neću sada ovde kačiti slike izgradnje, ali koga zanima, može da ih pogleda na ovom linku tj. moći će da pogleda čim galerija prođe kontrolu i bude vidljiva za javnost...to bi trebalo da se desi za maksimalno 24h od trenutka započinjanja ove teme, ako ne i ranije...ime svake slike je dan-mesec-godina- broj slike, tako da je moguće videti kog dana se šta desilo, tj. kako je napredovala granja...

Kao veliki fan Gospodara prstenova, inspiracija mi je došla iz ovog filma...gledao sam ga 2-3 puta u poslednja 3 meseca, plus sam čitao Hobita i Silmarilion...Najkonkretnija inspiracija je bila bitka Helm\'s Deep, al ni u jednom jedinom trenutku nisam pokušavao niti nameravao da iskopiram građevine, već svoju viziju sprovodio...Bilo je dosta komentara na izložbi, i velika većina ljudi je prepoznala o čemu se radi, tj. odakle je došla inspiracija...i vrlo mi je drago zbog toga... :grin2:

Evo i nekoliko slika, ostale će biti dostupne u ovoj galeriji (nije ista galerija, kao galerija gradnje)






































vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Fantasy Castle by Dugme
« Odgovor #29 poslato: Novembar 28, 2011, 02:17:55:posle podne »
Sta reci,slika govori 1000 reci
Ja sam ti vec reko sta mislim.Znaci,sve sve sve mi se svidja.
Mozda si mogao ovaj zamak iza zidina da napravis sa malcice vide detalja,ali mi se i ovako svidja.
Mozda bi bilo bolje da si,po mom misljenju stavio da je pod u tan boji,ali mozda je ovo ovako da bi izgledalo kao  kameni putevi.
Meni se ovo mnoogo svidja!