Autor Tema: Dojava Pet Shop 10218  (Pročitano 1287 puta)

psixo

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Dojava Pet Shop 10218
« poslato: Avgust 02, 2017, 01:09:28:posle podne »
Na kupujem prodajem kod verujem dobro poznatog prodavca iz Novog Sada pojavio se ovaj stari set po ok ceni, pretpostavljam da je izvucen iz skladista.
Pa eto ako nekog interesuje samo potrazite na kupujem prodajem Lego Pet Shop 10218 cisto da ne reklamiram direktno sa linkom.

mountainboarding serbia

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 534
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dojava Pet Shop 10218
« Odgovor #1 poslato: Avgust 02, 2017, 01:59:55:posle podne »
Saška sada uglavnom dovlači setove iz Pešte... možda se tamo pojavio na sniženju, kao poslednji primerak...
 al sigurno ima i neke varijante da nabavi dobre stvari povoljno. Ovo je super

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dojava Pet Shop 10218
« Odgovor #2 poslato: Avgust 02, 2017, 02:55:11:posle podne »
Kad se pogledaju cene novog na bricklinku, pa uračunaš poštarinu i još ako ulove na carini pa obračunaju carinu, pdv, ovo je više nego ok cena.

Kad bi neko objavio isto ovako prodaju Fire Brigade iz nekih zaliha u inostranstvu skako bih od srece  :smilie:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dojava Pet Shop 10218
« Odgovor #3 poslato: Avgust 02, 2017, 10:28:56:posle podne »
Ovo je zaista više nego korektna cena. Kad bi bio Town Hall za normalne pare, uzeo bih još jedan za potrebe proširenja na 32x64.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Dojava Pet Shop 10218
« Odgovor #4 poslato: Avgust 03, 2017, 03:04:54:pre podne »
Ovde se cesto modulari pojavljuju za normalne pare, ali je postarina suluda i pojela bi ustedu na samom setu...npr paketic do 3kg je 90cad plus taksa (13%), do 5kg 110 plus taksa...i to kad se salje najjeftinijom mogucom varijanom "surface" koja moze da putuje i dva-tri meseca do srbije...

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dojava Pet Shop 10218
« Odgovor #5 poslato: Avgust 03, 2017, 09:41:12:pre podne »
i to kad se salje najjeftinijom mogucom varijanom "surface" koja moze da putuje i dva-tri meseca do srbije...

Moja prva porudzbina sa Bricklinka, i to iz Kanade, Train Shed, kostalo je shipping davne 2003-ce oko 40 USD opcija surface. Putovao je ravno 3 meseca, ali je ipak stigao  :smilie:

psixo

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Odg: Dojava Pet Shop 10218
« Odgovor #6 poslato: Avgust 09, 2017, 11:38:29:pre podne »
Sad pogledah i videh da je jos oglas aktuelan.
Mada to me u sutini i ne cudi, imajuci u vidu da Detective office koji je dosta lepsi i detaljniji kosta 4000 manje.
Kao sto neko rece gore da je bar Fire Brigade po toj ceni i meni bi bilo zanimljivo.
U sustini uopste mi nisu jasne cene starih modulara na sekundarnom trzistu i zasto bi neko kupio modular po 2 ili 3 puta vecoj ceni kad su ovi noviji mnogo lepsi i detaljniji.

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dojava Pet Shop 10218
« Odgovor #7 poslato: Avgust 09, 2017, 01:36:51:posle podne »
Sad pogledah i videh da je jos oglas aktuelan.
Mada to me u sutini i ne cudi, imajuci u vidu da Detective office koji je dosta lepsi i detaljniji kosta 4000 manje.
Kao sto neko rece gore da je bar Fire Brigade po toj ceni i meni bi bilo zanimljivo.
U sustini uopste mi nisu jasne cene starih modulara na sekundarnom trzistu i zasto bi neko kupio modular po 2 ili 3 puta vecoj ceni kad su ovi noviji mnogo lepsi i detaljniji.

Iskreno to se i ja pitam. Sasvim mi je ok i realno da modular koji je kostao 160 eur posle 5-6 i vise godina košta tipa 300 eur, ali da kosta 1.500 eur  :confused: Ali jedan od odgovora je da očigledno ima kupaca koji će platiti x3,x4,x5 od originalne cene iz nekih razloga. Ja sam par puta prodao collectible minifigure  koja je placena tipa 3 - 4 eur za 25 eur . Možda očekuju da će za 2-3 godine prodati za 50 eur  :laugh: