Autor Tema: 4996 -Beach House  (Pročitano 6738 puta)

przulj

  • Gost
4996 -Beach House
« poslato: Novembar 13, 2010, 09:56:59:posle podne »
Set je izašao 2008 godine. Kao i sve Creator kuće, sadrži kockice od kojih mogu da se naprave tri različita modela. Ja sam ga kupio preko BrickLink-a po cijeni od 27 €. Trenutno ima i boljih ponuda, ali sa troškovima dostave (ne računam carinu) platićete oko 40 €.
Model 1


Ovo je najbolji i najsloženiji od tri modela. Od enterijera sadrži kamin i stepenice. Detalje spoljašnjosti vidite na fotkama. Jedina zamjerka je baseplate 32 x 16 na koji su pomalo natrpani ograda, staza, sto sa suncobranom i stolice, poštansko sanduče i cvijetne leje. Drvo koje je dio ovog modela nije ni stalo, pa se pravi na posebnom plate-u 4x4  :angry:


Lijepo izgledaju osvjetljenje, upuštena stakla, ulaz, trem, terasa...


Bilo je nezgodno uslikati unutrašnost gornjeg sprata, pa ću malo i da pojasnim. Uslikano je kroz krovni otvor koji je u stvari jedna velika površina koju je moguće otvarati. Lijevo od crne ograde (sredina) su stepenice prema prizemlju, a desno je prolaz prema terasi.


Model je modularan, pa se mogu nezavisno sastavljati prizemlje i sprat. Sve je vrlo stabilno i dobro povezano.

Model 2
Sličan prvom modelu, sa interesantnijim enterijerom ali nekim propustima u konstrukciji. Interesantna su i vrata postavljana pod uglom od 45 stepeni u odnosu na zidove.


Čudno je da ne postoje unutrašnje ili spoljne stepenice kojima bi se dospjelo na sprat.
Dio krova se otvara, slično prvom modelu. Za razliku od prvog modela, prvi red zida je dark bluish gray, odnosno temelj.


Bar u prizemlju, sa dosta interesantnih detalja:


Espreso za dobro jutro :)


Model 3
Potpuno različit od prva dva i dosta igriv. Jedna strana zgrade je potpuno otvorena, što olakšava ubacivanje figurica.


Prilikom gradnje shvatićete da ima malo čudnih rješenja (da ne kažem krpljenja), što je poslijedica ograničenog skupa raspoloživih kockica.


Zgradu u stvari čine po jedna garsonjera na svakoj etaži.


Iako ne izgleda realistično zbog ove promaje, klinci su se odmah primili, donijeli princezu, lopova, policajca... Opet nema stepenica ni lifta, ali moglo bi da se doda.
Na prvom spratu izgleda živi programer :wacky:


Ukupan utusak je odličan, primjedbe sam gore naveo, ali su minorne.
Set sadrži dosta žutih kockica, tako da mogu dobro da posluže za neki MOC.

vaskrsije

  • Gost
Re: 4996 -Beach House
« Odgovor #1 poslato: Novembar 14, 2011, 10:36:43:pre podne »
Nasao sam ga za 30 evra i premisljao se ocu li necu i od tog neckanja na kraju dobijem sipak, set se proda. Sad bas zalim ali navatacu ga, par evra vise ne igra ulogu, generalno volim Lego kuce i trudim se da ih navatam sto vise.

Angeli

  • Gost
Re: 4996 -Beach House
« Odgovor #2 poslato: Novembar 14, 2011, 08:39:10:posle podne »
ahgahaha kuhinja i postansko sanduce su me odusevili :)
lego me konstantno odusevljava sa idejama i kombinacijama, i tako vec 28 godina :)