Autor Tema: Djapetovi MOC-ovi  (Pročitano 32634 puta)

Angeli

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #15 poslato: Avgust 10, 2011, 12:08:29:posle podne »
u, super je
kupujmo domace :)

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #16 poslato: Avgust 10, 2011, 12:40:20:posle podne »
Stvarno se ne vidi da je nalepnica u pitanju, bas lepo. Steta sto nisi mogao jos vise da se priblizis...

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #17 poslato: Avgust 10, 2011, 12:52:20:posle podne »
Не види се! Јако добро изгледа, на крају налепнице су јефтине, могу се послати поштом, сваком би препоручио да проба.

Пробај да идеш на 3. и 7. слику ту је грб највећи
( десни клик и изабери copy link address и убаци у поље на страници где пише адреса, биће много веће, сад извини ако ово већ све знаш, а вероватно знаш,реко да поменем за сваки случај).

Ако ни то није довољно велико, кажите, качим увећане слике.

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #18 poslato: Avgust 10, 2011, 01:12:45:posle podne »
Sve mi se cini da je slicica malo iskrzana, pa se pitam jel to stvarno tako ili ne.

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #19 poslato: Avgust 10, 2011, 02:33:46:posle podne »
Васа је урадио у том фазону. Види се да орао на пример нема иста крила и да су линије мало искрзане што ти кажеш. Кажем могућности су неограничене може буквално све да се уради. Линије могу бити јасне, пропорције идеалне и све може овако или онако. Ја сам са овим што сам добио задовољан и мисим да је ок испао витез. Та искрзаност у овом случају даје неку старину и несавршеност техничку оног наспрам овог времена на пример, то је кад је мој укус у питању, а о укусима не треба расправљати :grin2:  

Сваки коментар, запажање, предлог или идеја ће сигурно допринети томе да што више уживамо у лего свету. Мали је талентован и радознао, ваљда се неће љутити што га зовем мали :grin2: и може свашта још да усаврши и научи што би свима било корисно и интересантно.

Васини стикери:

Веома добар избор за МОС-ове.

јефтини
велика разноликост - оно што смислите може да се уради
добро изгледају - што се види и на сликама
прилика да ваша излизана фигурица добије нови изглед

Е сад, одсјаја има јако мало само под одређеним углом не примећује се, кад би се деца играла можда би се излизала или одлепила, али то стварно не знам, мада увек може да се залепи тако да се јако тешко одлепи са неким лепком на пример, а боја колико би трајала у сталној дечијој игри за сада не знам :grin2: мораће неко други да тестира:grin2: . Али ко прави неки МОС за себе и такмичење нема апсолутно никаквих бојазни за то.

Размишљао сам како би се урадили грбови да буду као из лего фабрике. Можда paintbrush што је доста скупо а и не знам ко би се цимао са тим од брашера. Чини ми се да доста њих рецимо за моторе узима налепнице које су исто супер, сад не знам о каквој врсти налепница се ради, али колико знам може фотографија скоро да се уради и кад се залепи нема шансе да се скине. Грб у духу лего сетова би морао да уради неко ко има талента, мисим да би Васа могоа то да уради ако би се то наручило.

Виђао сам рецимо за black falcon-се у МОС-овима да су људи радили на црним оклопима за тело грб сокола, не знам како су то радили, вероватно неке налепнице, грб је идентичан са оним из лего сетова.

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #20 poslato: Avgust 10, 2011, 07:24:12:posle podne »
Још један витез

Уз помоћ Васиних налепница можете и унуку наћи девојку :laugh: и оженити га чак :laugh: па чак иако је гадан :laugh: :laugh: :laugh:

Шалу на страну нећу више да га хвалим неко ће помислити да имам проценат :laugh:

Једна слика је мало већа, захваљујем се зидану за сугестију!














Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #21 poslato: Avgust 10, 2011, 08:12:49:posle podne »
Ако сваки пут кад залепим налепницу окачим 5-6 слика, не да нећу имати места, него нико више неће ни гледати моје МОС-ове, као у оној причи:\"Вук,вук...\" :grin2:

Гледам ову последњу слику увеличану, можда се чини да је превише непропопцијална кад се још зумира али уживо је вероватно никад не гледате из ове близине, 10 центиметара од ока, хоћу да кажем да јако добро изгледа и чучи што би се жаргонски рекло. Видећемо за Милоша Обилића и друге српске витезе чији су нам грбови познати какве ћу да наручим налепнице.

Саветујем да пробате, наручите по сопственој жељи и замисли, није скупо и за наше услове, а волео бих да чујем још нечије коментаре ко их је користио и да видим неке занимљиве креације и идеје.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #22 poslato: Avgust 11, 2011, 08:25:43:pre podne »
Ti si definitivno osoba kojoj bi mogao da dam 50 besplatnih nalepnica bez brige da li ces ih dobro iskoristiti. :grin2:

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #23 poslato: Avgust 11, 2011, 05:46:55:posle podne »
Log cabin / Log house

Брвнара

Будућа брвнара, чим стигну коцкице од Магнуса биће отелотворена.

Као што се види урадио сам је у LEGO Digital Designer-u.












Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #24 poslato: Avgust 11, 2011, 06:43:15:posle podne »
Horse paddock

Ограда за коње је нешто без чега моја будућа фарма неће моћи,као што не може ни једна друга фарма.

Дебла ,као и за брвнару, наручена из Немачке од Магнуса, пошто су Немци познати по квалитету не бринем се :grin2:






Не бих користио подлоге јер су скупе, ово је првобитна верзија, ограда изгледа ок али је ниска за коње.


Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #25 poslato: Avgust 12, 2011, 09:32:18:pre podne »
Vladek magic ram

Друштво шта кажете?!

Није да је мој али мислим да је добро испао.

Нисам у фазону \"лоших момака\" али Владек ми се тако лепо наместио за овај МОС да сам морао да га урадим :grin2:

На жалост види се мало и плаве боје, нисам имаo црвне у тој мери, није страшно иако пo мени као и вероватно пo сваком легољубцу би требало и то поправити али неда се често на жалост.














vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #26 poslato: Avgust 12, 2011, 09:48:43:pre podne »
Super je!Rekao sam ti da ima dobre delove za ovna

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #27 poslato: Avgust 12, 2011, 10:05:08:pre podne »
Јеси Васо! Баш су као створени за ово!

Оклопи су им супер одрађени и стварно су захвални за овакве МОЦ-ове.

На Brickshelf-у колико сам приметио нема баш много овнова а оваквог нисам видео, вероватно је то неко негде изкреирао. Мислим да овај вреди, е сад увек може и боље, видећемо ово је прва врезија за сликање :laugh:

Још слика:


















vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #28 poslato: Avgust 12, 2011, 10:21:56:pre podne »
Savet:Mislim da bi mnogo uticalo na realistican i cool izgled ako bi stavio barem 2 para rucica da minifigovi mogu da se uhvate za to i ga ga tako guraju.Znas na sta mislim?

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #29 poslato: Avgust 12, 2011, 11:50:51:pre podne »
Malo su krupniji delovi tako da bi se slozio sa Vasom da se dodaju neki sitniji detalji da polici vise na minifig skalu.

Inace lepo ti ovo sve radis, jel si clan kluba sta cekas ?