Autor Tema: Dugme's creations (update: WIP City diorama)  (Pročitano 38974 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #45 poslato: Jul 06, 2012, 04:06:26:posle podne »
Evo mog rada za brickenburg takmičenje...nije osvojio nijednu nagradu, ali sam se dobro zabavio i odmorio (pošto sam ga slagao u sred pisanja master rada) dok sam ga slagao... :grin2:





ima gomila detaljčića, tipa zatrpani auto, sneg do kolena, ledenice koje vise, al mi je omiljeni detalj raspršivanje soli iz grtal\'ce :wacky:


Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #46 poslato: Jul 06, 2012, 05:22:31:posle podne »
dioramica je mnogo dobra. mislim da ima najbolju kompoziciju od svih radova.
kad sam prvi put gledao prvo što mi je zapalo za oko je bio taj zatrpani auto i fenomenalno dočaran sneg na njemu. verujem da u tom snegu na autu nema 10 kockica, ali da je trebalo dosta vremena da se postigne taj efekat nagomilanog snega.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #47 poslato: Jul 06, 2012, 05:33:32:posle podne »
Citat: \"Sektaash\" post=13070
dioramica je mnogo dobra. mislim da ima najbolju kompoziciju od svih radova.
kad sam prvi put gledao prvo što mi je zapalo za oko je bio taj zatrpani auto i fenomenalno dočaran sneg na njemu. verujem da u tom snegu na autu nema 10 kockica, ali da je trebalo dosta vremena da se postigne taj efekat nagomilanog snega.


hvala... :smile2:

inače, bilo je potrebno 9 kockica za efekat snega na autu...nije mi trebalo puno vremena, jer mi je ideja sinula dok sam se igrao curved slope-ovima...

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #48 poslato: Jul 06, 2012, 06:32:38:posle podne »
super, radovi su svake godine sve bolji; ovo je jedan od onih par radova koje sam izdvojio, sto rece sektas, najbolja kompozicija, nekako \"teche\' sve vreme :)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #49 poslato: Jul 06, 2012, 06:57:32:posle podne »
I meni je ovaj rad bio jedan od favorita, tako da mi je vrlo neobično što nije bolje ocenjen. Kompozicija je sjajna, delovi su jako dobro i kreativno upotrebljeni, a i izbor boja je odličan (ko je rekao BULK :wink2: ). Plus, ima toliko detalja koji su ubačeni... recimo deo sa prskanjem soli nisam ni primetio, a fenomenalan je. Jedino što je donekle moglo da bude malo elegantnije je dizajn žutog automobila, ali znam da je dobre automobile teško dizajnirati (a Dušku još teže jer nema mnogo Town/City setova iz kojih bi iskoristio delove).

Djapeto

  • Gost
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #50 poslato: Jul 06, 2012, 07:07:20:posle podne »
Ово је мој фаворит за прва три места, уствари за прво место!

Ти знаш да се ти и ја у 99% случајева када је визија клуба, предлози и гласање у клубу не слажемо, да су нам и животни ставови тотално различити, да комуницирамо само преко зајендчиких дискусија на форуму клуба, тако да је ово моје мишљење изазвано 100%-тним квалитетом твог рада. Никад ниси оставио ни један једни коментар за моје креације, нарано да ми је до тога стало као до ланског снега, ето да поменем и тај детаљ. Тако да је похвала само за квалитет рада!

Свака ти част за рад!

Прво један од ретких радова да има неку причу а не систем наређај што више возила и минифигура да иду у једном или другом правцу. Тешко је бити оригиналан када је зима у саобраћају у питању, теме стандардне у тим МОС-овима завејан ауто, граталица, деца се грудвају, снег по путу али ти си то јако лепо одрадио, оригинално и укомпоновао у једну јако добру целину. С тим да бацач соли је нешто што до сада нисам видео и тај детаљ ме је посебно одушевио!

Јако лепо реализован завејан ауто, ефекат када се одвали део прекривача док се чисти, јако ситан детаљ а тако моћан! Уз малу замерку, можда ниси требао да ставиш беле коцке у ауто јер изгледа као да је навејао снег толико да је прекрио и седишта, али то се скоро и не примети.

Куће иза су феноменалне, имаш солидну количину јако лепих коцкица, али џаба неком коцке ако не зана да из употреби, ствано јако лепа свака зграда складна појединачно и као целина, са белим крововима и леденицама, волим те ситне детаље који много улепшавају МОС.

Снег који се згрће при налету чистача, јако лепо, и нагомилани снег поред који остаје, као у стварности.

Возила су јако добро осмишљена, лепог облика, одлична техника градње!

Тако да кад се саберу сви важни елементи:
прича, оригиналност, креативност, детаљи, целина и техника градње ово је мени најјачи рад ако ништа у прва три сигурно!!!

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #51 poslato: Jul 06, 2012, 07:18:30:posle podne »
do pola poruke nisam bio siguran da li ga hvalis ili kudis ;)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #52 poslato: Jul 06, 2012, 07:30:24:posle podne »
Sve sto je Samael rekao

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Dugme\'s creations
« Odgovor #53 poslato: Jul 06, 2012, 09:07:44:posle podne »
hvala na komentarima...

zavejani auto je u suštini samo vetrobransko staklo i jedan plate 4x4...ostalo su sve curved slope-ovi i brikovi bele boje...

što se tiče žutog auta, nisam preterano zadovoljan kako je ispao, al morao sam neke kompromise da pravim u poslednjem trenutku, kako bih mogao minifiga da stavim u njega...ispao je širi nego što sam očekivao, al gradnja je išla sama u tom smeru, a ja sam morao da je pratim... :sad:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Dugme\'s creations
« Odgovor #54 poslato: Jul 07, 2012, 08:31:23:pre podne »
Odlican rad, spot on sto se tice teme, los dizajn zutog automobila da budem iskren nisam ni primetio tako da se nemoj uzbudjivati ;)
Uporedjujuci sve slike tvojih radova definitivno se vidi jedan ozbiljan pomak i autorsko sazrevanje, ne mogu zamisliti sta donosi buducnost :D
Kapiram da cemo osvojii jos vise nagrada na buducim takmicenjima ako budemo nastavili da se ovako kvalitetno razvijamo ;)
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: Fantasy Castle by Dugme
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 25, 2012, 10:03:51:pre podne »
nisam odavno ništa kačio od slika, a dosta se gradilo...za početak dve kućice...












Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fantasy Castle by Dugme
« Odgovor #56 poslato: Oktobar 25, 2012, 03:21:04:posle podne »
Mislim da su kućice odlične, vrlo mi se dopada rešenje za vrata (kod obe) i za prozore (kod druge). Eventualno bih kod prve po krovu nabacao neke 1x1 round plejtove u raznim bojama onako random, kao lišće koje se nahvatalo npr. Druga mi po veličini i obliku liči na neku seosku krčmu, vidim već par vojnika kako izlaze iz nje s burićima koje su konfiskovali \"za vojne potrebe\" (a krčmar iza čupa kosu).

Mogao bi da probaš da napraviš neki efekat dima koji se vije iz odžaka.

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Fantasy Castle by Dugme
« Odgovor #57 poslato: Oktobar 25, 2012, 03:59:51:posle podne »
odlične su i vrlo lepe. ja bih samo na prvoj napravio neke šeme na roglju krova.

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fantasy Castle by Dugme
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 25, 2012, 06:04:07:posle podne »
Meni se sviđaju :smile2:  Jako lepo rešena vrata!

Jedino na šta imam zamerku je veličina dimnjaka na prvoj kući. Verovatno ne može da se napravi da bude manji a da ima pravu rupu po sredini, ali ovako mi deluje glomazno :sad:

I na drugoj bih ja možda dodao još jedan red slopova na krovu.

I jako su lepe boje i šeme zidova obe kuće :love:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Fantasy Castle by Dugme
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 25, 2012, 06:43:48:posle podne »
Citat: \"Profa21\" post=15679

Jedino na šta imam zamerku je veličina dimnjaka na prvoj kući. Verovatno ne može da se napravi da bude manji a da ima pravu rupu po sredini, ali ovako mi deluje glomazno :sad:


eeee...ne znaš ti šta se krčka u podnožju tog dimnjaka, pa mora da bude tako glomazan...

Citat: \"Profa21\" post=15679

I na drugoj bih ja možda dodao još jedan red slopova na krovu.


ako misliš na one završne slope-ove, da ne bi bilo studova na vrhu krova, toga nažalost više nemam, pa nisam mogao da stavim... :sad: