Autor Tema: Treća izložba kluba Skockani  (Pročitano 11622 puta)

Vigor

  • Gost
Re: Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #15 poslato: Novembar 23, 2011, 08:20:52:pre podne »
ko ima HEROICU od vas koji čitaju ovo?!(SEM MENE)i to da nije ona najmanja heroica!

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #16 poslato: Novembar 24, 2011, 08:24:11:posle podne »

aca

  • Gost
Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #17 poslato: Novembar 25, 2011, 11:01:22:pre podne »
\"Хвала Душану и Урошу...\"

Било вас је задовољство слушати. :smile2:

Замерио бих вам само што нисте поменули форум, јер осим што има нечланова клуба који дају замашан допринос активностима Клуба (на пример, сутра на изложби), згодно је и за прикупљање нових чланова. Некако слабо делује када се помене да Клуб има 18 чланова, а знатно другачије када има више од сто форумаша... Могли сте да поменете да Клуб и није централизован (председник је ван Београда), али добро...

Друга ствар је везана за терминологију (стручни језик), али ту ствар већ дуже времена се спремам да покренем.

У сваком случају, било је врло добро!:wink2:

Boris

  • Gost
Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #18 poslato: Novembar 25, 2011, 07:03:29:posle podne »
Pozdravljam sve na forumu :)

Nisam imao prilike da se budem sa vama ovde 2 nedelje.
Zao mi je sto necu prisustvovati izlozbi :( zelim svima puno uspeha na istoj. Pokazite te savrsene MOC-ove ljudima !!!

Ocekujem dobre fotke :)

Shmoopy

  • Gost
Hitno potrebne blize informacije o takmicenju!
« Odgovor #19 poslato: Novembar 26, 2011, 02:00:55:pre podne »
Drugari, prvo moram da podelim sa svima nase ogromno uzbudjenje i radost, pred sutrasnji odlazak na ovu Lego izlozbu.
Mi smo jedna porodica ekstremnih Lego-ljubitelja, a verovatno bi najtacnije bilo reci da je u ovom trenutku tj. poslednje 2-3 godine, najmladji clan nase porodice (dasa od 5 i po godina) bez sumnje preuzeo vodjstvo. Zapravo, svi koji ga znaju, uvereni su da je bas ON najveci, najposveceniji, najstrasveniji obozavatelj cele Lego...ideje.

Na zalost, mi smo kasno saznali i za ovaj fantasticni dogadjaj (Lego izlozbu i takmicenje) tj. saznali smo tek pre nekoliko dana. Srecom, bas na vreme da ne propustimo posetu - sutra!
Inace, fotke s (narocito) poslednje izlozbe su nas, kolektivno, oborile s nogu.
Mislim da smo link za tu stranicu ovih dana poslali SVIMA koje poznajemo.
(I svi su se totalno odusevili, naravno).

Nas petogodisnji Lego-boy veceras do ponoci nije mogao da spava od uzbudjenja i terao nas je da mu pokazujemo te fotke sa izlozbe najmanje 800 puta danas. Sta da vam kazem, uzbudjenje dostize vrhunac, ocekivanja su velika...  ;o)

Ono sto nas u ovom trenutku najvise zanima tj. najveca nedoumica, koja nas muci pred odlazak na izlozbu jesu zapravo detalji u vezi s najavljenim takmicenjem, koje ce se odrzati, ako ne gresim, u 15h (oba dana).

O kakvom se tacno takmicenju radi??

Da li tu mozda postoji neki limit tj. starosna granica?

Da li postoje razlicite starosne grupe tj. takmicarske sekcije za svaki uzrast, mozda?

Nas Lego-dasa je potpuno poludeo od uzbudjenja, kad smo mu pomenuli da ce na izlozbi biti i takmicenje. Jako zeli da se takmici. Iako pojma nema(mo) o cemu se radi.

Posto mi vec znamo da on s lakocom ume da od 15 Lego kockica napravi spejs satl koji radi ;o)
voleli bismo da u tom smislu ucestvuje i na ovoj izlozbi tj. na takmicenju.

Upravo zbog toga bismo vam, svi porodicno, bili vrlo zahvalni na blizem opisu cele stvari i svim dodatnim informacijama koje mozete da nam date!

Hvala unapred & pozdrav!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #20 poslato: Novembar 26, 2011, 02:57:09:pre podne »
Ukratko (pošto za duže nemam snage) - takmičari će dobijati predefinisanu gomilu kockica (nestandardnih oblika) i zadatak će biti da u ograničenom vremenskom roku sastave što višu građevinu koja je stabilna, tj. ne raspada se.

Pošto je po kup sistemu, u početku će takmičari biti uparivani po starosnim kategorijama a u kasnijim krugovima će stariji takmičari imati određena ograničenja ukoliko se budu takmičili s mlađim.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #21 poslato: Novembar 26, 2011, 07:10:44:pre podne »
evo malo atmosfere sa sklapanja





















A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #22 poslato: Novembar 26, 2011, 08:40:22:posle podne »
Ej,izlozba je fantasticna!Bukvalno ceo dan nisam nista jeo,od 8 ujutru do 8 uvece!To je dokaz da sam duhovno sit!Odusevljen sam!Ovo je definitivno najbolji dogadjaj u kome sam ucestvovao!

Hexx

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #23 poslato: Novembar 27, 2011, 12:43:05:pre podne »
Eh, da sam ja mogao ovako nečemu da prisustvujem u tvojim godinama...

Elem, dolazim ja danas :grin2:

hrcak

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 197
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Re: Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #24 poslato: Novembar 27, 2011, 01:37:59:posle podne »
nema DROW-a :(  sad sam se vratio sa izlozbe,sve je ostalo je super

Miroslav

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 81
    • Pogledaj profil
Re: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #25 poslato: Novembar 27, 2011, 08:25:01:posle podne »
Zaista steta sto nije bio Drow sa svojim kreacijama, ali sam zadovoljan celom izlozbom.
Imalo je sta da se vidi, a par puta sam se onako sagnuo i dobro udubio da vidim kako je nesto napravljeno, pojedinim idejnim resenjima sam stvarno pozitivno iznenadjen. :wacky:
Bilo je lepo i popricati sa par skockanih, razmenjena su iskustva, tako da cemo se sigurno druziti u narednom periodu. ;)
:pirate:

daulex

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Re: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #26 poslato: Novembar 27, 2011, 08:58:54:posle podne »
Bio danas sa klincima na izlozbi. Zadrzali se dobrih 90 minuta. Sve smo obisli po dvaput.
Svaka cast svima

Hexx

  • Gost
Re: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #27 poslato: Novembar 27, 2011, 09:03:44:posle podne »
Bre ljudi što ništa ne staviste ni od Svemiraca, ni od pirata, ni SW, ni Indiana Jones / Pharaoh\'s quest / Adventurers???

Ok, bilo je tipa 3 Ice planet vozila i par nekih mechova, ali baš mršavo...

Ja se nisam nudio pošto sam računao da imate to sve, ali evo za sledeću izložbu ću rado donirati moj svemirski ansambl  :cool2:

Inače takmičenje je bilo super :grin2:

djomla666

  • Gost
Re: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #28 poslato: Novembar 27, 2011, 11:00:08:posle podne »
Ljudi, bilo je fenomenalno... Eksponati savrseni, postavka jako dobra, clanovi kluba su svi do jednog jako ljubazni i prijatni. Ne bih da ispadne da izdvajam, ali ce izgleda ipak tako biti... Veliki pozdrav i hvala Djapetu, Vasi, Sektaashu i Acidumu bratu!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #29 poslato: Novembar 27, 2011, 11:01:15:posle podne »
Kratka verzija odgovora:

1. Ključni ljudi za SW/Space nisu bili iz objektivnih razloga u mogućnosti da stignu da spreme postavke za ovu izložbu. Ja sam kao koordinator presekao da onda ne pokušavamo da sklopimo neki krnji space bez gomile setova i bez MOC-eva a da se za sledeću izložbu potrudimo da napravimo neke opake Space MOC-eve.

2. Indiana Jones niko u klubu nije skupljao, osim eventualno pojedinačnih setova koji su kupovani zbog delova.

3. Dugme ima kompletne Adventurers-e ali su delovi uglavnom završili u njegovom Castle MOC-u (i tako će i ostati). Slično tome, njegovi i moji gusari su završili u Castle MOC-ovima. Nadam se da će do sledeće izložbe da se javi neko ko će biti spreman da organizuje/koordiniše i ove diorame.

4. Klub je organizovao prevoz za Angelijev drow grad jer smo smatrali da takav rad treba da bude izložen i viđen, ali je došlo do tehničkih problema koji su ga sprečili da dođe.

5. Umesto Pirata i Space-a smo imali još jednu Castle postavku i Western, oba grada su značajno proširena i povećana, a imali smo po prvi put i Duplo/Fabuland postavku i deo za nezavisne MOC-ove (koji su bili fenomenalni!).

6. Na sledećoj izložbi očekujte još veće i lepše gradove, zamkove i western, kao i space i Star Wars, a nadam se da ćemo ponovo skockati i razne Model Team/Technics setove i imati još više još boljih MOCeva.