Autor Tema: Konkurs za izlagače na 6. izložbi Skockanih  (Pročitano 4221 puta)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Konkurs za izlagače na 6. izložbi Skockanih
« Odgovor #15 poslato: Januar 05, 2013, 10:17:31:posle podne »
Citat: \"TechnicKing\" post=18796
...Moze to sa da ili ne...


Nažalost - NE.

...ako već neko mora direktno...

Šteta, imate dara, dobrih radova, ali klub je doneo odluku. Pravila postoje sa razlogom.


PS.
Znali ste za konkurs, napomenuto Vam je mimo svih pravila, i opet kasno. A svi dobro znate koji je jedini siguran način da izlažete na izložbama LUG Skockani...

PPS. Ovo isto važi i za sve ostale radove svih ostalih Lego ljubitelja i posetilaca foruma koji nisu članovi kluba. Za izložbe nema povlašćenih van kluba. Da ne bude iznenađenih...
...и нестадох у измаглици...

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Konkurs za izlagače na 6. izložbi Skockanih
« Odgovor #16 poslato: Januar 05, 2013, 11:11:18:posle podne »
Ajdeee ,super ce biti ,par dana,sta je to?Sta bi Isus uradio na vasem mestu ?Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz...
BTW da li se vaze radovi koji su postavljeni na forum ,samo ne u ovoj temi,posto sam ja postavio slike mojih radova u temi Vsini moc-ovi pre 5 dana ,ali sam zaboravio da ih ovde postujem?
Dokaz je na dnu ove stranice http://skockani.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=10&id=930&limit=10&limitstart=490&Itemid=137&lang=en

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: Konkurs za izlagače na 6. izložbi Skockanih
« Odgovor #17 poslato: Januar 05, 2013, 11:26:54:posle podne »
S obzirom da neko trosi svoje slobodno vreme na organizovanje konkursa i organizaciju postavki na izlozbi, njegovo vreme treba postovati. Kad odes u banku u 17:01 (a ona radi do 17h) reci ce ti: dodji sutra.
Prijava za izlozbu je morala zvanicno da se uradi preko ove teme i slanja e-mail-a.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Konkurs za izlagače na 6. izložbi Skockanih
« Odgovor #18 poslato: Januar 05, 2013, 11:32:23:posle podne »
damn...

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Konkurs za izlagače na 6. izložbi Skockanih
« Odgovor #19 poslato: Januar 05, 2013, 11:44:37:posle podne »
Citat: \"dugme\" post=18800
S obzirom da neko trosi svoje slobodno vreme na organizovanje konkursa i organizaciju postavki na izlozbi, njegovo vreme treba postovati. Kad odes u banku u 17:01 (a ona radi do 17h) reci ce ti: dodji sutra.
Prijava za izlozbu je morala zvanicno da se uradi preko ove teme i slanja e-mail-a.


Potpuno se slazem...
Vama svaka cast na radovima ali ste prilicno neozbiljni...nije da je konkurs objavljen juce...imali ste vise nego dovoljno vremena, bili prisutni na forumu i opet niste konkurisali sa radovima kada je trebalo...

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Konkurs za izlagače na 6. izložbi Skockanih
« Odgovor #20 poslato: Januar 05, 2013, 11:47:40:posle podne »
Na svu srecu lego mi nije jedini hobi pa mi ovo nece toliko tesko pasti.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Konkurs za izlagače na 6. izložbi Skockanih
« Odgovor #21 poslato: Januar 05, 2013, 11:54:08:posle podne »
Ja sam celo vreme znao za ovaj rok.. mada nisam hteo da budem neozbiljan pa da saljem nedovrsene radove.. prosto ne mogu da stignem :(

a vi koji ste mogli, stvarno steta..
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Konkurs za izlagače na 6. izložbi Skockanih
« Odgovor #22 poslato: Januar 05, 2013, 11:56:33:posle podne »
I zbog vas i zbog drugih koji bi sigurno uzivali uz vase radove :sad:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Konkurs za izlagače na 6. izložbi Skockanih
« Odgovor #23 poslato: Januar 06, 2013, 12:00:41:pre podne »
Uz svo duzno postovanje Milose,ali ja sam vise nego ozbiljan.Ne bi da se svadjam i nema veze ali i Vasa i ja idemo u srednju skolu.Ja sam video ovo cim je izaslo i pre toga sam planiro sta cu da izlozim na izlozbi.
Stvar je u tome da sam djak Prve beogradske gimnazije,a svi dobro znaju da je srednja skola,a pogotovo gimnazija kao moja dosta teska i sto se mene tice morao sam da ucim do 28.decembra tako da dok idem u skolu nemam vremena za moc-ovanje kao neko ko radi ili ide u osnovnu skolu.Od 28. do 4. ima 7 dana a 2 dana sam bio kod druga i slavio Novu.Vi onda lepo uzmite u obzir da sam ja imao 4 dana da razvrstam 13500 kockica(preko dana imam i drugih obaveza) i do 2 sata sinoc sam moc-ovao i jos uvek prepravljam unimoga da bi ga pokazao na izlozbi.Pa sad vi vidite.

Ja se slazem da se rokovi moraju postovati ali ako sam ih prekrsio za nekih 2 sata posle isteka ili jedan dan.Mislim nisam rekao donecu to na izlozbu i briga me za pravila i ispao drzak.Ovo govorim samo za sebe i ne zelim da neko pogresno shvati,ali ako je Vasa isplanirao vec sve unapred i slucajno zaboravio da se prijavi,a i ja sam malo zakasnio ne verujem da to zasluzuje iskljucenje iz izlozbe,ali bilo kako bilo bice jos izlozbi,a sto duze vreme prolazi dolaze samo bolje ideje i bolji mocovi.:smile2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Ђапето

  • Gost
Odg: Konkurs za izlagače na 6. izložbi Skockanih
« Odgovor #24 poslato: Januar 06, 2013, 12:03:38:pre podne »
Као мајстор off-topica замолио бих другаре форумаше да се манемо коментарисања туђих поступака јер  јер немамо благе везе зашто неко нешто није или јесте урадио.

Клуб само примењује одлуку коју је донео пре месец дана о року конкурса који имају сви озбиљни клубови и слична удружења.

Замолио бих администратора да овај све дотичне постове побрише.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Konkurs za izlagače na 6. izložbi Skockanih
« Odgovor #25 poslato: Januar 06, 2013, 12:17:14:pre podne »
Zasto sve obrisati ,ovo je slobodna zemlja!:laugh:  Molim te Milose ,nemoj da koritis tako glupe reci kao neozbiljni.Mislim da pripremanje za ilozbu jos od juna nije uopste neozbiljo ,kao ni tracenje celog jutra na info kartice koje bi stojale pored vozila da bi publika mogla da vidi o kom vozilu se radi ,iz kog perioda itd.Mislim da neozbiljnost uopste ne ide uz ovo sto sam naveo
Mislio sam da je u interesu kluba da ima sto vise KVALITETNIH radova ,ali izgleda da sam se varao.

A secam se na 3. izlozbi sto prihvatili ajfelov toranj koji se nije uopste priajvio ,mozda decko nije ni imao nalog an skockanima.Ne vidim nikakav razlog zasto odjednom preduzimati tako stroge mere da sve bude kako je napisano .Ne svidja mis e kuda ide ovo sve.Pre par godina je ovo bilo bas otvoreno drustvo gde se sve moglo postici dogovorom ,ali hej ,zasto da sve bude jednostano ,nije fora ako se ne pravi neka nepotrebna drama.EEE ,to su bila vremena ...Bas sam se razocarao.Mislim da je sve ovo nepotrebno.
Da vidimo ,kakvo bi se to zlo desilo da ste nas pustili tih 2 dana posle roka:
mi bi smo bili srecni zato sto bi nam to bio dokaz da smo na pravom putu i izlozba bi iamla vise eksplonata.Napravili bi ste mali ustup koji nikom ne bi skodio.Pred kim bi ste vi to ispali neozbiljni ,jel neka komisija gleda sve postove pa ce to skoditi ugledu kluba?Niko ne bi ni primetio. :wink2:

lesa0208

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 456
    • Pogledaj profil
Re: Konkurs za izlagače na 6. izložbi Skockanih
« Odgovor #26 poslato: Januar 06, 2013, 09:14:56:pre podne »
Ja kapiram da se rokovi moraju postovati, takodje i vreme drugih ljudi, i organizacija izlozbe je komplikovanija od nekog okupljanja jer trebaju obezbediti i stolovi i prostor gde ce ljudi postaviti svoje kreacije, pa ko se ne prijavi na vreme pravi problem oko organizacije i svega ostalog, takodje je neodgovorno kada neko probije zadat rok i naravno to svima smeta i nije uredu dozvoliti mu da se prijavi... Ali tipa ova dva klinca kolko vidim vise non stop ovde na forumu, pritom svi ih vi hvalite kao jao kolko su vam je super ova kreacija, kolko vam je super ona kreacija, to donesi obavezno na izlozbu kako znas i umes itd itd, pritom klincki stvarno rade odlicno. E onda probiju rok za prijavljivanje i naprave vama problem sto razumem, al opet ne razumem vas koji kapirate kolko klinci rade unikatno i dobro i jednostavno ne zelite da ih podrzite nego kao, znas rok je bio do tada pa kao sto se niste prijavili, onda ce gomila ljudi da propusti nesto sto se ne vidja svaki dan, ja bih kapirao da su kreacije neke standardne ili svakidasnje pa da ih odbijete, al tipa za ovo sto oni nude bi trebalo bar njima dvojici progledati kroz prste. Jer neka zajednica kao zajednica ne moze da funkcionise bez clanova, takodje ne treba okretati ledja nekome ko zaista doprinosi toj zajednici...

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Re: Konkurs za izlagače na 6. izložbi Skockanih
« Odgovor #27 poslato: Januar 06, 2013, 09:20:02:pre podne »
Rok je rok i on se uvek mora postovati

Sta bi bilo kad bi mi 13og umesto 11og otvorili izlozbu?, zaboravili smo ili nismo stigli bas u petak

Meni prvom je zao sto se doticna dvojica nisu na vreme prijavili, ali jednostavno kao klub koji je priznat od LEGO kompanije i koji se trudi da napreduje sve vise u organizacionom planu ne mozemo da krsimo ono sto smo sami odlucili

Nazalost ali tako je kako je

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Konkurs za izlagače na 6. izložbi Skockanih
« Odgovor #28 poslato: Januar 06, 2013, 09:26:49:pre podne »
Hvala lesa0208 .Ja sam postavio slike pre pet dana ,ali sam zaboravio da prenesem u ovu temu zato sto imam jos 1000 stavri u glavi !Klub je ovde na gubitku ,ja nisam.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konkurs za izlagače na 6. izložbi Skockanih
« Odgovor #29 poslato: Januar 06, 2013, 09:35:38:pre podne »
Meni je lično jako žao zbog toga što neki ljudi neće učestvovati na izložbi i što drugi neće biti u prilici da vide neke veoma lepe i uspele radove.

Međutim, više puta je naglašavano da je JEDINI SIGURAN način da se vaš rad nađe na nekoj od izložbi taj da se učlanite u klub. U skorije vreme klub je dobio 3 nova člana i njihovi radovi će biti prikazani zajedno sa svim ostalim eksponatima Skockanih.

Baš zbog toga što je članova više nego ikad i što organizacija izložbe postaje sve komplikovanija, između ostalog zbog toga što će trajati 9 dana, članovi kluba su većinom odlučili da se prisustvo izlagača uredi putem konkursa, jer će samo tako moći da se unapred zna broj postavljenih eksponata i isplanira njihova postavka.

To što je nešto u prošlosti urađeno na neki način ne znači da će se zauvek tako raditi. Svaka izložba ima svoja pravila, ta pravila se dogovaraju na sednici kluba na koju su pozvani svi članovi kluba i odluke se donose većinom glasova. Niko od članova pojedinačno nema pravo da dogovorena pravila menja.