Autor Tema: Brickenburg Lego® takmičenje, leto 2011  (Pročitano 5548 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Brickenburg Lego® takmičenje, leto 2011
« poslato: Jun 06, 2011, 12:53:47:posle podne »
Brickenburg Lego® takmičenje,  leto 2011

1. nagrada –LEGO® set 7208
2. nagrada –LEGO® set 5766
3. nagrada –LEGO® set 7936
1. utešna nagrada –LEGO® set 3179
2. utešna nagrada – LEGO® set 5929
3. utešna nagrada – LEGO® set 5930


1. Tema takmičenja – napraviti pejzaž. Maksimalna dimenzija rada je 32 x 32 studa, u bilo kojoj skali.Upotreba LEGO® minifigura je opciona (može a ne mora da ih sadrži).

2. Učešće – Bilo ko može da učestvuje na takmičenju sa samo jednim radom. Maloletni učesnici moraju da imaju saglasnost roditelja ili staratelja. Učesnici moraju da navedu svoje ime i prezime, godine i adresu na koju će paket biti isporučen, a maloletni učesnici već pomenutu saglasnost roditelja/staratelja i sve podatke koje su za sebe naveli. Svaki učesnik je odgovoran za ispravnost datih podataka, u slučaju maloletnika odgovornost snosi njihov roditelj/staratelj. Dati lični podatci neće biti javni, osim u slučaju pobednika, kada će biti objavljeni: ime, godine, država i iz koga je osvajač nagrade.


3. Opšti uslovi učešća:
Radovi moraju da budu lične kreacije učesnika I moraju da budu napravljeni od LEGO® elemenata. Zajedničke kreacije, radovi koji su učestvovali na drugim takmičenjima, kreacije koje su objavljene pre 23. Juna 2011, oficijelni lego setovi i reizdanja originalnih LEGO® setova neće biti prihvaćeni na konkurs.
o Svi učesnici moraju da pošalju dve digitalne fotografije svoje kreacije slikane iz različitih uglova, kao I jednu fotografiju na kojoj se vidi takmičar uz svoj, na brickenburg@yahoo.com, pre 23. Juna 2011. Poslednja fotografija neće biti objavljena na sajtu.
o Digitalne ili bilo kakve druge izmene, dorade ili ispravke fotografija nisu dozvoljene.
o Radovi pristigli posle isteka roka ili koji nemaju sve tražene podatke neće biti razmatrani.
o Do objavljivanja konačnih rezultata takmičenja, učesnici ne smeju da kače slike svojih radova na druge sajtove ili da na forumima I drugim javim mestima daju informacije o svom radu. U slučaju kršenja ovog pravila rad će automatski biti diskvalifikovan.
o Svaki rad na takmičenju će biti ocenjen sa 5 ocena u rangu od 1 do 15, tri ocene će dati predstavnici kluba Brickenburg, a jednu predstavnik sponzora.
o Rezultat koji je postigao svaki rad će biti objavljen na sajtu kluba Brickenburg do 28. Juna 2011. u 23h po rumunskom vremenu. Ako radovi budu imali isti broj bodova, rad koji je ranije prijavljen na takmičenje će imati prednost pri rangiranju.
o Kreatori 6 prvoplasiranih radova će dobiti nagrade I upisani u evidenciju na sajtu kluba Brickenburg, kao I slike njihovih raodova u sekciji “Winners” sajta.
o Nagrade će biti dostavljene u roku od 5 radnih dana na adresu datu u e-mail-u kojim su se prijavili na takmičenje, preko Parcel servisa Rumanske pošte. Ako pobednik želi da paket bude osiguran, on je dužan da to plati.
o Pobednici takmičenja su dužni da pošto prime nagradu pošalju sliku na kojoj je moguće videti pobednika I njegovu/njenu nagradu na e-mail adresu kluba Brickenburg. Ova fotografija će biti objavljena na sajtu kluba Brickenburg zajedno sa slikom kreacije.

lion knight

  • Gost
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, leto 2011
« Odgovor #1 poslato: Jun 06, 2011, 02:19:36:posle podne »
Citat: \"dugme\" post=3337
Rad mora da bude na podlozi 32 x 32


Mala ali važna ispravka - rad može da bude na podlozi 32x32 ili bilo kojoj manjoj od te (\"...landscape on a max. 32 x 32 base plate\") :wink2:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, leto 2011
« Odgovor #2 poslato: Jun 06, 2011, 04:11:05:posle podne »
Citat: \"lion knight\" post=3338
Citat: \"dugme\" post=3337
Rad mora da bude na podlozi 32 x 32


Mala ali važna ispravka - rad može da bude na podlozi 32x32 ili bilo kojoj manjoj od te (\"...landscape on a max. 32 x 32 base plate\") :wink2:


ispravka je na mestu. maksimalna dimenzija rada može da bude 32x32 studa, što znači da može i manje...

prepravljao sam prevod starog konkursa, pa se potkrala greška...

link na tekst konkursa u originalu

do sada su svi pristigli radovi na 32x32 :wink2:

Angeli

  • Gost
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, leto 2011
« Odgovor #3 poslato: Jun 06, 2011, 05:12:45:posle podne »
i, ako sam dobro shvatio, moze i realno i fantazi, zar ne?:)

takodje, sta li je definicija landscape? :) ja sam u fazonu da ako ima trave i vode, da ce prihvatiti ;)  

bez obzira sto je ideja polurazrusen dvorac, bice vode i trave ;) i to je bas zanimljivo, nikad nisam pravio gradjevinu nagrizenu vremenom ;)

ahaha i ako ne bude visoko min pola metra, nista nisam uradio ;)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, leto 2011
« Odgovor #4 poslato: Jun 06, 2011, 06:27:39:posle podne »
evo primer landscape-a...primer sam dobio kao pojašnjenje od čoveka sa kojim komuniciram u klubu bricknburg

takođe u dodatnom pojašnjenju sam dobio informaciju da ne mora minifig, al to uzmite sa rezervom, čekam još potvrdu te informacije

Angeli

  • Gost
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, leto 2011
« Odgovor #5 poslato: Jun 06, 2011, 06:52:46:posle podne »
\"Landscape comprises the visible features of an area of land, including the physical elements of landforms such as (ice-capped)mountains, hills, water bodies such as rivers, lakes, ponds and the sea, living elements of land cover including indigenous vegetation, human elements including different forms of land use, buildings and structures, and transitory elements such as lighting and weather conditions.

Combining both their physical origins and the cultural overlay of human presence, often created over millennia, landscapes reflect the living synthesis of people and place vital to local and national identity. \"

Wikipedia ;)

ma, ne verujem da ce praviti problem, sta god da se posalje, poenta je zezanje ;)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, leto 2011
« Odgovor #6 poslato: Jun 07, 2011, 04:30:39:posle podne »
Citat: \"dugme\" post=3337

1. Tema takmičenja – napraviti pejzaž. Maksimalna dimenzija rada je 32 x 32 studa, u bilo kojoj skali.Upotreba LEGO® minifigura je opciona (može a ne mora da ih sadrži).


posle konsultacija sa organizatorom ovog takmičenja, ova stavka je izmenjena u prvom postu.

Angeli

  • Gost
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, leto 2011
« Odgovor #7 poslato: Jun 08, 2011, 04:00:22:posle podne »
jesi li siguran u onaj gore prevod?
Citat: \"dugme\" post=3337
Zajedničke kreacije, radovi koji su učestvovali na drugim takmičenjima, kreacije koje su objavljene pre 23. Juna 2011


ubacio sam u prevodilac ovo (sa njihovog sajta) : \" Nu sunt admise lucrari colective, lucrari care au mai fost înscrise în alte concursuri, lucrari care au fost facute publice pana la data de 23.05.2011.\" i dobio sam ovo:
\". Are not permitted collective works, works that have been entered in other competitions, works that have been released until 05/23/2011.\"

Edit: mada nije ni bitno, sobzirom da u sledecem pasusu kaze da ne smeju da se kace fotke do kraja takmicenja :) mada nema logike ;) to onda znaci da sad mogu da napravim temu \"novi dvorac\", okaci pedeset slika, izaberem dve i posaljem im, i od tog momenta ne smem da kacim nista drugo :)

sve ovo na konto gomile detalja na pejzazu koje ne mogu da vide na samo dve fotke ;)

Edit 2: upravo sam pregledao fotke sa proslih takmicenja (jel ne postoji sekcija na engleskom ili samo ne mogu da je nadjem? :) i bravo ;) razvalili ste, barem sedam, osam nagrada do sada. onaj Aleksandrov & sinovi trans-clear andjeo je sjajan ;) (ili orao:)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, leto 2011
« Odgovor #8 poslato: Jun 08, 2011, 07:04:05:posle podne »
3 puta sam procitao :nerd: ovaj tekst i idalje ne mogu bas najbolje da razumem pravila:kad treba da se salju slike i koliko slika treba poslati? :confuzed2: :wacky: Ja sam shvatio da se radovi treba da se salju do 23.5.2011. i da treba poslati 3 slike od kojih je jedna slika mene pored moc-a.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, leto 2011
« Odgovor #9 poslato: Jun 08, 2011, 09:16:50:posle podne »
@angeli: fora je u tome da rad ne sme da bude objavljen nigde pre završetka takmičenja, kako se ne bi uticalo na žiri. samo jedna osoba iz kluba brickenburg, koja ne glasa zna lične podatke takmičara. pa to kao garantuje da će biti fer glasanje.

siguran sam u prevod, pošto ga je proverila osoba iz brickenburg kluba, sa kojom komniciram.


@vasa: potrebno je poslati 3 slike na mail koji je gore objavljen, do datuma koji je označen kao poslednji dan za pristizanje prijava. 2 slike mojau da budu samo rad, iz 2 ugla, a na trećoj bi trebalo da ti stojiš pored rada, da ga držiš u ruci ili nešto slično, tako da se vidi da je to tvoj rad, a ne da si skinuo negde sliku na internetu, pa se tako prijavio.

dešavalo se na prvom takmičenju prošle godine, da su ljudi pokušavali da nameste, pojavili su se neki fntastični radovi, i javljali su se pravi autori tih radova. kako se taj problem ne bi dešavao ponovo, mora da postoji slika sa tobom pored tvog rada...


nadam se da sam pojasnio, ako ima još nekih pitanja, pitajte.

učestvovao sam na 3 takmičenja do sada, i upoznat sam sa kompletnom procedurom. :ninja:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, leto 2011
« Odgovor #10 poslato: Jun 09, 2011, 09:23:18:pre podne »
Trudim se da ne budem partibrejker, ali nismo dobili povratnu informaciju o tome da li i kako je resen problem dostava/carina? Jer ako bude problema kao prosle godine, bice vracanja nagrada...
...и нестадох у измаглици...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, leto 2011
« Odgovor #11 poslato: Jun 09, 2011, 11:34:27:pre podne »
Citat: \"Acidum\" post=3358
Trudim se da ne budem partibrejker, ali nismo dobili povratnu informaciju o tome da li i kako je resen problem dostava/carina? Jer ako bude problema kao prosle godine, bice vracanja nagrada...


rešenje koje su predložili iz brickenburg-a je da se šalje kao običan paket, al u tom slučaju nema kodova za praćenje. ja imam još nekih ideja za rešenje ovog problema, samo moram prvo da se konsultujem sa ljudima iz brickenburg-a...

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, leto 2011
« Odgovor #12 poslato: Jun 09, 2011, 06:47:38:posle podne »
Napravio sam moc,slikao ga ,ali ne umem da okacim slike za email.Zna li neko kako mogu da im posaljem slike?(ovo mi je prvo takmicenje)

Angeli

  • Gost
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, leto 2011
« Odgovor #13 poslato: Jun 09, 2011, 10:52:12:posle podne »
slike se salju putem e-mail-a (imejl); pitaj tatu, verovatno je poslom obavezan da ima mejl i da ume da ga koristi. Ako iz bilo kog razloga ne uspete da posaljete, imas ovde (link) objasnjenje kako se salje slika mejlom (doduse na engleskom)

a ovde (link) imas objasnjenje kako poslati slike mejlom na srpskom

Ako nista ne uspe, poslacu ti ja sa nekog od mojih mejlova, treba samo da popunis sve one podatke koje traze (to mi mozes poslati i na priv), i trebaju mi tri fotke. Pazi kad fotkas, da lepo uslikas, ako se previse priblizis i mutno je, koristi MAKRO mod na aparatu (ima sigurno negde na forumu objasnjeno, pricali smo o tome, ako postoji search, verujem da ces lako naci, ako ne, kontaktiraj nas ovde - ovo sve u nameri da dobijes nagradu, jer dobra fotka moze poprilicno da pomogne :)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, leto 2011
« Odgovor #14 poslato: Jun 10, 2011, 10:43:04:pre podne »
Hvala na trudu.Pomoglo je.Naucio sam kako se salju slike.