Autor Tema: 60119 - Ferry  (Pročitano 1065 puta)

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
60119 - Ferry
« poslato: Mart 29, 2016, 02:57:48:pre podne »
Year Released: 2016
Weight: 680g
Size: 35.1 x 19 x 6.8 cm
Item Consists Of 293 Parts
2 Minifigs

Odavno nisam radio review nekog seta (nije ni bilo neke značajnije nabavke u zadnjem periodu), tako da je come back pripao već navedenom br. 60119- Trajekt. U pitanju je set iz najnovije City kolekcije za 2016. Po meni, u pitanju je jedna od boljih serija ove teme u prethodnih par godina. Ima stvarno sjajnih setova, a možemo štošta odabrati i mi koji i dalje dominantno "gajimo" 4-wide standard.

Ako izuzmemo creator i sl  serije , ovo je prvi Trajekt sa minifigurama još od početka 80tih kada su se pojavili prvi brodovi predvidjeni za lego čikice. Utoliko je moja radost i želja da nabavim ovaj bila veća.

Setu bih kratko dao titulu "old school" - baštini najbolju tradiciju LEGOLAND i City serijala iz 80tih i sa početka 90tih: realtivno jednostavan, poseduje sve bitne funkcije i detalje kao pravi trajekt, nema glomaznih, monolitnih delova kao što su  korita borda iz jednog dela i sl već je sve od "samo" kockica, nema mnogo delova, što ga čini pristupačnim po ceni i brzim za gradnju i td. Da ne hvalim dalje idemo na predstavljanje kutije, sadržaja i gradnje :

Prednja strana kutije:



Zadnja strana. Prikazani su detalji samog seta što je praksa već duže. Šteta što su napustili raniju praksu ( možda i više od 2 decenije) da sa zadnje strane prikažu alternativne modele i ideje za gradnju. Mislim da najmladjim ljubiteljima Lega je to puno značilo.
 


Meni uvek interesantan detalj, gde su sve pravljene komponente seta. Samo u pet zemalja. Umeju da nanižu i po 7 za mnogo manje setove  :wink: Opet mali flashback-do pred kraj 90tih stajalo je samo Made in Denmark (dok su uputstva tada štampana na visokokvalitetnom papiru, uglavnom  u Nemačkoj)



"Papirni" sadržaj kutije- uputstva i nalepnice



Uputstva su već tradicionalno vrlo jednostavna-par kockica u svakom koraku

Najvažniji deo-kesice sa kockicama



Po nekim mojim ranijim informacijama, u Kini su najverovatnije pravljeni delovi koji su van kesica, u ovom slučaju ogromni tile-ovi i plate


Idemo na gradnju: sadržaj prve kesice



Auto je samo još jedan skoro identičan onim koje srećemo u zadnjih 10tak godina.




 
Tu su i dve minifigure. Kosa ove dame je za mene premijera. Tu su i dva rezervna dela tj višak




Sadržaj druge kesice:




Kreće gradnja samog trajekta





Kad potrošimo sve iz ove kesice, stigli smo dovde: A višak je samo 1x1 round tile, baš su škrti  :wink:



Sadržaj treće kesice:


Nastavak gradnje trajekta, koji izgleda ovako kad sve utrošimo iz 3jke



Odozdo idu čuveni sferični diskovi 2x2, prvi put uvedeni 91-ve, baš za ovakve brodove, kako bi se lakše "kretali" po podlozi.



Stižemo do sadržaja poslednje, kesice br. 4



Kreće gradnja kabine za kapetana:


Ovde sam zastao sa gradnjom, da uslikam 3x4 podloge za minifigure, prvi put srećem sive. Mada su se pojavile u 2015toj u par setova kao i 2016



Kabina je pri kraju, ima volan na obe strane kako bi se lako, bez okretanja krenuo natrag


Pogled i sa druge strane


Nakon utrošene kesice, trajket je gotov, a tu je i nešto više rezervnih delova ostalo


I kompletan set izgleda ovako:


Jedina "mana" seta (iako tolika realističnost nije odlika City teme ) je što kabina nema stepenice za kapetana, pa sam ja
dodao-da se lakše popne, stariji čovek je u pitanju  :smilie:




Toliko za ovaj review. Nadam se da će uskoro biti novih




« Poslednja izmena: Mart 29, 2016, 03:00:42:pre podne bnesty »

Čeda

  • Član kluba (redovni)
  • Sr. Member
  • *
  • Poruke: 307
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 60119 - Ferry
« Odgovor #1 poslato: Mart 29, 2016, 10:49:29:pre podne »
Sjajna recenzija!

Sad cak razmisljam i da ga uzmem mozda, jer je poprilicno jednostavan a zanimljiv!  :party:

Darth Nikola

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 60119 - Ferry
« Odgovor #2 poslato: Mart 29, 2016, 02:23:32:posle podne »
Odlocno opisivanje seta voleo bi da ga imam ,ali ipak star wars mi je uvek broj 1


Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Odg: 60119 - Ferry
« Odgovor #3 poslato: Mart 31, 2016, 02:31:48:posle podne »
super recenzija i zapazanja. iako se u svemu vezano za 4m wide ne slazem (tj mislim da je lego city postao mnogo lepsi od kad je sve na 6m o cemu sam sanjao kao klinac) , set stvarno ima taj old school shmek i nekako kao da miri ta dva univerzuma (4 i 6 modula). temu je malo obradio i jangbricks preporucujem video: https://www.youtube.com/watch?v=El7UlNr6724
p.s. na setu je radila nasa istaknuta LEGO dizajnerka Bojana  :wink:
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."