Autor Tema: 9476 - Orc Forge  (Pročitano 1657 puta)

Hexx

  • Gost
9476 - Orc Forge
« poslato: Novembar 15, 2012, 02:35:02:pre podne »
U pećinama Ajzengarda čula se lupnjava metala...


Orc Forge set broj 9476
366 delova
4 figurice

Od toga se 3 pojavljuju samo u ovom setu, Uruk-hai koji je ovde uključen je jedini koji ima belu ruku Sarumana na štitu i kacigi.
Bitna stvar da ovaj set sadrži i light brick - prvi u mojoj kolekciji.

Bacimo pogled na sadržaj kutije, dobijaju se 3 kese


gde je u svakoj još jedna manja kesa koja sadrži sitne delove.

Kada pogledamo u uputstvo


vidimo da su delovi seta odvojeni po kesama, u prvoj kesi nalaze se 2 mordorska orka (zvaćemo ih Tadija i Muharem) i delovi za sekciju kovačnice gde se topi metal, u drugoj se nalaze uruci (Lurtz i Ždrića) zajedno sa osnovom na kojoj stoji mašinerija i kalupima za mačeve, dok se u trećoj nalazi glavni deo mašinerije sa kranom.

Pošto sam bio užasno nestrpljiv da ovo sastavljam nisam mnogo detaljisao sa delovima i čak sam zaboravio da slikam sadržaj prve kesice, ali evo sastavljenog modela:


kao što vidite dobija se i razdvajač kocki, tri sitna dela su ekstra.

Slika iz nepopularnog ugla, tj. onog koji nemamo priliku da viđamo


ovde je lego uštedeo milione ubacujući crvene kocke na mesto koje se u konačnom sastavljanju neće videti, jedino što je glupo je što kod mehanizma za light brick koji je vidljiv stoji plava technic kocka... mogli su da stave
makar crvenu...

O da, da li sam pomenuo da ovaj set imaj light brick? :D
Pritiskanjem mehanizma na zadnjem delu seta palimo vatre ispod kazana:

Off


On


Par zamerki ovde, prvo, trebalo je staviti narandžastih ili žutih trans kocki oko crvenog light brick-a, ovako svetli crveno, deluje užareno i to je ok, ali više bih voleo da je sjaj trans narandžast kao kod ostalih lego vatrica;
drugo, sjaj light brick-a providi se kroz kamenje na prednjoj strani.

Idemo sada do sadržaja druge kese:


(kao što rekoh, nisam mog\'o da sortiram, suviše mi se sklapalo)


Nakon sastavljenog sadržaja ove kese, baza je izgrađena. Ovde bih pomenuo da se često u gradnji
ponavlja ovaj raspored kocki


i nije da je zamorno ili monotono, samo primećujem.
(vi što mocujete zamkove ovde imate primer kako možete postići dobar reljef bez mnogo truda)

Još jedna ušteda je ovde učinjena jer je ubačen plavi \"muški\" technic deo koji treba se spoji sa onim crvenim \"ženskim\" technic delom sa prethodno složene \"podloge\"...
plavo za dečake, crveno za devojčice... sve u svemu glupo, ponavljam, mogli su sve te delove lepo u jednu boju...

U trećoj kesi nalazi se već teška drvena građa:


tu na scenu stupa vijetnamsko-orkovski predradnik Đo-Mạch


pod čijim budnim okom gradnja brzo napreduje


i kovačnica je napokon spremna da bude puštena u stroj!


Jedini problem je što Lurtz voli da loži Muharema :)


Bacimo pogled na trenutak kako bi Lurtz izgledao u filmskom stilu, u svojoj punoj moći:


A ovde možemo videti sve orkovske figurice dosad izbačene u LOTR temi:
Željka iz Morije, Tadiju iz Mordora, te Lurtza i Ždriću iz Ajzengarda. U pozadini vidimo ekipu iz planina, koja je specijalno došla na otvaranje nove kovačnice.



A evo ih i svi lego orkovi zajedno na jednoj lepoj, porodičnoj slici:



Elem, da se vratimo setu, otkako je obelodanjen ovo je bio set koji sam najviše želeo od svih LOTR setova (dobro, da me je neko pitao šta da mi pokloni, rek\'o bi - Helm\'s Deep, ali ovaj set sam želeo da kupiim prvi). Njegovi kvaliteti su što zapravo predstavlja građevinu koja može da stoji sama za sebe (za razliku od Moria ili Uruk-hai army setova koji su playset-ovi), a može se koristiti i u kombinaciji sa fantasy era trolovima ili nekoj drugoj postavci nevezanoj za LOTR (za razliku od recimo Weathertop-a).

Set je vizuelno lep i ima mnogo stvari sa kojima se možemo igrati, kotur koji podiže rudu,


a koja se dalje prosleđuje u kotao gde se topi,


zatim momenat mrešćenja uruk-haia




i livljenje orkovskih mačeva usput


nema šta više da se kaže,
igrivost 5/5

Što se delova tiče ima dosta korisnih stvari, dobijaju se unikatna oružja i figurice, light brick, par uvek korisnih stvari kao što su kotao, kaca za rudu, te dosta smeđih (tamno i svetlo) kao i dark tan delova, jedina zamerka je to što je ubačeno par kockica boje koje ovde nikako ne idu (crvena i plava), a možda čak i veća što ti delovi nisu svi u jednoj boji, ali ajde, mogu tome progledati kroz prste.
Delovi 5/5

Što se cene tiče, US cena od $40 je ok, ali ovo je plaćeno 50€, što je drastično više.
S druge strane, vrednost samo figura i unikatnog oružja je oko 30 evra na BL-u, tako da možda nije toliko strašno.
Cena 2,5/5

Sve u svemu, imam set koji sam želeo otkako se pojavio, uživao sam u sklapanju, a sad (koliko mi vreme dozvoljava) uživam u igranju. Figure su fenomenalne i zapravo mi se Uruk-hai naviše sviđa od svih figura u setu.


Lurtz-a ću ostaviti ovako golišavog, da izigrava Uruk-hai berzerkera i bije se sa gorštacima,


a od jednog od preostalih orkova napraviću nekog kužnog nekromansera...

Model je fenomenalan i prepun fora i nakon sklapanja, igranja i zagledanja, ja sam još uvereniji u mišljenje da je ovo najbolji set koji je izaš\'o u prvom
LOTR talasu, presrećan sam što sam ga nabavio i kao njegovu jedinu manu mogao bih navesti to što sada još više želim ostale LOTR setove
Kad se to sve sabere, ovom setu dajem polupristrasnih 5/5 i preporučujem ga svim fanovima LOTR-a, zamkova i ork-entuzijastima

-obelix-

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
Odg: 9476 - Orc Forge
« Odgovor #1 poslato: Novembar 15, 2012, 03:12:28:pre podne »
Svaka cast, sjajan review! Poseban + za \"comic relief\" momente... :wink2:

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 9476 - Orc Forge
« Odgovor #2 poslato: Novembar 15, 2012, 07:24:19:pre podne »
Odličan review! Sve si objasnio. Nemam šta da pitam :smile2: Moja jedina zamerka je što si stavio malo manje slike za moj ukus :laugh:

Čestitke na nabavljenom setu. I ja bih voleo da ga nabavim :love:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 9476 - Orc Forge
« Odgovor #3 poslato: Novembar 15, 2012, 07:40:42:pre podne »
Odličan review, sa zadovoljstvom sam ga čitao iako već posedujem set.

Jedina kritika odnosi se na karakterizaciju cene - američke cene jednostavno ne mogu da se koriste kao reper za cene u ostatku sveta jer su iz mnogo razloga daleko niže (i to se u dogledno vreme neće menjati). 50 EUR je standardna evropska cena ovog seta, tako da ako si ga toliko platio, bolje bi moglo samo na nekoj akciji/popustu.

Obzirom da je licencirani set, a sadrži 366 delova odnosno 4 figurice (od kojih su 3 ekskluzivne), mislim da je cena od 50 EUR sasvim solidna. Npr. Star Wars set 9497 je sličan po broju delova i ima identičnu cenu, ali zato uz njega dolazi samo tri figurice.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: 9476 - Orc Forge
« Odgovor #4 poslato: Novembar 15, 2012, 09:54:51:pre podne »
Hexx momenti komike su ti najaci,a i recenzija je do bola.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Djapeto

  • Gost
Odg: 9476 - Orc Forge
« Odgovor #5 poslato: Novembar 15, 2012, 11:01:27:pre podne »
:laugh:

Одлично друже! Стварно јако духовито!

Хоћемо још!

Hexx

  • Gost
Re: 9476 - Orc Forge
« Odgovor #6 poslato: Novembar 15, 2012, 03:23:13:posle podne »
Hehehe, čim nabavim još LOTR setova - biće još :grin2:

@Sammael: Pa, možda si u pravu, nego ja ne stojim trenutno najbolje finansijski, pa mi je sve skupo :laugh: Ali kao što rekoh, ne žalim i mislim da set vredi svake pare.