Autor Tema: 75022: Mandalorian speeder  (Pročitano 1081 puta)

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
75022: Mandalorian speeder
« poslato: Jun 16, 2014, 01:38:32:posle podne »
Lavinu recenzija nastavljamo setom iz 2013. 75022: Mandalorian speeder.



Osnovni podaci:
211 delova
3 minifigure

£24.99 / US$24.99 / €29.99

prednja strana



zadnja



sadrzaj



e, sad, figure



moracu da napravim bolju sliku. Figure koje se dobijaju su Darth Maul i 2 Mandalorijanca koji su Sper Komandosi iz Death Watch
Darth Maul je iz Clone Wars crtanog filma. Print je sjajan - obostran je i spušta se čak i na ruke. Glava je odlična i dobija se gumeni dodatak za vrh glave koji Maulu dodaje njegove roščiće. Isti dodatak se dobija i kao rezervni deo.
Verzija Darth Maul-a je iz perioda za vreme Clone Wars kada on preuzima vodjstvo nad Death Watch od Mandalorijanca Pre Viszle. Interesantno je što su dizajneri seta stavili i Viszlin Darksaber ali je po meni nesretno rešenje napraviti ga kao standardni svetlosni mač pogotovo što on treba da podseca na pravi mač crne boje. Ali dobro, šta se tu može.
Super komandosi su dobro uradjeni, print se nalazi i na šlemovima i poseduju jetpack-ove na ledjima.

Proces sklapanja































rezervni delovi



I finalni proizvod



Model ima minimalan broj nalepnica koje se dobro uklapaju na delove.

Sve u svemu model je dobar i selekcija figura je zadovoljavajuća. Sam speeder je igriv i poseduje dva projektila koja se ispaljuju uz pomoć ručica sa strane. Postoji i gepek za Darth Maul-ove svetlosne mačeve  :wacky:

Toliko za sada, vidimo se za nekim drugim prikazom  :grin2:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

LegoLover

  • Gost
Odg: 75022: Mandalorian speeder
« Odgovor #1 poslato: Jun 16, 2014, 01:49:32:posle podne »
Odlična recenzija! Obožavam što sve lepo objasniš Star Wars neznalacima kao meni...  :smilie:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75022: Mandalorian speeder
« Odgovor #2 poslato: Jun 16, 2014, 02:00:54:posle podne »
Hvala, problem je u tome što se po meni previše rasplinjavaju u tom Clone Wars i onda zaista mora da se citira izvorni maerijal da bi se znalo šta se tu dešava. Recimo Darth Maul sa mehaničkim nogama  nerd.png :confused: ^-^
Pa ispada da on nije poginuo od presecanja na dva dela tokom prvog dela pobunjeničke propagande koju zovu Episode 1. već je ziveo prvo kao polu Zebraki-polu pauk izdržavan čistim zlom i ludilom da bi posle dobio te noge i počeo da preuzima Death Watch od Pre Viszle.
Izvor

i tako dalje i tako bliže...
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: 75022: Mandalorian speeder
« Odgovor #3 poslato: Jun 16, 2014, 03:12:07:posle podne »
Rivju je super, sada znam da ovaj set sigurno necu da kupim. I pored svih tvojih objasnjenja uopste ne kontam ko je ko tu.

A ni ne zelim... cekamo jos malo novu epizodu samo da nam se Han Solo oporavi i spremi za nastavak snimanja ;)

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75022: Mandalorian speeder
« Odgovor #4 poslato: Jun 16, 2014, 04:43:29:posle podne »
kao sto rekoh, previse rasplinjavanja. Od sveg tog expanded universe tri stvari valjaju: Revan, Plageuis i Thrawn. I to je to, maul je bio sjajan i kompletno mi nije jasna ideja da je morao biti ozivljen. Glupost. Inace, mandalorijanci su super, pretrazi wukipediju pa ces videti ;)
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75022: Mandalorian speeder
« Odgovor #5 poslato: Jun 16, 2014, 05:21:56:posle podne »
Fantastično, posebno Maul (Mladež, jelte?) koji se glupira u pozadini...  :laugh:

Opet pohvala za temeljitost i reference. Ako ovako nastaviš postaću dosadan sa odgovorima...  :wacky:

Sam model jako lepo izgleda, i to je prilika za još jedan fantastičan smajli!  :party:
...и нестадох у измаглици...