Autor Tema: 7138 - Rakshi (Bionicle Stars)  (Pročitano 5556 puta)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
7138 - Rakshi (Bionicle Stars)
« poslato: Decembar 05, 2010, 02:25:40:posle podne »
Da, evo prve recenzije koja ce otvoriti put svim narednim Bionicle setovima zeljnim prikazivanja... Dobio sam ga na poklon od devojke za rodjendan! Kupljen na Tasmajdanu za 1200din. (ako me secanje dobro sluzi)

Dakle, u pitanju je Bionicle Stars edicija, ove 2010.e godine. Poenta edicije je ukidanje Bionicle serijala (nasledice ga Hero Factory, koji ima skoro identican princip), tako da se okupljaju predstavnici najpopularnijih edicija cija imena i nose. U svakom setu se dobija po jedan deo Zlatnog Oklopa, koji prema prema osnovnoj ideji pretvara glavnu zvezdu edicije - Tahu-a u nekog ubiboze mocnog predskazanjima predvidjenog Golden Toa-u... Delovi oklopa su predefinisani za svaki set, dakle nema slucajnosti.

Ovde cu predstaviti po mom skromnom misljenju najlepseg clana edicije, koji nosi ime Rakshi. Ime je dobio kao predstavnik edicije robota slicnih njemu, a prica kaze da su, inace zli Rakshiji evoluirali do ovog clana, koji uz sve njihove prednosti (brzina, agilnost) ima izgleda i mogucnost termovizije (vidi i u mrklom mraku na osnovu razlike u temperaturama objekata i ciljeva). Ima klasicnu liniju za svoju familiju, povijenost, zanimljive siljke na ledjima, karakteristicnu glavu, a naoruzan je kopljem sa dva seciva. Uz ovaj set se dobija Zlatni Stit, koji na netu stoji pored samog robota, ali sam mu ja nasao mnogo bolju primenu...bilo mi je glupo da koristan deo koji uz to dobro izgleda cuci sam u kutiji...

Dakle, evo prvo prednje strane kutije:


...a potom i zadnje:


Sledeci bi bili delovi i spisak:


A evo konacno i sastavljenog Rakshija, iz dva ugla. Obratite paznju na stit...



Ono sto prvo upada u oci je visok kvalitet delova! Cvrsti su, lepo obradjeni, ne deluju uopste slabasno, i odlicno se uklapaju! Ovo poslednje posebno isticem, na osnovu iskustva sa drugim Bionicle seovima. Veoma je stabilan, pa ga je lako postaviti u zeljeni polozaj, a da on tako i ostane... Takodje, vredi napomenuti da je Rakshi nesto nizi od prosecnih Bionicle robota, sto se moze videti i u poredjenju sa Ehlek-om (koji je sledeci za recenziju):



Prvo sto me je zacudilo su boje...Zuta mi je nekako drugacija, a ranije nisam imao ovu tamnu sivu (mada sam posle naleteo). Za one koji vole Bionicle i Technicse ovo je prilicno dobar i koristan set, mada se mora priznati da ima manje delova nego inace. Deo koji predstavlja glavu, vrat i ledja sa siljcima jeste zanimljiv (elastican takodje), ali prilicno ogranicene upotrebe...

I, dakle, da rezimiramo dobre i lose strane...

DOBRE:
- Kvalitet delova
- Stabilnost sastavljenog modela
- Funkcionalnost delova
- Zlatni Stit (bez smejanja)

NEUTRALNE:
- Savitljivi deo koji objedinjuje glavu, vrat i ledja sa secivima - Koliko god mocno izgledao i bio kvalitetno uradjen, pada na testu funkcionalnosti...

LOSE:
- Malo delova
- Nema rezervnih (dodatnih) delova?!

Sve u svemu, po navedenoj ceni od oko 1200 dinara, set koji ce svaki ljubitelj Bionicle-a svakako ceniti (i pristupacan je), a onaj ko ih ne voli ce ih ionako zaobici...
...и нестадох у измаглици...