Autor Tema: Zvezda smrti 10188  (Pročitano 7517 puta)

Dzedaj357

  • Gost
Zvezda smrti 10188
« poslato: Januar 21, 2012, 12:05:10:posle podne »
Pozdrav svima

Vec dugo,dugo posmatram set 10188,i odlucio sam da ga kupim.Sada se postavlja pitanje,na koji nacin?Kocka.rs ga je dobila,cena:49000.Na bricklinku sam nasao preko neke radnje iz poljske za 32000.Koliko bi me izasli troskovi dopremanja seta iz poljske do beograda?I treca varijanta je preko rodjaka,koji mogu da kupe set direktno od lega sto bi izaslo ( valjda ) ~420 eur.Hvala unapred

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #1 poslato: Januar 21, 2012, 12:15:05:posle podne »
Mogu samo da pretpostavim kolika je ta kutija...set ima skoro 4000 delova i verovatno je tezak kao tuc....sumnjam da bi te posiljka sa svim pratecim troskovima kostala manje od 80-100e tako da kada saberes mozda ti je i sigurnija varijanta da ti rodjaci uzmu direktno od lega ako oni nece imati neki dodatni trosak kada ti ga budu donosili...sto se kocke tice uvek mozes da ih pitas da li mogu da ti odobre neki popust jer je to ipak najveci set...

Uki

  • Gost
Odg: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #2 poslato: Januar 21, 2012, 01:20:05:posle podne »
Drzao sam set u ruci (samo tolko) :cry: inace je tezak preko 8 kila :sweating:
Ne bi ga nosio do komsiluka a kamoli nesto duze
Inace set je super i vredan je para u konkurenciji lego kockica naravno

kamera

  • Gost
Odg: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #3 poslato: Januar 21, 2012, 08:12:45:posle podne »
ja bih ga kupio sa kocka ts jer ti je tako najisplatljivije.

Angeli

  • Gost
Re: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #4 poslato: Januar 21, 2012, 09:24:24:posle podne »
...400 e za set ? :))))))

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #5 poslato: Januar 21, 2012, 10:09:38:posle podne »
Citat: \"Angeli\" post=8641
...400 e za set ? :))))))

Set koji ima preko 4000 delova...

Angeli

  • Gost
Re: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #6 poslato: Januar 21, 2012, 11:17:56:posle podne »
slazem se ;)
za 400 e mogu kupiti 100.000 delova ;)
sa 1000 e sam planirao da napravim izlozbu kakva jos nije vidjena ni u svetu ;)

Uki

  • Gost
Odg: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #7 poslato: Januar 21, 2012, 11:45:17:posle podne »
Pa sad bas 100000 :sick2:
Prosecna cena kockica po komadu bi ti bila onda 0.4 dinara,a tesko da nesto mozes od toga da napravis  a da ti ne zatreba neki skuplji deo
Set nije toliko skup kad se pogleda da na bricklinku ovi minifigovi kostaju 150 evra bez ostalih troskova,pa tako dobijes skoro 4000 kockica za manje od 250 evra
Sve zavisi kako gledas na to,recimo za te pare,u pravu si,mozes da kupis mnogo veci broj kockica,al po stoti put,to je Star Wars :wacky:  gde ti je mogucnost mocovanja svedena na minimum,i fanovi tog serijala tesko da mogu da naprave sami slicno,a kamoli isto,neki brod,ili manju letelicu iz serijala,pa to ne mogu ni dizajneri iz lega pa stalno moraju da izbacuju neke nove kocke i delove da bi izbacili novi set

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #8 poslato: Januar 21, 2012, 11:47:29:posle podne »
@Angeli:

Hajde molim te malo manje hiperbole i malo manje omalovažavanja tuđih želja i interesovanja. To što ti ne voliš setove i radije bi kupovao pojedinačne kockice ne znači da svi treba isto da misle i rade...

Angeli

  • Gost
Re: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #9 poslato: Januar 22, 2012, 12:34:54:pre podne »
sidji sa tog visokog konja, procitaj pazljivo svaki moj post ovde, i videces da na uljudan, ljubazan i pristojan nacin izrazavam svoju zacudjenost da set moze toliko da kosta i da ga neko zeli i platiti; kao i moju zelju, sta bih voleo da kupim za te iste pare. Zacudjenost i zanimanje nikako nije isto sto i omalovazavanje - ne znam gde si video uopste omalovazavanje - to sto mozda znas moje licno misljenje vezano za ljude koji kupuju kockice a nista ne prave, ili naprave nesto sto lici na moc desetogodisnjaka pa se onda medjusobno hvale i pronasao si se u njemu, nemaju nikakve, ama bas nikakve veze sa mojim postovima u ovoj temi.

a ako je hiperbola zabranjena necu je vise koristiti (sta god ti to znacilo, hiperbola je geometrijski oblik, ne mogu da povezem sa onim sto sam rekao, ali ok je da ne razumem metaforu, pretpostavicu da je vezano za 100.000 kockica, pa cu objasniti:
uzeo sam 17.000 (1x2 brick) kockica za 100 e.
za 4 puta vise para dobio bih 68.000 (17x4). na tu kolicinu dobio bih sigurno 30% popusta, sto je 20400 kockica. 68000+ 20400 = 88400 kockica. a sobzirom da sam rekao \"bar\" 30%, koliko sam dobio na sumu od 100e, verovatno bih dobio i vise, a isao bih da zaokruzim u pregovorima, i velike su sanse da bih i dobio upravo 100.000 kockica. ok?

note: kad god mislis da ne radim nesto sto je u duhu kockica i prijatnog ponasanja, slobodno me klikni na priv, i bicu vise nego srecan da uradim da nase vreme provedeno ovde bude sto prijatnije, drugarskije i zanimljivije. Kad god pozelis da nesto napises sa visine kao sada, odgovoricu ti kao i sada, sa postovanjem, logikom, kreativnoscu i snagom karaktera, i verovatno ces se osecati barem malo postidjeno, kao sada. ok?:)

potpredsednik kluba trebao bi da vodi primerom i kreativnoscu.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #10 poslato: Januar 22, 2012, 01:06:57:pre podne »
Kao potpredsednik kluba imam dužnosti pre svega prema članovima kluba, koje su određene statutom istog i odlukama skupštine, a zatim prema članovima foruma koji su svi ravnopravni.

Ovo nije prvi put da si ti izrazio \"čuđenje\" prema tome što neko hoće da da određenu svotu novca na setove (kolika god bila ta svota novca), i zbog toga sam te zamolio da to više ne činiš. Ako te setovi ne interesuju i misliš da su bacanje para, bolje nemoj da postuješ u temama vezanim za iste jer ovako samo potpiruješ vatru. Tvoje mišljenje o kolekcionarima, članovima ovog foruma i članovima drugih srpskih foruma je dobro poznato i više puta si ga isticao javno, tako da ne izvlačim nikakve proizvoljne zaključke.

Ne želim da ulazim u privatnu komunikaciju, moj komentar za hiperbolu (što je jezička stilska figura, kao što sam siguran da znaš) se odnosio više drugi deo tvoje konstatacije nego na prvi. A zaista ne znam šta si rekao u čemu bi trebalo da se prepoznam (da li bi trebalo?).

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #11 poslato: Januar 22, 2012, 10:17:04:pre podne »
Mislim da je ovakva rasprava sasvim trivijalna i nepotrebna decko je trazio savet za kupovinu gigantskog Star Wars seta...a vi ste od toga napravili raspravu/polemiku da ne upotrebim neki drugi izraz i potpuno skrenuli temu u drugom pravcu i veoma mi je glupo sto ja moram da vas podsecam na to...nazalost ovo verovatno nije ni prva ni poslednja tema koja skrece u nesto sasvim drugo u odnosu na ono sta naslov sugerise...

Sto se tice Dzedaja i njegovog pitanja za Zvezdu Smrti po mom misljenju najbolji star wars set i kolekcionarski primerak vredan para naravno za onoga ko moze da ga priusti...licno kupovina toliko velikog seta preko bricklinka po meni nije isplativa sto zbog troskova sto zbog sigurnosti da ne pominjem sto mi je cena od 320e kod tog poljaka kojeg je naveo kao prodavca prilicno sumnjivo niska Ponavljam PITAJ kocku da li moze da ti odobri neki popust na kupovinu tog seta...ako je odgovor DA a posto si vec odlucio da ga kupis mislim da ne bi trebalo da se dvoumis :)

Dzedaj357

  • Gost
Re: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #12 poslato: Januar 22, 2012, 04:43:08:posle podne »
Hvala svima na odgovorima,a narocito Milosu

@Angeli prosto obozavam Star Wars i zaista mi nije zao tih para za ovako mocan set

Hexx

  • Gost
Re: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #13 poslato: Januar 22, 2012, 04:47:05:posle podne »
Hehehe, te hiperbole... :ninja:

Elem, možda bi ti bilo najbolje da potražiš na amazonu, ne znam odakle su ti rođaci, ali traži na njima najbližem (imaš nemački, francuski, italijanski, španski, portugalski...), ako nisu u tim zemljama, onda na britanskom, koliko sam video - kvalifikuje se za besplatni shipping.

Dzedaj357

  • Gost
Re: Zvezda smrti 10188
« Odgovor #14 poslato: Januar 22, 2012, 04:54:41:posle podne »
@hex

Iz Svedske su