Autor Tema: Narucivanje na bricklinku TAKE 2  (Pročitano 56870 puta)

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #390 poslato: Decembar 20, 2012, 05:15:29:pre podne »
nije bricklink, ali da ne otvaram drugu temu: Na Amazonu je  79010 The Goblin King Battle na popustu i kosta 74.97$, sto je pedest sest zarez 7 eura!!! :) (56.7e:)

evo linka za one koji imaju mogucnost da kupe preko Amazona

na istom mestu za 306 $ moze da se kupi cela nova hobit serija: goblin king, mirkvud pauci, napad vargi, bekstvo u buretu, zagonetke u tami i neocekivan susret tj:
- The Goblin King Battle
- Attack of the Wargs
- Escape from Mirkwood Spiders
- Riddles for The Ring
- An Unexpected Gathering
- Barrel Escape

pritom je shiping free za usa, a za ostale zemlje nisam gledao. Drugim recima, za 231 euro mogu se dobiti svi novi hobit setovi, svih sest, i to ili neko moze doneti, ili se moze poslati, po nekoj moj proceni po tezini postarina je izmedju 30 i 40 eura.


ali :) SVI hobit setovi za 230 eura :))) Goblin king za pedeset i nesto :)

Bas steta sto mi smrtnici nemamo pristup tim dobrim popustima :)


edit: btw, novi stit:
u insektoidima

edit2: Doom je vec u prodaji na bicklinku :)
15e

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #391 poslato: Decembar 20, 2012, 05:59:59:pre podne »
Kao što sam već više puta pisao Amazon NE ŠALJE ništa osim knjiga i diskova za Srbiju, tako da bolje nemoj ljudima da daješ lažnu nadu da mogu da prođu tako jeftino. Postovanje linkova na američki LEGO, Amazon, Toys\'R\'Us i slično samo može da smori ljude što takve varijante ne postoje kod nas.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #392 poslato: Decembar 20, 2012, 11:35:42:pre podne »
\"evo linka za one koji imaju mogucnost da kupe preko Amazona\"

za one koji imaju mogucnost. a za one koji nemaju, ako ce se zbog toga smoriti, onda bolje da ne kacim nista u \"Drow\" temu, kad napravim nesto dobro da se ne smore sto nemaju toliko kockica, ili da ne cimam svoju deovjku za fotkanje za uporedjivanje velicine, da se ne smore ako nisu zadovoljni svojom, i da totalno napustimo ovu temu, zarad onih koji nemaju paypal i mogucnost da im neko uplati... itd

ja imam mogucnost kupovine preko usa, gde prijatelj naruci na svoju adresu i plati, ja mu posaljem pare paypalom. usput svrati i do paba pa mi napuni par casa, raspakuje, bolje zapakuje i posalje postom, preporuceno, i do sada je uvek normalno stizalo, napise cenu uvek od 45$ i to je to.

Ako se neko oseca lose i smorio se sto sam dosao do kockica, njegov problem.
Bio sam u potpuno istoj situaciji, pa sam se potrudio, upoznao ljude, razvio mrezu i nasao nacin. Ako neko nece/ne stize da se potrudi, to je sasvim ok. Ako je smoren zbog toga, to je samo njegov problem. 50 i kusur eura za ceo nov goblin king set je dobra prilika, i onaj ko hoce, nacice nacin ;)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #393 poslato: Decembar 20, 2012, 12:43:52:posle podne »
Hajde ovako, otvori novu temu za takve stvari, pa da ljudi koji nemaju mogućnosti da naručuju preko sajtova koji šalju samo u Ameriku mogu da to ignorišu, a da ova Bricklink tema ostane samo za Bricklink, kao što joj ime i kaže. Poenta je da sa Bricklinka zaista MOGU da naručuju svi, pošto prodavci primaju i IBAN uplate koje se mogu raditi preko naših banaka, odnosno PayPal nije neophodan. Naravno, ovde govorim o prodavcima koji hoće još uvek da šalju za Srbiju.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #394 poslato: Decembar 20, 2012, 01:11:15:posle podne »
Slazem se sa tobom, treba sve prebaciti u drugu temu.. super je sto je Angeli javio ovde, jer nisam jedini forumas koji narucuje iz USA (znam da se i gruber snalazio kao ja). Nisam narucivao samo sa Amazona, tu su i Barnes and Noble koji cesto ima neke rasprodaje, kao u ovom momentu za SW/Prince of Persia/Karibi setove
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #395 poslato: Decembar 20, 2012, 09:46:47:posle podne »
vazi, ovo mi je nekako bilo univerzalno mesto za dobre prilike, kad se nacuju :)
tipa, sve na jednom mestu :)

aca

  • Gost
Odg: Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #396 poslato: Decembar 21, 2012, 03:56:43:posle podne »
Citat: \"Angeli\" post=17351
50 i 70?

50 za pravna
70 za fizicka lica? Ili obrnuto (imalo bi vise logike da je obrnuto)
 i to, jel ta podela vazi za onog ko slaje ili za onog ko prima? (sobzirom da sam ja \"fizicko\" lice:)


Већ сам писао на ту тему, чак сам дао и линк на документ ко хоће да погледа. Нема везе са физичким и правним лицима, већ за 70€ може да се прогледа кроз прсте неком твом пријатељу који ти повремено шаље нешто што је очигледно приватна пошиљка (без обзира да ли си ти платио или не). Све што мирише на трговину (између лица која се „не познају“) има лимит 50€.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #397 poslato: Decembar 21, 2012, 08:15:12:posle podne »
aha, shvatam, hvala :)
znaci ako ima invoice u sebi, 50 je limit, a obicno mi stave invoice :)

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #398 poslato: Decembar 21, 2012, 08:21:05:posle podne »
ili ako kao posiljalac stoji paja bricks itd a ne mitar miric

recimo matija iz zagreba je imao obicaj da ima pripremljenu nalepnicu za posiljaoca (svoju radnju) i to je posle prestao da mi tako salje jer je palo 2 puta na carini

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #399 poslato: Decembar 21, 2012, 10:24:28:posle podne »
hvala drugari; btw, hocu da preporucim ovu radnju: Country bliss toys iz sledecih razloga: shiping je koliko je zaisa, sto znaci da kada uzmes gomilu delova za minifigurine kao ja, ispalo je 2.5$; nema handling fee niti naplacuje materijal za pakovanje, min buy je samo 6 e, pa moze da s euzme i sitno, i ima GOMILU delova iz novih setova, prvenstveno mislim na torzoe, noge, glave, headgear i bodywear, kao i na oruzje i sl; ima dosta delova od ninjago zmija, npr, samo glave, glave od vampirica i zombija iz monsterfighters i slicno; prelistajte (ima naprimer glavu od braon shishmish iz zamka, kao i onaj crveni deo sto se kaci na shlem u ninjagu

imao vec dve narudzbine kod njega, i sve je po ps-u

ima npr onu kosu od mlade zombija, itd itd itd, glavu od NRC ili kako se bese zovu one elemental ninjago nindze

---

druga radnja koja mi je zanimljiva je The brick time, prvo, u Nemackoj je pa je shipping normalan, drugo, ima TONU meni zanimljivih delova po uzasno niskom cenama, npr za 2 e; problem je sto ne prima paypal, samo banktransfer i iban, cini mi se, a za sve to su paprene provizije. Medjutim, kako sam mu ponudio neke uzasno zapetljane opcije, tipa googlecheckout i sl, prepoznao je prezime i pomenuo Waterdeep i Icewind Dale (uraaaaaa:), i napisao \"kao mocer-mocer, nparavicemo izuzetak\":) (the brick time umeju tkaodje da svremena na vreme budu blogovano u The Brother Bricks sajtu, npr ovaj moc), tako da cu sigurno naruciti (ima elf lukove, one velike, za po 0.8 eura, ima krila od vila za 0.4, ima betmenova krila za eura (maznjavam, ima samo par komada :) ima kosu goblina i kosu legolasa za po 1.8 i 2 eura, ima sirene rasparcane u delove, pa moze da se uzme samo rep, npr, i slicno. Nema min buy, moze da se naruci koliko hoces, i ima normalan shipping.

Ako neko hoce da se prikljuci sa nekim sitnicama, sad je pravi chas. Ja placam shiping, stim da ne preterujte, 49.9 e je max koji mozemo da narucimo, zbog carine

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #400 poslato: Decembar 21, 2012, 11:22:39:posle podne »
Ja sam zainteresovan da uzmem nesto iz tog Brick Time-a...naravno ukoliko je postarina pristojna :smile2:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #401 poslato: Decembar 21, 2012, 11:35:09:posle podne »
Link za brick time nije ok na žalost.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #402 poslato: Decembar 21, 2012, 11:37:40:posle podne »
Citat: \"Sammael\" post=17963
Link za brick time nije ok na žalost.


http://www.bricklink.com/store.asp?p=Brickonyou

dobar link

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #403 poslato: Decembar 22, 2012, 02:58:49:pre podne »
sredjen link, fala dugme, a sto se tiche postarine, vidi poslednju recenicu ;) ja je placam, sem ako neko ne naruci set od po kile ;)

vec smo na 32.16 e (max je 49.9e)i bilo bi lepo svima da damo priliku da naruce neke od onih stvari na koje se redje nailazi, ili sitnice koje su oduvek zeleli, ali nisu imali nacin ili vreme ili nesto da naruce :)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #404 poslato: Decembar 22, 2012, 09:33:00:pre podne »
OK Profa i ja bismo uzimali nesto tako da nas racunaj rezervisem 10ak evrica u okviru porudzbine ako nije problem :smile2:

Imamo nekih 12.50 EUR Profa i ja zajedno :smile2: