Autor Tema: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010  (Pročitano 13730 puta)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #30 poslato: Decembar 31, 2010, 12:28:19:posle podne »
Peticije nikad ništa nisu uspele da urade.

Ovde treba naći nekog dobrog pravnika, pozvati se na sve tačke zakona koje krše i najaviti grupnu tužbu protiv države i krivičnu prijavu protiv carinika.

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #31 poslato: Decembar 31, 2010, 12:31:25:posle podne »
al ste se napalili! ja mislim da je tu govnjiva motka najbolje rešenje pa udri stoku :beaten:

već sam pisao da nam je u klubu potreban pravnik.

takođe, uz zezanciju, smatram da dok god se nešto ne preduzme oni (one) će nas jebati kako hoće!

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #32 poslato: Decembar 31, 2010, 02:05:15:posle podne »
Upravo sam se konsultovao sa ocem, uz duuugo i opsezno prevodjenje teksta sa paketa, preglede cena po svetu i sve ostalo, i nas predlog je da se zalimo Zastitniku gradjana (Ombundsmanu). Mozda ce trajati predugo, mozda nam nece vratiti sada novac, ali ima objektivnu sansu da ubuduce sprecava carinu da na ovaj nacin koristi monopol i proizvoljno tumaci pravilnike!
OVo bi bio jedan preventivni oblik delovanja da se ove stvari dovedu u red...
...и нестадох у измаглици...

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #33 poslato: Decembar 31, 2010, 02:56:20:posle podne »
E pa drugari, i ja stigoh sa posla.
I kad sam već pomislio da se mogu radovati bar jednom nečem lepom što mi se desilo,
nazove me kolega i javi mi (već ste upoznati) da treba da platim carinu od cca 2500 dinži kad se sve sabere.
Hajde što se carini roba koja se uvozi, kojekakvi \"luksuzni\" proizvodi, hajde da shvatim čak i kad se ocarini POKLON, koji neko nekom šalje. Ali da se ocarini NAGRADA za bilo šta, makar to bila i robna nagrada, konkretno LEGO set? I to sa diplomom od organizatora !!!!!!!!!!!!!
Šta reći? Da se obrukam pred drugarima iz Brickenburga pa da vratim pošiljku?
Da podignem nagr.... KAZNU kojom nas \"država nagrađuje\" za ono malo pozitivnog
duha koje neki od nas u ovoj \"zemlji\" još imaju, te da bacim siromašnim vladarima
i ono malo keša za koji bi, možda, mogli i živeti koji dan?
Da razočaram moje mlade mocere koji ne mogu da dočekaju NAGRADU, ej !?!
I to na današnji dan ???????????

Nemam reči, plakao bih da nisam ovako otupeo od svakodnevnog \"utovara\" sa svih strana...

UBIŠE NAS, UBIŠE LJUDE (i decu) u nama!!!
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #34 poslato: Januar 05, 2011, 02:58:44:posle podne »
Управо се враћам из царине... Нашао сам се са Весном. Прво је био став - шта је овај дошао да се жали, међутим пошто сам био више него културан (а и поред свог беса је превладало разочарење), била је прилично расположена да објасни ствари.

Наиме, показала ми је папире за сва три пакета са наградама. И на свима је пошиљаоц написао вредности које су далеко изнад реалних! Па пошто је цариница само проверила да ли садржај случајно није скупљи него што пише, оцаринила је по напоменутој вредности. Главна зачкољица је што нам за доказивање стварне вредности садржаја пакета треба рачун...а рачун се за награде не издаје...

Послаћу у току дана питање нашим румунским колегама како је и зашто дошло до овако грубе грешке...
...и нестадох у измаглици...

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #35 poslato: Januar 05, 2011, 03:21:43:posle podne »
Svaka čast za preduzimljivost i pregovaračke sposobnosti!
Samo, jedno pitanjce:
Da li su i do sada carinili nagrade od Bburga?
Ako nisu (a dobro je ako nisu) šta im bi odjednom ?!?

A što se tiče označene vrednosti, na sprovodnici je nema.
Jedino na paketu piše 40 DI... dalje se ne vidi.  
Može da znači 40 DTS-a a to je 46.09 Eur, što je bez veze cena za set.
Govorim za 3221, koji sam dobio.

Evo kod mene:
Lego City 3221   eur 47.00   osnovica u din   4941.31
\"PTT\"      eur 12.00         1261.61 (?)

carina      620.29 din PDV         1228.18 (?)
            takse       370.00
            ukupno      2218.50

            pa još        266.80
                  2x25.00
-------------------------------------------------------------------
   pa lepo sve zajedno         2535.30    i tako...

Tako da tu nije problem samo stvarna vrednost, nego neki \"PTT\" troškovi, takse, PeDeVi...
   
Molim tumačenje !!!
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #36 poslato: Januar 17, 2011, 06:26:04:posle podne »
Citat: \"Acidum\" post=882

Послаћу у току дана питање нашим румунским колегама како је и зашто дошло до овако грубе грешке...


jesi li dobio nekakvu informaciju?

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #37 poslato: Januar 17, 2011, 06:31:31:posle podne »
Nisam slao...ulenjio sam se... :bored:
...и нестадох у измаглици...

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #38 poslato: Januar 17, 2011, 06:45:45:posle podne »
mislim da bi trebalo ovo nekako da isteramo.
možemo i svi da priložimo pare za taksu za žalbe i da se žalimo kao klub.
ako ništa, malo da talasamo, a možda i kad sledeći paket dođe kod nama dragih službenica budu imale drugačiji odnos (još lošiji :)). takođe će dobro zvučati za neki prikaz o aktivnostima kluba.

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #39 poslato: Februar 06, 2011, 01:06:36:posle podne »
Sinoc sam bio nesto lepo raspolozen, i poslao sam pismo sledece sadrzine:
Hello!

As I said before, all of us from Serbia recieved packages containing prizes from you on 31.12.2010.
I am writing to you again because we had problem with our customs service... We all had to pay tremendous fee for packages! Offcourse we complained, since stated package values were higher than they should be, and they replied to us that you have stated values of packages, not them, so they could not take normal values... When I went and talked to customs woman, she asked for reciept as proof of real value. No matter how many times I repeated that this is contest prize and that I can not get a reciept for that, she kept insisting. Finaly, she showed me paper for package, in which you really put enormous value!

Our question is - Why did someone put values that are far greater then real values of Lego sets in package? Namely, I got Creator set worth approx 10 eur, and package stated around 35-40 eur when calculated...

Best wishes
Milos


Danas mi je vec stigao odgovor od nadleznih iz Brickenburga sledece sadrzine:
Hello,

Normally you should not had to pay any custom value or tax because the sets had been sent as prizes (gifts).

We sent sets in Croatia and Serbia before as prizes for our contests and such an custom fee issue was not mentioned. ( There were some problems related to delivery and re-sending the prizes.)

I have not dealt with the expedition problem myself but I will contact the person in charge with it and I will come back tomorrow with an answer. Please also send me the cuantum of the tax you paid (the money you actually paid) and if possible, the scanned bills you had received.

I will talk you my colleagus on the matter and I am sure we will find a sollution as you did not have to pay anything for that.

Best,

Delia Alicu
vice-president
Brickenburg Association


...cisto da vas informisem da se radi na tome i kako napreduje...
Poslacu im sken papira sa paketa i \"cestitke\" nase drage carinice...
Neki komentari pre nego sto nastavim?
...и нестадох у измаглици...

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #40 poslato: Februar 06, 2011, 03:51:58:posle podne »
Stvarno si se založio za stvar, svaka čast!
Jedva čekam nastavak epizode.
A takođe mi se \"javlja\" da tu nešto smrducka
Moram i ja da skeniram svoje, pa ti šaljem, zlu ne trebalo...
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #41 poslato: Februar 07, 2011, 10:12:47:posle podne »
Stigao je i odgovor nadleznih iz Brickenburga posle konsultacije sa posiljaocima...

Ukratko - carina nas je zestoko pre*e*ala!!! :angry: :angry: :angry:

Hello again,

I have talked with my mate who did the expedition of the parcels.

The parcels were shipped with \"declared value\" which is a service of the Romanian Post. This \"declared value\" does not mean the value of what is inside the parcel, but the cash value which the Post pays back in case the parcel gets lost. It is a stipulation between the sender and the institution and does not have effects on the receiver.

For sending in foreign countries there is a minimum of the \"declared value\" taken in consideration, and for Serbia this is 150ron (aprox. 35-40euros). The values which were taken into consideration for this expedition were the minimum value (which cannot be declared less) or the value of the sets plus the expedition expenses for the sets that got over the minimum value.

This service allows tracking the parcel and refunding costs in case of loss. It has no relevance for custom values.

Sever will contact Dusko to talk this matter out and find a sollution for the future. We are very happy that many people from your LUG join in our contests and could not imagine that custom taxes can be applied on prizes or gifts. Many members of our LUG bought Lego sets from non-European Community member countries but the problem of paying a custom tax has never occured.

I hope this issue will be solved and we\'ll have you on our contests again.

Best regards,

Delia


Jedino sto jos mogu da uradim je da se od srca zahvalim na trudu oko razumevanja i objasnjenja... Ne vidim svrhu slati skenove naloga za naplatu...eventualno da i oni vide kako smo ovde tretirani...

Ajmo neki komentar...da znam sta dalje, ako vec zastupam sve, a nisam trenutno najprisebniji...
...и нестадох у измаглици...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #42 poslato: Februar 07, 2011, 10:38:07:posle podne »
sačekajmo da mi Sever pošalje mail ovih dana, pa da vidimo kako i šta bi mogli da uradimo...
Nadam se da ćemo naći neko rešenje...koje će svima odgovarati...

razumem tvoj bes, i mene su ocarinili 2700din...

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #43 poslato: Februar 07, 2011, 10:44:49:posle podne »
udahni, izdahni, udahni, izdahni, udahni, izdahni, udahni, izdahni, udahni, izdahni, izbroj do 10.

baš lepo od naše pošte. :angry:

ja sam to pomenuo prilikom sastanka onomad u subotu. mislim da bi trebalo uputiti zvaničnu žalbu u ime kluba s pečatom i sl. takođe da se i plati sredstvima kluba. ne mislim da će oni promeniti odluku i vratiti vam pare, ali bar možemo sebi (i drugima) da kažemo da smo nešto pokušali, možda to stigne i do, dragih nam, carinika (carinica?!) a možda imamo i papir da smo se već jednom žalili ako neko, ne daj bože, opet upadne u isti problem.

tako da ako si u stanju da dovršiš započeto ne bi bilo loše da sastaviš sve što je potrebno za žaljenje pa da vidimo da to nekako ozvaničimo i uručimo im.

p.s: možda dobiješ i titulu \"referent uvoza kluba\" :tongue2:

gruber

  • Gost
Odg: Brickenburg Lego® takmičenje, jesen 2010
« Odgovor #44 poslato: Februar 07, 2011, 11:45:13:posle podne »
evo ja sam danas usao u carinski magacin na aerodromu. posiljka stoji vec nedelju dana na gomili i ulozeno je za carinjenje i izvessna gospodja gordana kaze da ako nije nesto zivo unutra onda nije hitno to je vec potpuno normalno. meni je vec vise nego hitno, te nadjem momka koga znam u UPSu, otvorio posiljku, izvadio sadrzaj i ubacio drugi (u pitanju video kasete pa je njima svejedno sta je) toliko o ozbiljnosti nase carine, da ne pominjem da zbog ovoga treba da budem zatvoren. cisto da vas malo ohrabrim. pozdrav i sretno.