Autor Tema: lažni LEGO  (Pročitano 7325 puta)

Darth Vader

  • Gost
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #15 poslato: Jul 26, 2012, 03:21:05:posle podne »
Nekada su kinezi bili najnaprednija zemlja.Za one koji nisu znali,kinezi su izmislili kompas i jos mnogo drugih stvari.
Danas sve sto kinezi naprave je obicno djubre.Niko ne moze da imitira LEGO!:angry:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Upozorenje - lažni Ninjago setovi
« Odgovor #16 poslato: Avgust 18, 2012, 01:02:47:posle podne »
Stiglo nam je upozorenje od Lego kompanije:

Citat
Hi all, it has come to our awareness that very bad Fakes of LEGO Ninjago Products has be popped up in Serbia – please see the attached pictures. It is almost a 1 to 1 copy of the real LEGO product even with a LEGO Logo on but all is fake – the minifig is molded in one piece and bad quality. So please watch out and also please share this info with your fellow AFOLs.
 
If you see any of those products please let me know where and when.
 
Thanks
 
Hab




Dakle, ako neko bude video da se ovi ili slični plagijati prodaju u nekoj od radnji, neka napiše ovde na forumu gde tačno i mi ćemo to proslediti Legu. Mislim da je svima u interesu da se eliminišu plagijati - deca koja dobiju to umesto originala a ne znaju šta su dobili će imati potpuno pogrešnu sliku o Legu.

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Upozorenje - lažni Ninjago setovi
« Odgovor #17 poslato: Avgust 18, 2012, 03:08:26:posle podne »
Koliko ja vidim, glavna caka za prepoznavanje da je ovo plagijat je to što nigde na pakovanju ne  piše za koji je uzrast i koji je broj seta!

Lego bi trebalo ozbiljno da razmisli o ubacivanju zaštitnih žigova kao na novčanicama, pošto su kopije pakovanja postale dosta verne originalu.

Darth Vader

  • Gost
Odg: Upozorenje - lažni Ninjago setovi
« Odgovor #18 poslato: Avgust 18, 2012, 09:03:47:posle podne »
Ja sam ih video u kineskom centru,u bloku 70!!!!

micko

  • Gost
lažni Ninjago setovi
« Odgovor #19 poslato: Avgust 18, 2012, 11:05:37:posle podne »
Vec na forumu postoji prica o ovome odavno tj. laznim Ninjago setovima koji se prodaju poodavno po Beogradskim radnjama i po nekim internet sajtovima.Meni konkretno ponudjeni od strane prodavacice kao jeftiniji a isti kao Lego u prodavnici mesovitih igracaka pored restorana Sumatovac na uglu Makedonske i Kondine ulice.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: Upozorenje - lažni Ninjago setovi
« Odgovor #20 poslato: Avgust 29, 2012, 07:54:41:pre podne »
ja sam već pokrenuo ovu priču http://skockani.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=4&id=9446&Itemid=137&lang=en

i lično sam obavestio luku, koji radi u TLG-ju, e sad da li je on to dalje prosledio ili kako su saznali, nemam pojma...

boy toy(s) radnje prodaju i ove \"setove\"...ima ih na dosta mesta u gradu...u idei na nbgd-u, kod šumatovca u centru grada i na još nekoliko mesta u gradu, moguće je naći na njihovom sajtu...

stevan99

  • Gost
Odg: Upozorenje - lažni Ninjago setovi
« Odgovor #21 poslato: Avgust 29, 2012, 09:57:33:pre podne »
ja sam video u novom sadu na spensu u prodavnici igracaka i u mnogim kineskim prodavnicama

kamera

  • Gost
Odg: Re: Upozorenje - lažni Ninjago setovi
« Odgovor #22 poslato: Avgust 29, 2012, 11:25:18:pre podne »
ima dosta razlika u ovoim neorginalcima jedan je onaj koji je objavljen  a ima ih jos puno ko se razume u nindzago zna npr spiners u opste nisu isti a plus se i kutija razlikuje od orginalne ja sam veliki fan nindzaga i samo njega sakupljam i mogu reci da je ovo zato sto je lego skup p[o njima i zato prave ove neorginalce sto me veoma ljuti!:angry: :angry: :angry: :angry:

luka00

  • Gost
Re: lažni LEGO
« Odgovor #23 poslato: Novembar 20, 2012, 09:15:08:pre podne »
nmg da verujem bio sam pre neki dan na zlatibor i tamo po standovima prodaju nesto sto se zove
ninjaman o to je neka kopija nindjaga koja i ne lici cak sam video i lego logo :devil2:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #24 poslato: Septembar 23, 2013, 10:00:06:pre podne »
Odličan članak (odnosno research paper) o LEGO klonovima napisao je Anthony Tomkins iz Brickish LUG-a: http://www.1000steine.com/brickset/miscellaneous/clonebrands.pdf

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #25 poslato: Januar 25, 2017, 04:20:43:posle podne »

BBC pitao Lego direktora za Aziju koji od dve čikice je njihov. Posle ovoga mislim da vise to nece biti, jedino ako se izvadi na tremu  :wink:

http://www.bbc.com/news/business-38729557

Grotesque

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #26 poslato: Februar 12, 2017, 09:14:07:pre podne »
Kako sam baš skoro započeo da sakupljam Lego, interesuje me sledeće;

Da li SVAKA original Lego kockica ima logo utisnut na stud-u?
Pošto po lotovima i rinfuzu često viđam komade koji nigde na sebi nemaju logo,  a s druge strane, mnogo kockica ih ima...

Takođe sam primetio da puno prodavaca na KP, Limundu itd u kesu od tipa 2kg ubaci bar 30% neLego elemenata. Kapiram da je većini vas to jasno odavno, ali eto - neprijatno sam se iznenadio..
Commitment to excellence!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #27 poslato: Februar 12, 2017, 09:24:45:pre podne »
Kratak odgovor bi bio - da, svi original LEGO delovi imaju utisnut logo (kao i oznaku kalupa, godinu proizvodnje i seriju u okviru godine) negde na sebi osim onih koji nemaju dovoljno veliku površinu na kojoj bi se to moglo otisnuti. Zbog toga je kompanija jako dugo odbijala zahteve dizajnera da proizvede deo 85861 ( http://brickset.com/parts/design-85861 ) zato što nema ni stud, ni površinu gde bi ostali podaci bili prikazani.

(duži odgovor bi zahtevao diskusiju o mnogo starijim delovima iz perioda pre patenta ali su šanse da na njih naletiš vrlo male)

Što se tiče ne-lega u lotovima, to je tužna realnost već godinama, a od kako su se pojavili kineski plagijati - direktne kopije setova ja sam lično prestao da kupujem lotove.  :(

Grotesque

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #28 poslato: Februar 12, 2017, 10:58:37:pre podne »
Ok, hvala na odgovoru!

Dakle, sad mi preostaje da sortiram cca 3k kockica i povadim bofl :|
Commitment to excellence!

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: lažni LEGO
« Odgovor #29 poslato: Februar 12, 2017, 08:08:00:posle podne »
Da se nadovezem na Sammaela, koji je ukratko izneo osnovnu razliku izmedju Lego delova i falsifikata.

Za sada odsudstvo otisaka "Lego" i dodatni brojevi siguran znak da je u pitanju falš . Naravno iskusniji Legisti mogu da provale i na osnovu kvaliteta kockice ali to postaje sve teze, jer kopije nazalost (a neko ce reci na srecu) sve vise napreduju.