Autor Tema: 6013 - Samurai Swordsman  (Pročitano 4218 puta)

Gambit

  • Gost
6013 - Samurai Swordsman
« poslato: Februar 20, 2011, 11:11:35:posle podne »
Set se sastoji od jednog minifiga, konja i pratece opreme.. Ovo je jedan od onih army builder setova..

Mislim da se u ovoj temi ninja po prvi put kod LEGO kocki javljaju oklopi kod ratnika..

Slika kutije



Svi delovi na jednom mestu



Minifig bez oklopa



Sam minifig izgleda dosta staro, prosto odise mudroscu :)

Sa oklopom



Par slika kompletnog seta







Kopletan utisak, set je zaista mali, ali dosta je igriv.. minifig je lepo uradjen, zajedno sa oklopom, kacigom i katanom.. Konj je stadardan..

Ocena:3-

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: 6013 - Samurai Swordsman
« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2011, 02:29:34:posle podne »
jel možeš da skeniraš ili slikaš uputstvo za ovaj setić? znam da nije ništa komplikovano za sklapanje, al ovo je jedini set za koji nemam ni digitalno ni papirno uputstvo...

prvi minifig sa kojim sam se igrao...jeste mali i jednostavan set, al mi je uvek bio super...

Gambit

  • Gost
Odg: 6013 - Samurai Swordsman
« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2011, 04:16:10:posle podne »
Da li mi verujes da ni ja nemam uputstvo, i bas sam ovde planirao da ga potrazim..

Secam se da je bilo malo, cini mi se jedan list A4 format..

lion knight

  • Gost
Odg: 6013 - Samurai Swordsman
« Odgovor #3 poslato: Februar 21, 2011, 09:43:47:posle podne »
Citat: \"Gambit\" post=1778
Da li mi verujes da ni ja nemam uputstvo, i bas sam ovde planirao da ga potrazim.. Secam se da je bilo malo, cini mi se jedan list A4 format..


Nije ni čudo da ga nemaš - uz set 6013 se nije isporučivalo nikakvo uputstvo :) Kao i kada se radilo o minifig pack-ovima sa 6 figurica, kompanija Lego je smatrala da je set dovoljno jednostavan da uputstvo nije potrebno, tj. dovoljna je slika na kutiji...

Evo sadržine tek otvorenog seta 6013 (uz set se dobijao samo mini-katalog, i to je verovatno to čega se ti sećaš da je bilo A4 formata):

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: 6013 - Samurai Swordsman
« Odgovor #4 poslato: Februar 21, 2011, 09:48:19:posle podne »
ja sam prilično siguran da je bilo uputstvo za sklapanje ovog seta...

lion knight

  • Gost
Odg: 6013 - Samurai Swordsman
« Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2011, 09:56:35:posle podne »
Ne samo da skenirano uputstvo ne postoji ni u jednoj Lego arhivi na Netu (a imaju uputstva za izuzetno retke setove), nego sam naleteo i na review ovog seta za koji je autor otvorio neotpakovanu kutiju koju je tek nabavio, i u tekstu review-a je naglasio da u kutiji uputstva - nije bilo... :angel:  
Naravno, uvek ostaje mogućnost da je njegov primerak neotvorenog seta bio feleričan, i da istovremeno nekim čudom niko nikad nije skenirao baš to uputstvo, ali sumnjam u to...

Gambit

  • Gost
Odg: 6013 - Samurai Swordsman
« Odgovor #6 poslato: Februar 22, 2011, 12:49:25:pre podne »
Lion knight vrlo moguce je da je to sto ti govoris.. Ipak je proslo vise od 10 godina kad sam kupio ovaj set..

100% se secam da je doslo nesto sa njim, moguce je da je i ovo sto ti kazes, katalog, a moguce i uputstvo.. Zaista se ne secam..

LEGO DESIGNER JOLOVIC13

  • Gost
Odg: 6013 - Samurai Swordsman
« Odgovor #7 poslato: April 12, 2014, 02:47:42:posle podne »
Cini se kao da ipak nema upustva. Steta, :laugh: :laugh: :laugh: