Autor Tema: 5580 - Model Team  (Pročitano 6243 puta)

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
5580 - Model Team
« poslato: Decembar 15, 2010, 06:02:45:posle podne »
Predstavljam vam legendarni set 5580 iz 1986 godine. Ima ukupno 667 delova, što i nije previše kada se uzme u obzir koliki je kamion kada se složi. Inače moj omiljeni set neposredno pred ulazak u crni period.

Obzirom da je set jako star nisam mislio da ima smisla da slikam kutiju iako sam je sacuvao. Set je par godina stajao na polici i to je naravno imalo svoje posledice. Beli delovi posebno vrata i lucni ugaoni delovi su požuteli i trenutno smišljam u šta da ih potopim kako bi ih izbeleo.

Set ima dva modela, osnovni i još jedan alternativni. Za sada predstavljam samo osnovni.

Sam set se slaže straight forward nema nekih specijalnih tehnika i fazona. Jedino su zanimljivi tehnics delovi koji omogućavaju da se pomoću rezervnog točka upravlja prednjim točkovima na kamionu preko prenosnog mehanizma.

Delovi na gomili


Neki zanimljivi delovi


Šta se dešava kada držite kockice na suncu


V motor ove opake mašine


Faze izgradnje kabine kamiona.



Motor i kabina montirani na osnovu


Detalj, hladnjak i hauba


Gume, kojih ima zaista puno neposredno pred montiranje


I naravno složen kamion u svoj svojoj lepoti. (pored modela 5580 nalazi se alternativni model seta 5590)



Za slaganje mi je trebalo oko 2 i po sata, što je sasvim solidno prolazno vreme obzirom da sam ispao iz fazona.

Za sledeći put biće review još većeg kamiona sa prikolicom i helikopterom. Da da spremam se i ja za izložbu :P

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Model Team 5580
« Odgovor #1 poslato: Decembar 15, 2010, 06:35:11:posle podne »
:smile2: jaoooj kak je lijep! stvarno je mnoogo dobar. jedva čekam da ga vidim uživo (da ne kažem: da ga pipnem)

eve ti savet za kocke (nisam probao): http://www.brothers-brick.com/2009/08/30/how-to-clean-yellowed-lego-bricks-to-make-classic-space-sets-look-new-news/

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Model Team 5580
« Odgovor #2 poslato: Decembar 15, 2010, 09:18:10:posle podne »
Ja sam kockice potapao u mesavinu nekog ariel-a i hidrogena i imao sam utisak da radi posao, probacu sa jednim vratima pa cu ih uporediti sa drugim znaci da imam kontrolnu i test grupu. Pa cu rezultate predstaviti ovde na forumu.

Da se kamion zasija za izlozbu!