Skorašnje poruke

Stranice: 1 ... 5 6 7 8 [9] 10
81
LEGO van Srbije / Odg: Bricks in the Six 2023 (Mississauga)
« Poslednja poruka dugme poslato Jul 21, 2023, 09:12:52:posle podne »
Jutros oko 10 je postavka izgledala ovako



Bilo je nekoliko radionica, kao npr Lego as an art, koju je držao likiz čikaškog Wind City LUG-a



Danas je održana Brickmazing race, ukojoj je moj tim pobedio.
Bila su 4 tima po 6 članova.
Prvi zadatak je bio napraviti što više patki od modulex delova za 3min.
Drugi zadatak je bio uzeti 6 džakova duplo delova, juriti po hotelu i naći patku npravljenu od duplo delova. Sledeći korak je bio napraviti 2kom 2x2 brika, 1kom 2x3, 1kom 2x4 brika i 2kom 2x3 plejta od kojih je potrebno sastaviti patku. Zaplet je bio u tome što su delovi sve vreme bili u džakovima i tako ih je trebalo sastaviti pre sastavljanja patke.
Na kraju je trebalo pronaći veverice sakrivene u jednom sw moc-u...
82
LEGO van Srbije / Odg: Bricks in the Six 2023 (Mississauga)
« Poslednja poruka dugme poslato Jul 21, 2023, 05:13:26:pre podne »
Moj deo zajedničkog projekta je postavljen. Uz priču i pomoć drugim učesnicima konvencije trebalo mi je skoro 5 sati...sutra ću uslikati i okačiti neke slike...

Ukupno 180 izlagača će biti ove godine...ima nekih jako zanimljivih radova...karte se prodaju online i već je prodato više ulaznica nego 2019te godine...

Postavka je izgledala ovako oko 6 popodne



Sutra se nastavljaju postavke i moraju biti gotove do 5 popodne, kada će doći porodica i prijatelji izlagača i za njih će biti ulaz besplatan.

Danas je bilo nekoliko radionica i dirty brickster u kome nas je učestvovalo 42je.

U toku je i postavka štandova prodavaca
83
LEGO van Srbije / Odg: Bricks in the Six 2023 (Mississauga)
« Poslednja poruka vasa poslato Jul 20, 2023, 11:38:19:posle podne »
da vidimo tvoju postavku  :grin2:
84
LEGO van Srbije / Odg: Bricks in the Six 2023 (Mississauga)
« Poslednja poruka dugme poslato Jul 20, 2023, 08:14:57:posle podne »
Postavka je krenula od 10 jutros...ovo je stanje oko podneva...

85
LEGO van Srbije / Bricks in the Six 2023 (Mississauga)
« Poslednja poruka dugme poslato Jul 20, 2023, 05:19:26:posle podne »
Posle 3 godine odlaganja zbog drakonskih mera zatvaranja zbog znamo već čega od strane provincijskih i federalnih vlasti, najveća kanadska konvencija počinje danas.

Ja sam spakovan i spreman za polazak

86
Prodaja / Prodajem 21019 Eiffel Tower
« Poslednja poruka djile poslato Jun 22, 2023, 09:16:27:pre podne »
Prodajem polovni 21019 Eiffel Tower iz Architecture teme



Set je u ok stanju, stajao je sinu na pisacem stolu dugo vremena i sada ga vise ne zeli

Ima originalno uputstvo i kutiju
87
Sopstvene kreacije / Odg: Dugme's creations (update: WIP City diorama)
« Poslednja poruka dugme poslato Jun 20, 2023, 08:25:11:posle podne »
Hvala Vaso.
Ideja je bila da napravim grad u kome se svuda može stići gradskim prevozom ili biciklom. Jedino vozilo u gradu je vatrogasni kamion, koji je parkiran u vatrogasnoj stanici.
88
LEGO generalna diskusija / Odg: Opadanje kvaliteta.
« Poslednja poruka vasa poslato Jun 20, 2023, 12:15:56:pre podne »
Zanimljiva stvar mi je pala na pamet.



Ball joint socket delovi su u pocetku bili skoro neunistivi



Onda su 2006/7 pojedine boje postale problematicne, najvise ova zelena, maltene je nemoguce pronaci setove sa ovim delovima bez ostecenja.



Ne znam da li su hteli da poprave situaciju, ali 2008 su redizajnirali sockete da budu pod uglovima i od kruce plastike, zbog cega su skoro svi pucali. Opet, maltene nemoguce naci delove u dobrom stanju, zato su cene bionicle setova od 10e danas po 100e.



Onda od 2012 Lego je izbacio CCBS sistem i od tada nije bilo polomljenih socketa. Kao da je malo elasticnija plastika i odlicni su delovi, bas posticu na igru i nisam imao straha da ce da puknu.



Sve to da bi pre neku god uveli novi dizajn za sockete, koji ne znam kako ce da prodju, dizajn mi deluje mnogo primitivniji od ccbs.

Zanimljivo mi je koliko Lego stalno ide napred nazad napred nazad sa ovakvim stvarima.
89
Sopstvene kreacije / Odg: Dugme's creations (update: WIP City diorama)
« Poslednja poruka vasa poslato Jun 19, 2023, 11:08:54:posle podne »
Bas mi se svidja sto nema automobila.
Bar m deluje da si napravio vrlo walkable grad sa pesacima i bajsevima.

Instinkt je odmah kupiti road plejtove i napuniti grad sa autima, ali ovo mnogo prijatnije izgleda.
90
Sopstvene kreacije / Odg: Dugme's creations (update: WIP City diorama)
« Poslednja poruka dugme poslato Jun 19, 2023, 07:31:49:posle podne »
Radovi se odvijaju skoro predvidjenom dinamikom. Trebalo bi da grad bude spreman za izlozbu

Stranice: 1 ... 5 6 7 8 [9] 10