Autor Tema: 850-1: Fork-Lift Truck  (Pročitano 1190 puta)

Patton

  • Gost
850-1: Fork-Lift Truck
« poslato: Jul 10, 2013, 12:14:41:posle podne »
Iako sam dugo vec na forumu nisam uradio nijedan review nekog mog seta.

Posto sam fan Technic teme, morao sam da nabavim ovaj antikvitet, ovaj istorijski set. Radi se o prvom zvanicnom Technic setu koji je proizveden pre 36 godina, sada vec daleke 1977. Nabavka delova je isla naravno preko BrickLink-a iz dveju prodavnica koji su kostali otprilike 17 EUR. Gledajuci originalno uputstvo primetio sam da ranije nije sve bilo precizirano do sitnih creva, vec je davan samo spisak delova za odredjenu sliku, pa vi gledajte gde sta ide. I mnogo vise se trpalo delova po slici nego u danasnje vreme (barem kod ove teme).

Sto se tice konkretnog modela, radjen je naravno u zutoj boji. Grubo je dizajniran, kockast (studded), sto bi rekao moj brat - prava kuca na tockovima. Pri sastavljanju sve je zivo krckalo, tesko ulegalo, a kad ulegne sve kako treba, cini mi se da model mogu sada rastaviti samo sekirom + macola. Tacno sam imao osecaj kao da pravim neku gradjevinu, a ne viljuskara. Gotov model je cvrst i poprilicno tezak. Od funkcija tu je samo sistem za skretanje zadnjih tockova i lagano pomeranje viljuska sa prednje strane.

Detalji:

Tema: Technic
Model: 850-1: Fork-Lift Truck
Godina: 1977
Delova: 210
Tezina: 254gr
Dimenzije:
Kupljen: 09.07.2013.
Cena: 17 EUR








dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: 850-1: Fork-Lift Truck
« Odgovor #1 poslato: Jul 10, 2013, 12:26:42:posle podne »
Ne koristis safari! Jeres! :wacky:

Super je setic, imam i ja jedan iz 1980+ definitivno su uputsva bila mnogo sturija ali je i sklapanje bilo zabavnije :grin2:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

stanislaw

  • Gost
Odg: 850-1: Fork-Lift Truck
« Odgovor #2 poslato: Jul 10, 2013, 01:01:45:posle podne »
Svaka čast na recenziji jednog ovakvog seta koji u pravom smislu predstavlja istoriju Lega. Ono što mene fascinira je kako su tih zlatnih godina do 1980. razvoji Lego Basic linije (današnji Creator) i Lego Technica bili mnogo bliskiji, sa više zajedničkih delova. Granice između ovih linija proizvoda su bile mnogo blaže, mogućnosti kombinovanja daleko veće i lako je bilo ostvariti sinergiju jedne i druge teme. Danas sa novom technic inside-out paradigmom gradnje to nije moguće, ovii svetovi su se odvojili i zbog toga mi je jako žao.

Patton

  • Gost
Re: Odg: 850-1: Fork-Lift Truck
« Odgovor #3 poslato: Jul 11, 2013, 10:01:03:pre podne »
Pa dobro nije bila neka opsirna recenzija, ali i model nema neke specijalne funkcije. Sto se tice instrukcija, slazem se da su bila stura. Stvarno si morao da budes advanced dete ili odrasli entuzijasta da umes da sklopis sve bez da napravis gresku i da moras da se vracas unazad kroz korake. A sto se tice odvajanja od Basic-a, meni se to na kraju krajeva i dopada. Ipak uz Technic setove mi nekako vise pije vodu studless fazon, pogotovu kod pravljenja sasije. Moze se napraviti lep aerodinamican model i dopadaju mi se sasije koje se prave uz pomoc onih cevki i tankih plate-ova. Mogu se izvuci lepe linije kao recimo kod ovog seta. Mislim, pogledajte samo kakva su ogranicenja bila kod studded tehnike ovde. Tesko da se moze uraditi nesto vise bez da se sasija ne natrpa dodatnim delovima kao sto je to primer ovde.

aca

  • Gost
Odg: 850-1: Fork-Lift Truck
« Odgovor #4 poslato: Avgust 06, 2013, 09:24:23:posle podne »
Нисам месец дана на форуму и свашта лепо се објави!

Мени је овај комплетић распиривао машту, не знам колико сам као мали листао каталог...
И онда сам га купио прошле јесени, за око 25 евра. :smile2:
Скоро сам сазнао да је и један наш колега форумаш набавио исти модел овде, у Србији, са све кутијом, одлично очуван, па још и за мање пара!!!