Autor Tema: 6079 i 6046 - Dark Forest - Uporedne recenzije  (Pročitano 6304 puta)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
6079 i 6046 - Dark Forest - Uporedne recenzije
« poslato: Decembar 07, 2010, 11:03:57:pre podne »
Evo malo recenzije (ili opisa) od mene, sad kad su dosli zimski dani ima se malo vise vremena. Ova dva seta sam pazario prosle godine u Americi. Medjutim da bih uopste dosao do ovog prvog trebalo mi je dosta vremena da ubodem dobru cenu, platio sam ga nekih 70$ bez postarine ako se ne varam. Stigao je skoro kompletan, fali mu kanap za spustanje vrata i onaj mali delic sto se obmotava.



Set se sastoji iz 461 delova i 7 minifigurica (1 je kostur). Pripada Limited edition-u.

Evo prikaza celog seta, i kako kocija prolazi kroz sumu. Baseplate u ovom setu koji se nalazi je slikovito opisan, prava sumska idila, nema ga u drugim setovima.

[attachment=32]opis_6079_03.jpg[/attachment]

Pogled na kulu i kostura koji se nalazi u zatvoru u vrhu kule.

[attachment=31]opis_6079_01.jpg[/attachment]

Dvojica pripadnika Dragon Mastersa u kociji. Malo je kontradiktorno sto se u ovom setu pojavljuje stit od starih zmajeva, koji nisu svojstveni dragon mastersima, nego onim drugim black knightsima.

[attachment=33]opis_6079_02.jpg[/attachment]

Pogled kad se otvori kocija, unutra se nalazi stek sa 2 case i mapom.

[attachment=34]opis_6079_04.jpg[/attachment]

Slikano otpozadi. Ovo skroz sa leve strane predstavlja tajni ulaz za ljude i konje. Sa desne strane se nalazi sto na kojima robin hudovci mogu da se odmore i najedu, a konji napoje :))) Ovaj mostic sa desne strane se podize i spusta pomocu kanapa koji se nalazi na vrhu.

[attachment=35]opis_6079_05.jpg[/attachment]

Srce i dusa ovog lego seta! Pomocu male rucke koja se vadi, drvece pada.. na svakog ko se zatekne na putu. To znaci da ovo veliko drvo moze da rasturi kociju. Na slici je prikazano drvo koje je palo.

[attachment=36]opis_6079_06.jpg[/attachment]

E sad malo vise o setu. Ja kad sam ga dobio bio sam ushicen, jer kad trazis neku stvar 2 godine i vise.. onda kad najzad stigne znas da si kompletirao kolekciju robin hudova i usput imas ideju kako da sastavis neko buduce selo - Servudsku sumu!


Ovaj set br 6046 je stigao pre mesec dana. Sastoji se od 216 delova i pomenutih 4 minifigurica. Kao i u setu br 6079 dolazi kostur. Medjutim neprijatelji su u ovom slucaju royal knightsi. Malo sam razocaran jer sam mislio da su Royal knightsi u saradnji sa Robin Hudovcima zbog Ricarda Lavlje Srce.

Po ovome ispada da Robin Hudovci nemaju saveznike osim siromasnih seljaka i potlacenih robova.



Na ovoj slici je prikazana ekipa

[attachment=37]opis_6046_01.jpg[/attachment]

Kostur koji se sakrio

[attachment=38]opis_6046_03.jpg[/attachment]

E sad ovo je nesto krucijalno i skroz debilno u setu.. ovaj BLURP se pomera ulevo i desno, al nista ne znac, kad je ovaj prolaz vec dovoljno prohodan i nista ne predstavlja...

[attachment=40]opis_6046_04.jpg[/attachment]

Slikano odozgo, da se bolje vidi

[attachment=41]opis_6046_05.jpg[/attachment]

Slika otpozadi
[attachment=42]opis_6046_06.jpg[/attachment]

Znaci veliki minus u ovom setu je to sto BLURP fakticki ne sluzi nicemu. Veliki plus su ova dva bacaca, jedan sa zemlje, a drugi sa vrha kule. Simpaticno deluje ova mala fontana.

Sto se tice uporedbe, 6079 je apsolutni pobednik. Ima vise delova, smisla, zamki, sve u svemu dobro osmisljeno, u odnosu na 6046 koji deluje da je sklepan na brzaka.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: 6079 i 6046 - Dark Forest - Uporedne recenzije
« Odgovor #1 poslato: Decembar 07, 2010, 12:35:20:posle podne »
:amazed:  6079 je prosto fenomenalan set :amazed:

SlaWen

  • Gost
Odg: 6079 i 6046 - Dark Forest - Uporedne recenzije
« Odgovor #2 poslato: Decembar 07, 2010, 07:59:04:posle podne »
e care! to te ja pitam. sam tak nastavi s takvim rewievima :party:
cool set

gruber

  • Gost
Odg: 6079 i 6046 - Dark Forest - Uporedne recenzije
« Odgovor #3 poslato: Decembar 08, 2010, 12:23:52:pre podne »
stvarno fantasticno! 6079 je mozda najlepsi set uopste! san ostao jos izdetinjstva..