Autor Tema: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci  (Pročitano 10171 puta)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #75 poslato: Januar 21, 2013, 09:29:31:pre podne »
Interesantna rec \"civil\".. :) a onda smo mi uniformisana \"skockana armija\" :) Mislim da ne bi trebalo vise da koristimo rec \"diorama\", nego \"postavka\", posto tu rec cesto cujem na Izlozbama od tih istih civila, a i srpska je
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

aca

  • Gost
Odg: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #76 poslato: Januar 21, 2013, 11:06:52:pre podne »
Драго ми је да је изложба овај пут медијски јаче подржана (СТБ, Пинк, Мондо).

Питање коме је изложба намењена је тесно везано са терминологијом због које сам на форуму имао неколико окршаја. :bored:
Да се MOC зове нпр. ауторско дело, нико не би питао \"да ли си радио по упутству?\". Ја сам објашњавао принципе мојој другарици која је била на изложби и она је била одушевљена, без обзира да ли су  радови били по упутству или не.

Наравно да људи не разумеју шта је уметност у Лего свету, када то никада раније нису видели. Као и сваке друго, естетика се учи. Претпостављам да томе треба да служе ове изложбе.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #77 poslato: Januar 21, 2013, 11:09:22:pre podne »
ja sam recimo na kartici napisao \"originalna kreacija\" i spominjem MOK, tj. \"Moja Originalna Kreacija\", meni se cini da je taj pojam zgodan...
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #78 poslato: Januar 21, 2013, 11:20:18:pre podne »
Primetio sam da su za određeni broj posetilaca interesantniji setovi nego naše kreacije, zato što se sećaju tih ili sličnih setova (iz detinjstva, kataloga, izloga, itd) i onda je prisutan faktor nostalgije, dok toga kod naših kreacija nema. S druge strane, mnogi posetioci nisu ni bili svesni toga da su prikazane naše kreacije i čudili su se otkud to da Lego izbacuje toliko velike setove (ovo sam čuo bar jednom za Borkovu planinu, Duškov i moj zamak i Endor). Verovatno bi bilo idealno za neku buduću izložbu napraviti neku vrstu kataloga (makar na jednoj-dve strane) gde bi opisali ukratko postavku i to da li su u pitanju setovi ili naše kreacije.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #79 poslato: Januar 21, 2013, 11:22:55:pre podne »
Najjači utisak juče mi je bila diskusija koju su vodili Profa21 i milos23 o tome ko ima veće šanse da pobedi u borbi između dobra i zla... :ninja:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #80 poslato: Januar 21, 2013, 11:23:54:pre podne »
Koji je bio zaključak diskusije? :devil2:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: Odg: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #81 poslato: Januar 21, 2013, 11:29:18:pre podne »
Citat: \"Sammael\" post=19591
Koji je bio zaključak diskusije? :devil2:


nisu se na kraju složili, jedan je forsirao pravu (dobru :tongue2: ) stranu, a drugi zlu

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #82 poslato: Januar 21, 2013, 11:36:33:pre podne »
Premotati negde na 2:30...

[video]http://www.youtube.com/watch?v=ZLElEqzJArI?t=2m32s[/video]

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #83 poslato: Januar 21, 2013, 11:43:26:pre podne »
Ja sam rekao da će pobetiti snage Svetla, iako ih je manje :smile2:

Naime, snage Svetla se brane pred svojim utvrđenjem, te samim tim imaju određenu prednost. Kao i vilenjake u šumi, koji su hitri i nevidljivi sa svojim zelenim ogrtačima među drvećem. Miloš je pucao na broj vojnika Tame i zmajeve u njihovom redovima :smile2:

Pobednika nema, jer sile Svetla i sile Tame (Dobra i Zla) su uvek tu! :laugh:

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #84 poslato: Januar 21, 2013, 01:04:05:posle podne »
Pa pazi ja sam u nacelu na strani snaga Svetla...ali ovde je odnos snaga bio vise nego ocigledan...s tim da sam ja mogao da se igram sa tim napravio bih neki scenario tipa dolazak neke konjice-pojacanja na kraju koja bi preokrenula odnos snaga...mozda i neka leteca bica citaj orlovi kao iz gospodara koji bi iskidali Nazgule ovaj pardon zmajeve damn LOTR can\'t get :tongue2: it out of.my head

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #85 poslato: Januar 21, 2013, 01:08:16:posle podne »
Citat: \"aca\" post=19584
...Да се MOC зове нпр. ауторско дело...


Prvo - Ja sam kao pirat u duši apsolutno protiv tog zloupotrebljavanog termina, a i svako ima pravo da napravi kreaciju identičnu mojoj...

Drugo - Osim dobre logike Doktora Zlog, MOC/MOK ja jednostavno zovem \"Sopstvena kreacija\"! I kada ljudi pitaju za nešto odgovori \"to je sopstvena kreacija dva čoveka\" ili \"to je kreacija iz glave\" su im sasvim jasni...
...и нестадох у измаглици...

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #86 poslato: Januar 21, 2013, 01:13:26:posle podne »
Na zalost gresite. Nemrtvi zmaj koji se nalazi na postavci je imun na vecinu oruzja koje snage dobra poseduju, ima veci broj HP, jaci napad i siri strah medju obicnim tabanasi a a orcima i sl daje bonus na napad i defense zbog morala (k**** se kad je blizu) tako da je samom pojavom istog bitma vec resena.
Kad osvojimo zamak dobra, pojescemo sve pilice, prasice, KRAVE (prvo sledi runda jahanja) i seliane! A sa patuljcima cemo se botjati, hehe
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #87 poslato: Januar 21, 2013, 04:02:53:posle podne »
Uz dobru strategiju ,sile dobra imaju sansu.(uff ,kako bi ih ja lepo vodio...)
Ako gledamo ovu postavku kakva je bila na izlozbi ,sile dobra su gotove.
1 mogli bi da imaju i po neki ropv za samostrele
2 morali bi da oforme konjicu
3 KAKO da pobede onolike orcove ako nemaju sprave kao katapult
4 vidim nisu svi muskarci u zamku u vojsci
Te stvari bi ja za pocetak dodao sili dobra.
BTW Izlozba je bila super ,mnogo bilja od proslih,ali i uvek moze bolje. Svidja mi se da ima vise mokova nego setova.Mislim samo da je onaj grad pored star wars postavke visak ,deluje previse zgusnuto.
Sto se castle diorame tice
Samaele ,kralju ,ovo je mnogo dobro!Mnogo bolje od zamka na 3. izozbi.Iskreno ,mislim da su diode visak ,ne izgleda toliko zlo ,a vide se zice.Znam da je wip ,aloi ja bi to izostavio

Dugme ,lep zamak (zid).Po mom misljenju ,previse je matematicki odradjeno ,barem sto se tice vojnika na zidinama grada ,svi su poredjani u jednoj liniji ,u istim pozama ,ja sam ljubitelj realnih mokova ,a nemoguce je da se vojnici i efovi poredjau u perfektnu likinju ,neko bi bio blizi ogradi ,neko dalji ,neki bi bili blizi drugom ,mozda bi po 2 elfa bila jedan do drugog...Vetrenjaca .... sta reci ,kolko kosta xD.Bilo bi lepo ako bi zamak imao malo vise detalja i ako ne bi toliko striktno licio na onaj iz lotr.

Voz mokovi ,mnogo je lepo videti ih ali sam skoro identican dizajn vozova vidjao na netu ,tako da za mene ,nista novo.

Technicking OCEMO JOS!

Bnesty ,western diorama je moja omiljena ,ali city ,nekako je meh. Planina je mnogo dobro ispala ali nekako je neujednaceno ,na jednom kraju se sve desava ,a drugi je pust.

Endor lepo je videti sw mocove za promenu

To su moji utisci.

aca

  • Gost
Odg: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #88 poslato: Januar 21, 2013, 04:08:18:posle podne »
Како год да се зове, само да не буде МОЦ као Мошински образовни центар, или МОК као Међународни олимпијски комитет...
Нека буде и сопствена креација, дело, рад... како год. Допишите предлог за наш Лего речник.

P.S. Што се тиче пиратерије, и ја сам на тој страни, али се не заваравам да је отимање од богатих добро дело. То има само у легенди о Робину Худу. Некад лоше дело мора да се исправи лошим, али то га не оправдава.

Bullitt

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.091
    • Pogledaj profil
Re: 6. izložba Skockanih - fotografije i utisci
« Odgovor #89 poslato: Januar 23, 2013, 08:58:01:posle podne »
Jos slika sa izložbe, možete videti ovde.