Autor Tema: Naručivanje na bricklinku  (Pročitano 51078 puta)

Angeli

  • Gost
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #360 poslato: Decembar 06, 2011, 08:27:53:posle podne »
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=6810
@Angeli
sto mi nisi rekao da je 50% sada kod Brictw?! Jos kad bi im poslao mejl, mogli bi da uzmemo vise komada i trazimo veci popust.
http://www.bricklink.com/store.asp?p=bricktw
svega ima a tu i i stvari sto si mi poklonio onomad..

nisam pratio uopste, ali napisacu im mejl kakav zelis. necu nista uzimati, kinta je bas problematicna (hah, kao i uvek:))

Edit: da li neko dolazi skoro iz Italije? Imam fantasticnu priliku koju cu podeliti sa nekim ko bi mogao da sredi da se to donese za dzabe.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #361 poslato: Decembar 06, 2011, 08:38:13:posle podne »
Imam onog starog drugara kojeg si ubedjivao da ide 200 kilometara dalje od svog grada po lego. Naravno, on nece ici, moze samo da se posalje na njegovu adresu :punk:
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #362 poslato: Decembar 06, 2011, 08:59:36:posle podne »
ahahah eh, da mi je bio blizu nagovorio bih ga vec nekako :) ok, Italija - sredjena.

btw, ima li neko neku ideju za zelenilo? bricklink je previshe skup. 0.2e je minimum za jedan list, 10 listova je nista, a to je vec 2 e.

jedino ostaju lugbulk i PaB. ali lugbulk te sacheka na carini, i sav eventualni popust koji si dobio izgubis na carini, jer po pravilu paket lugbulka ne mozes da preuzmes kod njih, mora biti poslat postom, a adresa mora da je u zemlji u kojoj je lug - hteo ili ne, mora da se plati carina. Sobzirom daje prosecni lugbulk oko 200e, a nasi uzimaju prosecno 40% carine (jes malo sutra, uzimaju vise, ali nema veze), to je 800e carine na 2000e narudzbine, sto je totalno blesavo :) skoro pa da mi fali onaj EU VAT od 20% (barem je duplo manje:)))

Sto se tiche PaB-a, jedino ima smisla ako neko ima zivaca da sedi i da sklapa kockice, a to obicno ljudi nemaju, kada ne kupuju za sebe. U PaB-u mozes da kupis i na kartonsku kutiju, ali to se ne isplati, sobzirom da  pazljivim pakovanjem mozes da uzmes mnogo vishe za iste pare kupujuci u casama. Proveravaju mi PaB-ove u Londonu i USA, pa ako neko ima nekog u Nemackoj, moze da se pridruzi mrezi pabovih osmatraca (heheh Mreza Pabovih Osmatraca, iliti MPO :)). problem je sto cak ni oni sto rade u prodavnici ne znaju sta ce sledece imati od kockica i kad ce dobiti koje, sto moze da se rasproda i sl, i sto taj neko mora odmah da reaguje (citaj, da svoje pare), i da kupi. drugi problem, za nas vise treba i vise zelenila, sto znaci vise rvemena provedenih u slaganju casa...

i dok se mi ovde zezamo, drugi ljudi kupuju normalno po svetu :) ima li neko nekakav plan? :)


Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #363 poslato: Decembar 06, 2011, 09:20:25:posle podne »
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=6810
...Sto se tice razvrstavanja, ostavicu tvoju adresu kod A Lot-a sada, pa kad stigne ti razvrstas i doneses.. ili dodjes kod mene pa vrstas.. kako god. Necu vise da radim, zlo mi je :santa: :pirate: ...


Ako nemam nekih finansijskih izdataka - slobodno. :santa: :mill:
Ako bi to znacilo placanje postaine/carine/stagod onda imaj u vidu da sam nezaposlen i dekintiran za toliki izdatak...rado ali odakle... :sad: :pirate:

PS. Neka se niko ne ljuti ako kockice stignu sa razvrastavanja sa nedelju-dve kasnjenja, i uz veci stepen used-ovanja... :devil2:

PPS. kiding...

PPPS. Mozda i ja uskocim sa nekom sicom u ovu iz francuske, ima dobrih delova! Do kada vazi ponuda?
...и нестадох у измаглици...

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #364 poslato: Decembar 06, 2011, 10:07:16:posle podne »
Ma kakva carina i ostale dazbine.. ne treba nista da se placa.

Za francusku, voz je prosao, ne pratis. Za sada je samo Amer aktuelan
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

aca

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #365 poslato: Decembar 07, 2011, 10:07:30:pre podne »
@BF: до када је рок за Амера? Реци ми колико је поштарина за A Lot of Bricks (према тежини или како већ), да се срачунам...

@Angeli: Spielzeugladen-Kaisereiche ми је већ дуго на листи, али не могу све да процесирам. Биће, наручиваћемо, па мало по мало... ипак је ово Србија.
А шта је то PaB?

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #366 poslato: Decembar 07, 2011, 10:11:42:pre podne »
Citat: \"aca\" post=6829

А шта је то PaB?


pick a brick...nalazi se u svim lego shop-ovima

leho shop-ova ima u: usa, kanada, nemačka, danska, uk
evo i spiska svih lego shop-ova u svetu  http://stores.lego.com/en-US/default.aspx

aca

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #367 poslato: Decembar 07, 2011, 10:26:55:pre podne »
Хвала, само нисам знао за скраћеницу.

Ангели, да ли ти имаш представу колико би то коштало у PaB или нас све ложиш нереалним очекивањима?

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #368 poslato: Decembar 07, 2011, 10:41:34:pre podne »
@Aca, zavisi od gramaze.. do kada je rok za stein welt? Uzeo bih 2-3 stvarcice ne teze od 20-30 grama, koliko je onda postarina?
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #369 poslato: Decembar 07, 2011, 11:03:00:pre podne »
Citat: \"aca\" post=6832
Хвала, само нисам знао за скраћеницу.

Ангели, да ли ти имаш представу колико би то коштало у PaB или нас све ложиш нереалним очекивањима?


Pa ne znam, sta ti mislis? :))
---
casa u usa PaB-u je 15$, stoje oko 11e; casa u evropskom PaB-u je 15e, sti da za usa imas veliku postarinu, ali ovi u usa imaju neuporedivo veci izbor.

negde sam vec okacio fotke - uzeo sam dve case trans-neon-orange cheesee-slopova za 22e. te dve case trebalo bi da imaju nesto malo manje od 6000 komada. zajedno napune do vrha kanticu eurokrema od 2.5 kile. trosio sam ih kao nenormalan, stavljao svuda, napravio gomilu povrsina pod lavom, napravoi da \"curi\" sa stola mlaz sirine sest lotova, napravio sam dva krova koristeci samo njih :) i opet nisam potrosio ni trecinu :)

Da, mislim da nam je PaB jedina sansa. po nekoj mojoj proceni tek za sest narudzbina ce lug dobiti dovoljno dobru cenu da moze da parira takvoj kupovini. Sest narudzbina - tri godine. Mnogo vremena, ko zna sta ce se sve desiti za tri godine :)

Celo ovo ludilo pocelo je 2007-me u decembru, znaci 208-me, kada su izasli patuljci i trolovi :) Znaci, proslo je sam 4 godine, vidi kakva cuda su napravili :) Ko zna sta ce sve biti za tri godine :)

Nekad mi je bio neizvodljiv san da kupim 10.000 1x2 brick kockica, pa sam kupio za 70e i 10e postarine :)

Obicno se sve sto zamislimo ostvari :) samo moramo da guramo u tom pravcu :)

aca

  • Gost
Odg: Re: Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #370 poslato: Decembar 07, 2011, 12:11:39:posle podne »
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=6833
@Aca, zavisi od gramaze.. do kada je rok za stein welt? Uzeo bih 2-3 stvarcice ne teze od 20-30 grama, koliko je onda postarina?


Знам да зависи од тежине, дај ми неку формулу...

Ја за сада рачунам овако:
n - број наручилаца;
m - маса појединачне наруџбе;
M - маса целог пакета, од 250 до 900 грама;

све цене су у еврима;

(тренутно има 5 наручилаца)
1. свако плаћа део осигурања (на равне части): 2,5/n ;
2. + сразмерно својој наруџби: 9*m/M
3. + Paypal 5% на целу суму;

Наравно, има малих корекција и заокруживања али нико неће бити ојађен.

aca

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku - PaB
« Odgovor #371 poslato: Decembar 07, 2011, 12:20:47:posle podne »
@Angeli

Оне чизове вероватно можеш и да набацаш у чашу па да искоришћеност запремине буде пристојна.
Чини ми се да би зеленило, нарочито оне гране 6х5 било јако тешко паковати у чаше а да се добије нешто. Има људи који би нам учинили, али колико вреди да их дрндамо?

Ако ти можеш да нађеш некога ко ће у Немачкој то да  прикупи и пошаље на одговарајућу адресу тамо до средине априла, могао бих да организујем транспорт до 100 евра и 5 килограма. То је 5000 комада.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #372 poslato: Decembar 07, 2011, 12:31:37:posle podne »
Ako može jedan sitan dodatak za narudžbinu, a da ne pravim sad i šaljem ceo order i slično za jednu stvar:

Pearl Light Gray Barb Small (Helmet Horn)
All Store Items: Parts: Animal, Body Part: 53451

Ima 28 komada, uzeo bih svih 28 da ne sitničarim. U totalu je 120 din, težina 2.80g.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Naručivanje na bricklinku - PaB
« Odgovor #373 poslato: Decembar 07, 2011, 12:39:47:posle podne »
ok, ali kako si dosao do te cifre?:))
nevezano, sredina aprila je mnogo daleko :) za sve sto se planira, planira se do kraja ove kalendarske godine, znaci sledecih dvadesetak dana :) +, evropski PaB-ovi su toliko lose snabdeveni, da sanse da ce se negde u Nemackoj naci to lisce, veoma su male.
sto se tiche slaganja u case, nemas pojma koliko toga moze da stane u tu jednu veliku casu, krenuvsi od preko hiljadu 1x2 brick kockica, pa na dalje ;) kad su listovi u pitanju:

video si sta pravim od kockica - 90% tih kockica kupio sam tako, a ne kroz setove. Ustvari, set, a da nije impuls, nisam kupio vec desetak godina,jer se jednostavno ne isplati. Dodushe, ne isplati meni, kada bih hteo npr brod, ne bih imao druge nego da kupim set... Volim da gradim, i stalno rastavljam i sastavljam nesto, i pravim nesto novo. Nemas pojma kakav je osecaj kada ubacis dlan u kanticu punu trans cheese slopova :)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #374 poslato: Decembar 07, 2011, 12:41:53:posle podne »
Ako mene pitaš, jedan rog je ~RSD 4.30, dakle 28 komada 120,4 RSD.