Autor Tema: problemi  (Pročitano 19833 puta)

aca

  • Gost
Odg: problemi - питања за администратора
« Odgovor #45 poslato: Jul 13, 2011, 09:03:15:pre podne »
Citat: \"dugme\" post=3719
postoje dva preview dugmeta koja mogu da se koriste uvek. ja ih uvek uključim na početku pisanja poruke i onda sve lepo ispratim kako i šta izgleda...mada može da se uključi i na kraju pisanja, i vidi rezultat...zavisi kako kome odgovara...


Ја то немам. Пробао сам у два \"прегледача\" и изгледа исто. Да није то само администраторска привилегија?

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: problemi
« Odgovor #46 poslato: Jul 13, 2011, 10:10:05:pre podne »
http://skockani.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=6&id=2846&Itemid=137


na slici sivim pravougaonikom uokvirena dugmad...

znam da angeli koristi to dugme, a on nema administratorske privilegije

lion knight

  • Gost
Odg: problemi
« Odgovor #47 poslato: Jul 22, 2011, 07:10:48:pre podne »
Kada kliknem na ono dugme VEZA da dodam internet link, taj internet link u postu bude nevidljiv - umesto njega stoji prazan crni red.
Npr. u sledećem redu je prazan red, iako sam tu postavio link pomoću dugmeta VEZA

taj link izgleda ovako (dodao sam razmake na nekoliko mesta da bi se video)
[ url = http://www.flickr.com/photos/65451543@N04/with/5959376308/ ] [ /url ]

Kada link napisem bez tih URL tagova, lepo se vidi i aktivan je, evo primera
http://www.flickr.com/photos/65451543@N04/with/5959376308/

To očigledno znači da je ono dugme VEZA postalo beskorisno, zar ne? Pošto link sasvim ok izgleda i bez URL tagova, barem kada forum posećujem pomoću mog kompjutera.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: problemi
« Odgovor #48 poslato: Jul 22, 2011, 10:13:13:pre podne »
dugme \"veza\" radi kao što je uvek radilo...
kad klikneš na njega pojave se dva polja za unos: \"URL\" i \"Tekst\" u prvo ubaciš adresu, u drugo ubaciš šta hoće da piše, tipa: link ili pogledajte ovde ili bilo šta treće i onda će sam link biti skriven, a videće se željeni tekst...

uvek je moglo da se na forumu okači link i bez korišćenja ovog polja al onda link pokazuje kao takav, tj kako si ga ti prikazao...
ovaj prvi link koji si dao sa razmacima, e pa između prve zatvorene i druge otvorene uglaste zagrade bi trebalo da dođe taj tekst o kome sam pričao par redova iznad...pošto nisi ubacio tekst, postoji mogućnost da ti je zato link nevidljiv

lion knight

  • Gost
Odg: problemi
« Odgovor #49 poslato: Jul 22, 2011, 01:31:54:posle podne »
Ok, hvala na razjašnjenju :smile2:

aca

  • Gost
Odg: problemi
« Odgovor #50 poslato: Jul 23, 2011, 05:43:36:posle podne »
Citat: \"dugme\" post=3729
http://skockani.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=6&id=2846&Itemid=137


Чудно, овде ми је тражио да се поново улогујем иако сам већ био улогован (чак је постојало и моје име у правоугаонику \"Trenutno online\"?!

У сваком случају, хвала, разумео сам. Та два дугмета сам потпуно превидео.:nerd:
Ево, сада сам их први пут користио.

Angeli

  • Gost
Odg: problemi
« Odgovor #51 poslato: Avgust 30, 2011, 03:53:50:posle podne »
imam utisak da neke teme fale, npr tema o menjanju ili kupovini kockica, zaboravio sam gde sam je stavio, vidim da nema toliko toga sto sam ispisao ranije (sati trazenja linkova:)), sad sam hteo da ponudim nesto isto, sto znaci da sve linkove moram opet da trazim

sad se vise ne secam, znam da sam hteo glavu brick daddy-ja i sl, i nudio toun kockica i onu crvenu sablju...

takodje, ne secam se da li je to biolo u okviru ove teme ili druga, ali tema \"KUPUJEM (ili menjam) ove kockice: (i dobro placam)\" je zakljucana, tako da ako zelim nesto novo, moram da otvorim novu temu (sto? :))

takodje, vidim teme za koje pishe da sam ih ja napravio, a nisam, kao na priemr \"sta ste novo kupili od delova\"

drugim recima, moderatori i/ili administratori imaju mogucnost menjanaj mojih poruka i pisanja drugih u moje ime, sto takodje znaci da imaju pristup i mom inboxu i sl

ne secam se da sam to procitao u opisu sajta ili u pravilima, tj da sam bilo kad bio obavesten o kolicini priavatnosti koju imam tj nemam.

ima li negde neki tekst koji definise takve stvari, kao npr \"najcasce postavljana pitanja\" i sl?

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: problemi
« Odgovor #52 poslato: Avgust 30, 2011, 06:26:47:posle podne »
što se tiče zaključavanja tema, ja zaključavam samo one koje se tiču kupovine ili prodaje i gde je prodavac napisao da je prodato, ili da je tražio zaključavanje...

Citat: \"Angeli\" post=2281
hejm drugari, nabavio sam sve ovo, tako da tema vise nije vazeca :)


link

što se tiče teme \"šta ste novo kupili od delova\", nastala je tako što si ti tražio da se napravi, u nekom od postova, a onda je poruka u kojoj si pisao o delovima koje si nabavio izvučena iz teme \"šta ste novo kupili od setova\" i tako si ti postao osnivač pomenute teme...

što se tiče administratrskog pristupa tvojom inbox-u, on ne postoji...jedini inbox kome administratori imaju pristup, je njihov lični...

Angeli

  • Gost
Odg: problemi
« Odgovor #53 poslato: Avgust 30, 2011, 06:41:58:posle podne »
oket ;)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: problemi
« Odgovor #54 poslato: Avgust 30, 2011, 06:48:35:posle podne »
ako je potrebno ponovo otvoriti neku temu koja je zaključana, možeš (ovo važi za sve, ne samo za tebe) adminu poslati pm.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: problemi
« Odgovor #55 poslato: April 26, 2012, 07:54:07:posle podne »
Koji pretrazivac koristite, a da ne morate svaki put kucati sifru kad hocete da se ulogujete? Ja evo vec par meseci non-stop kucam sifru..
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: problemi
« Odgovor #56 poslato: April 26, 2012, 07:56:07:posle podne »
nemoj da se loguješ u forum, već se uloguj u ceo sajt: s leve strane gde piše Korisnici -> Prijava.
tako te neće više zezati.

Hexx

  • Gost
Re: problemi
« Odgovor #57 poslato: Septembar 30, 2012, 11:57:37:posle podne »
Jel sam ja glup, ćorav, ili ne postoji opcija da se stavi glasanje (poll) kad otvaraš temu?

Ako postoji, kako se radi, a ako ne postoji, zašto?!?

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: problemi
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 01, 2012, 07:45:58:pre podne »
Citat: \"Hexx\" post=15053
Jel sam ja glup, ćorav, ili ne postoji opcija da se stavi glasanje (poll) kad otvaraš temu?

Ako postoji, kako se radi, a ako ne postoji, zašto?!?


ne postoji ta opcija na forumu.
pretpostavljam jer nije instaliran odgovarajući plug-in za kunenu, tj. naš tip foruma...

Darth Vader

  • Gost
Odg: Re: problemi
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 06, 2012, 07:46:10:posle podne »
Neznam zašto,ali od jednom mi se nepojavljuju linkovi sa youtube-a!