Autor Tema: 6286 Skull\'s Eye Schooner  (Pročitano 2628 puta)

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
6286 Skull\'s Eye Schooner
« poslato: Novembar 12, 2012, 03:46:06:posle podne »


Set 6286 Skull\'s Eye Schooner :pirate:  je izašao, sada već daleke 1993. godine. Ako je za verovati, ima 912 delova.

Dimenzije kutije su 60x45x8cm. Dimenzije broda su još veće: 65x50x22cm!

Ja sam ovaj set prvi put video 1994. godine. Brod sam od 14 do 18 aprila 2012. radio u LDD-u. Tada sam rekao kako sam godinama sanjao da ga imam, a to sam i ostvario 12.maja 2012., samo 4 nedelje kasnije! Mojoj sreći nema kraja! :party:

Brod je kupljen u očuvanom stanju, doduše veoma prašnjav. Tu su i kutija i uputstvo, koji su u malo lošijem stanju. Nabavljeno je jedno topovsko đule i zamenjen jedan kanap. Sada je brod kompletan. Očišćen je, jedra su oprana, uštirkana, opeglana, a kocke detaljno oprane.

Set je ponovo uslikan pre nekoliko dana.

Danas je 12.novembar, tačno 6 meseci od kada sam ga nabavio, te je vreme da zajedno prođemo kroz prikaz seta. :smile2:

01: Prednja strana kutije.


02: Unutrašnost kutije.


03: Uputstvo.


04: Kocke i kanapi.


05: Jedra i figure.


06: 9 figura + figura na pramcu broda, majmun, papagaj i ajkula. Ovaj bradonja u sredini se pojavljuje samo u ovom setu, te je njegova vrednost skoro kolika i zbirna vrednost ostalih figura :grin2:


Postupak izrade:

07: Korito broda.


08: Na dnu korita su postavljeni ravni (klizni) delovi za postolja topova.


09: Na dnu korita postavljena postolja za topove koja mogu da se okreću oko svoje ose i da klize napred-nazad. Genijalno izvedeno!


10: Kapetanova kabina/soba se nalazi u zadnjem delu boda. Kabina se sa leve i desne strane otvara, radi lakšeg igranja.


11: Nastavak gradnje.


12:


13: Na ovoj slici se lepo vidi mehanizam pokretne dizalice/kuke.


14: Tutto Completo!


15: Evo, animacije, da vidite sve korake :party:  


Meni je trebalo 3 i po sata za sastavljanje broda. Moram da napomenem da sam brod sastavljao u LDD programu ranije i da sam ovaj prvo rastavio na delove pa ga tek onda sastavljao. Da nije bilo toga, verujem da bi mi trebalo oko 5-6 sati da ga sastavim :smile2:
Mnogo je lep i mnogo je veliki. U poređenju sa ostalim setovima iz Pirates serije, ovo je daleko najveći set. Možda je samo 6285 Black Seas Barracuda približno iste veličine.



Što se tiče vojnih utvrđenja, ne verujem da bi i jedno moglo da se odupre snazi i moći ovog broda :pirate:

Red je da vam prikažem i neke zanimljive detalje.

16: Tu je naravno daska za slepe putnike, ili za prelazak sa ovog na neki drugi brod, ako tako zahteva tok bitke...


17: Brod ima 4 velika topa, koja mogu da se okreću oko svoje ose i da se pomeraju napred nazad, te tako vrlo brzo mogu sva 4 da se nađu sa leve ili sa desne strane broda, po potrebi. Tu su i dva 2 mala topa koja se nalaze na krmi, iznad kapetanove kabine.


18: Brod naravno ima sidro koje se odmotava/namotava. Umesto sirene, na prednjem delu (pramcu) broda je pirat sa sabljom :laugh:


19: Tu su i merdevine, kao veza između donjeg i gornjeg nivoa broda.


20: Veza od kanapa koja drže jarbole i omogućavaju posadi da stignu do vrha istih.


21: Brod poseduje i čamac sa veslima, a tu su i svetiljke na zadnjem delu broda.


22: Kapetanova kabina se otvara sa obe strane, kao i odozgo, od napred poseduje i dvoje belih vrata, a pozadi se nalazi prozor!


23: U šteku su kapetanov pištolj i zlatna čaša.


24: Kormilo se preko brodskog točka pomera levo desno. Sjajno napravljeno!


25: Evo kako to izgleda na AniGifu


26: I još jedanput. Obratite pažnju na brodski točak, i vezu sa kormilom. Lepota.


27: Kabina se otvara sa obe strane. Postoje kočnice koje prvo moraju da se pomere/otkoče, da bi se kabina otvorila. Kočnica se kao u žutom uokvirenom delu slike pomeri unazad, i onda kabina može da se otvori.


28: Evo kako:


29: Otvorena kabina.


30: Sveukupno:


31: Kapetan u kabini čita mapu, dok jedan član posade ulazi na vrata.


32: Tu su naravno brodski točak i kompas.


33: Krupni plan na brodsku dizalicu. Dizalica može da se pomera gore-dole, levo-desno i kanap može da se namotava. U kovčegu na slici se nalazi blago: zlatni dukati.


34: Prednji deo broda se podiže i tu može da se smesti nekoliko pirata, ili neke robe.


35: Ovako.


36: Evo i slika kako se top okreće sa jedne na drugu stranu.


37: A evo i AniGif.


Što se naoružanja tiče, svaki top ima po 6 đuladi, a 9 pirata ima 4 pištolja, 5 pušaka i 8 sablji na raspolaganju. Rečju, naoružani do zuba!!! :pirate:

I na kraju, još nekoliko slika gotovog seta:

38:


39:


40:


41:


42:


43:


44: Pogled na sve topove koji mogu da se nađu odjednom sa bočne strane broda.


45: Najveće jedro!


46: Sva jedra i zastave.


47:


48:


Svakako ovaj brod zaslužuje čistu desetku što se kvaliteta izrade i igrivosti tiče. Ocenu za cenu ne mogu da dam, pošto je set star punih 19 godina.

Ja sam dovoljno platio i ne kajem se! Sada kada sija u punom sjaju, srećan sam kao malo dete!

Hvala na pažnji, do gledanja... :smile2:


Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6286 Skull\'s Eye Schooner
« Odgovor #1 poslato: Novembar 12, 2012, 03:57:54:posle podne »
Zaista lep set i zaista detaljan prikaz!

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6286 Skull\'s Eye Schooner
« Odgovor #2 poslato: Novembar 12, 2012, 04:20:06:posle podne »
Ovo je genijalno odradjeno, svaka cast. :amazed:  Sad kad sam video kakve sve sitnice set poseduje jos vise ga zelim. Hvala ti na pregledu seta i jos samo da kazem

Profa podize standarde, nabija komplekse :wink2:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: 6286 Skull\'s Eye Schooner
« Odgovor #3 poslato: Novembar 12, 2012, 04:30:01:posle podne »
super recenzija još boljeg seta :grin2:

jedva čekam da nabavim svoj primerak u dalekoj budućnosti... :pirate:

-obelix-

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
Odg: 6286 Skull\'s Eye Schooner
« Odgovor #4 poslato: Novembar 12, 2012, 06:26:53:posle podne »
Odlicna recenzija fantasticnog seta!

Kao veliki ljubitelj pirata, kao i dugme, takodje se nadam jednom primerku za svoju kolekciju u nekoj dalekoj buducnosti...

Miroslav

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 81
    • Pogledaj profil
Re: 6286 Skull\'s Eye Schooner
« Odgovor #5 poslato: Novembar 13, 2012, 02:04:54:pre podne »
Ja sam jedva docekao da nabavim svoj primerak, zaista je prelep i ogroman. Barakuda mu jeste blizu, ali ne dovoljno, ipak je Skuner najveci brod od klasicnih pirata, a do izlaska Imperial Flegsipa bio je najveci i od svih pirata u globalu.
Zato se u mojoj postavci bas sa poslednje navedenim brodom sukobljava, jedini dostojni takmac na lego pucini. :wink2:

Svaka cast na recenziji, dok je citam non stop se okrecem i uporedjujem sa brodom iza svojih ledja, dao si mu potpuno novu dimenziju. :pirate:
:pirate: