Autor Tema: PaB iz Beča - Lego Store Donauzentrum  (Pročitano 11288 puta)

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
PaB iz Beča - Lego Store Donauzentrum
« poslato: Oktobar 19, 2013, 05:49:07:posle podne »
PaB = Pick-a-Brick, misli se na zid na kom stoje razni lego delovi. Ja ću sa vremena na vreme otići do prodavnice i slikati delove koji se tamo nalaze i negde to objaviti, tj ako već ne bude bilo nekih sajtova sa sadržajem zida te prodavnice.

Sledeći planirani dolazak u Srbiju je Sledeći planirani dolazak u Srbiju je 10. oktobar 2014.

Cena velike čaše je 17.99 evra, a male 9.99 evra.

Naručivanje - dolaze u obzir mere tipa, šaka, dve tri, pola čaše, cela čaša. Naravno da ne bih da potrošim više od 5-10 minuta na punjenje jedne čaše, ali ću se svakako potruditi da ubacim što više delova  :wink:  Dakle jako je važno da mi ne treba puno vremena da popunim čašu. Ako se ikad desi da rešim da provedem ceo dan u prodavnici, javiću ovde :wink: Svaka narudžbina treba da ima slike delova, osim ako ne budemo uspeli nekako da numerišemo delove kojih ima u tom trenutku u prodavnici, onda bi bili dovoljni samo brojevi.

Plaća se ceo iznos u napred + 2e po čaši (velika ili mala). Postoji mogućnost paypal-a ili uplata dogovorene sume u dinarima na račun u erste banci. U slučaju uplate u erste banci kupac se dogovara sa mnom koji to iznos u dinarima treba da bude i dobija broj računa, i naravno pare je moguće uplatiti lično u banci ili elektronski.

Krajnja cena ne uključuje nikakvu DOSTAVU U SRBIJU ili slanje ili eventualnu carinu. U najgorem slučaju ovo bi trebala da bude još samo poštarina iz Novog Sada, Sombora ili Kikinde ka bilo gde u Srbiji, pošto planiram lično da donesem) eventualno neko koga ja znam. Što se tiče carine, pa tu već stara priča – 98% da neće biti nikakve carine, ali ako bude očekujem da kupac plati i taj trošak. Mogu ovde da dodam i da u prethodnih 5 slučajeva (tj. u svim slučajevima) nije bilo carine, i meni lično se nije desilo za ovih 20ak puta što sam prelazio granicu da me zaustavljaju za detaljnije preglede.
Mogu i da eventualno prepakujem i šaljem pakete direktno odavde, ali ne znam koliko bi to koštalo. Za članove u EU u svakom slučaju jeftinije nego za Srbiju.
Nije moguće dobiti povraćaj poreza, jer ja živim u Austriji i to za mene ne važi.


Za nove setove i naručivanje pogledajte ovu temu.
Za moju prodavnicu tj delove i setove iz moje lične kolekcije pogledajte ovu temu.


Sadržaj zida je ovde (pogledajte samo od kada je spisak)

Par slika iz prodavnice:

Slike od 29. septembra 2014
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2014, 05:58:25:posle podne stonecoldcrazy »

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: PaB iz Beča - Lego Store Donauzentrum
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 19, 2013, 09:48:23:posle podne »
Samo da pitam, ako je moguce, koliko uzimas za malu casu?

http://www.1000steine.com/brickset/miscellaneous/Documents/PABCostComparisonAnalysis.pdf
ovde je vec objasnjeno zasto je manja casa isplativija od vece.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: PaB iz Beča - Lego Store Donauzentrum
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 19, 2013, 09:58:32:posle podne »
He, vidiš nisam ni setio da napišem to :) Ajd 2e onda isto, dodaću u prvi post

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: PaB iz Beča - Lego Store Donauzentrum
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 19, 2013, 10:00:52:posle podne »
одлично :)

иначе кад планираш кренути за Србију?
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: PaB iz Beča - Lego Store Donauzentrum
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 19, 2013, 10:03:40:posle podne »
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=28948
одлично :)

иначе кад планираш кренути за Србију?


Pa, prvi novembar, i sigurno još 2 puta nakon toga do polovine decembra. Bolje i to da dodam ovde negde na prvi post...

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: PaB iz Beča - Lego Store Donauzentrum
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 19, 2013, 10:05:21:posle podne »
питам јер и овде вероватно има људи који би те контактирали, јер кад брзо стижеш, онда је веће интересовање него да неко чека месец-два.. уз то, радња је врло добро снабдевена, видео сам чак 5-6 врста тајлова.. поготово сиви
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: PaB iz Beča - Lego Store Donauzentrum
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 19, 2013, 10:12:00:posle podne »
Verovatno, zato sam i stavio, mada moram da kažem da ću imati neki limit na broj čaša koje mogu da ponesem, za sada imam već 9 velikih koje sam kupio i kanda će biti još. Mislim da nema šanse da nosim više od 20, možda čak i 15, nisam još probao da gledam kako to sve stoji u koferu.

Što se tiče datuma, 100x sam rekao, ali još jednom, to je plan i može nešto da se desi pa da ne dođem tada (kao npr kad je bilo ono nevreme u Mađarskoj), tako da ako je nekome hitno, neka 2x razmisli :wink2:  Da ne pišem sad ono sve što sam pisao i za setove ponovo...

Što se tiče same prodavnice, danas kad sam bio (tj sad već juče) stvarno mi se čini da je zid veći nego u onoj prvootvorenoj prodavnici, a da ima svega ima. Stvarno je jako dobar izbor.

Btw ako se nisam izvin\'o za kvalitet slika, evo sad to radim :wink2: Bila je gužva i gomila dece, pa sam gledao samo da to uradim što pre :sweating:

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: PaB iz Beča - Lego Store Donauzentrum
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 20, 2013, 07:13:11:posle podne »
Stavio sam da je i mala i velika čaša 2e, razlog je jednostavan - treba mi jednako vremena nevezano za veličinu čaše...

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: PaB iz Beča - Lego Store Donauzentrum
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 21, 2013, 01:32:05:posle podne »
Xaxaxaxa pa onda je trebalo da stavis za obe po 1e :tongue2:

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: PaB iz Beča - Lego Store Donauzentrum
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 21, 2013, 06:35:50:posle podne »
Ne znam šta da kažem

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PaB iz Beča - Lego Store Donauzentrum
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 21, 2013, 09:00:23:posle podne »
Realno, treba ljudi da budu srećni što nisi stavio 5 eur ili više jer punjenje čaša nije uopšte lak posao, a da ne pričam o cimanju za donošenje istih. Ja ću ti svakako negde u decembru napraviti porudžbinu od nekoliko čaša ako budeš mogao da doneseš/pošalješ.

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: PaB iz Beča - Lego Store Donauzentrum
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 21, 2013, 09:29:01:posle podne »
Hvala! Siguran sam da je bila šala i onako usput, samo eto, nekad stvarno ne znam kako da shvatim i šta da kažem :)

Da, poenta je da mi treba što manje vremena da uradim sve to.

U decembru ću moći da pošaljem, i to će biti verovatno pre 10og. Javim ovde naravno :-)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: PaB iz Beča - Lego Store Donauzentrum
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 22, 2013, 07:39:33:pre podne »
Citat: \"stonecoldcrazy\" post=29040
Hvala! Siguran sam da je bila šala i onako usput, samo eto, nekad stvarno ne znam kako da shvatim i šta da kažem :)

Da, poenta je da mi treba što manje vremena da uradim sve to.

U decembru ću moći da pošaljem, i to će biti verovatno pre 10og. Javim ovde naravno :-)


Ono je bila sala da ne shvatis pogresno :wink2:
I naravno da cena nije problem vec dovoljno cinis sto se cimas da to doneses i posaljes :smile2:

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: PaB iz Beča - Lego Store Donauzentrum
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 22, 2013, 08:14:28:pre podne »
Kontao sam da se šališ, ali sam za svaki slučaj napisao da ne znam šta da kažem :wacky:
Sve je dobro :wink2:

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: PaB iz Beča - Lego Store Donauzentrum
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 22, 2013, 09:05:56:pre podne »
E da jedna stvar da li mozda imas neku sliku tih casa...kolika je mala kolika velika?