Autor Tema: Šta da kupim?  (Pročitano 3802 puta)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Šta da kupim?
« Odgovor #15 poslato: Novembar 16, 2012, 11:46:52:pre podne »
Bauljo sam ja i ima samo taj jedan nov set koji je ispod 50 evra.Ko meni garantuje da ce set iz Kanade od tog tog prodavca stici do Srbije,a i prodaac kod kod je set 50 evra ima samo oko 400 prodaja.Ako bi platio neko osiguranje i shipping kad bi mi neko to narucio bilo bi lepo.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Hexx

  • Gost
Re: Šta da kupim?
« Odgovor #16 poslato: Novembar 16, 2012, 02:35:18:posle podne »
Pazi, set uvek može da ne stigne, da bude teroristički napad, Sendi, vulkan ili tako nešto, ali 400 prodaja jeste dovoljan znak garancije.

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Šta da kupim?
« Odgovor #17 poslato: Novembar 16, 2012, 02:46:48:posle podne »
Citat
2) da se istikontaktira i da se vidi da li bi pristao da ti posalje bez kutije, i eventualno da napise da kosta samo 49e, sto ce vecina poznatih pristati


ja mislim da vecina nece pristati da to napise.

Citat
3) da se pita neko od nasih sa paypalom da ti plati to


ja sam par puta trazio medju prijateljima da li neko ima VISA karticu da bih kupio avio kartu (mislim da viza elektron ne moze da se poveze sa pay palom) i nije imao niko ukljucujuci moju sestru koja radi u banci. na taj neverovatno mali procenat ljudi iz okoline treba jos pronaci one sa pay-palom.


Citat
5) kad dodje paket, da se ode u postu


ako dodje :) ipak treba da prodje vishe punktova. mozda dodas jos i pare za osiguranje ako prodavac nudi, bar bih ja to uradio za tako neku ozbiljnu nabavku.


nije nemoguce ali BL je ipak bolje mesto za delove nego setove (tim pre sto uvek ima neka dobra dusha koja trenutno narucuje pa mozes da je izmaltretiras do te cifre od 50e :))  ako krenes sa time da ti je problem prva tacka :)

ali voleo bi da probas i da sve prodje ko po loju ja cu onda da odprintam ovu poruku i da sa malo masti i aleve paprike pojedem :)
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Šta da kupim?
« Odgovor #18 poslato: Novembar 16, 2012, 02:57:07:posle podne »
Citat: \"Angeli\" post=16225
nisi nesto dobro video, shiping 11 e za tu kilazu. pritom, ispadne i manje ako ti salje bez kutije

 i sad, tredestdevet eura (39) + jedanaest (11) jednako je pedeset (50) eura

2) da se istikontaktira i da se vidi da li bi pristao da ti posalje bez kutije, i eventualno da napise da kosta samo 49e, sto ce vecina poznatih pristati



ne vidim zašto bi prodavac pisao višu cifru vrednosti na paketu?
ako je set 39€, zašto bi pisao da je 49€?

poštarina ne ulazi u osnovicu za carinjenje, ako je vrednost kupljene robe manja od 50€

Citat: \"TechnicKing\" post=16229
Bauljo sam ja i ima samo taj jedan nov set koji je ispod 50 evra.Ko meni garantuje da ce set iz Kanade od tog tog prodavca stici do Srbije,a i prodaac kod kod je set 50 evra ima samo oko 400 prodaja.Ako bi platio neko osiguranje i shipping kad bi mi neko to narucio bilo bi lepo.:grin2:


400 prodaja, odnosno ocena, pošto možda nisu sve od prodaje, nego ima nešto i od kupovine na bricklink-u vredi nešto...jer otrilike kad se svi sa foruma skupimo sa svojim ocenama koje smo dobili na bricklik-u, ne bismo mnogo premašili tu cifru...
ja lično sam kupovao od prodavaca koji su imali ispod 200 pozitivnih ocena u više navrata, sad ti isti prodavci imaju preko hiljadu pozitivnih, a neki i mnogo više...na bricklik-u svi mi krećemo od 0 pozitivnih ocena i vremenom taj broj uvećavamo/umanjujemo u zavisnosti od toga koliko smo ozbiljni

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Šta da kupim?
« Odgovor #19 poslato: Novembar 16, 2012, 03:24:47:posle podne »
Ja sam za atlantis

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Šta da kupim?
« Odgovor #20 poslato: Novembar 16, 2012, 08:07:14:posle podne »
Od sva cetiri linka koja si mi dao angeli samo jedan salje za srbiju.Set koji trazim nov je najeftiniji 7700 dinara pritom da salju za Srbiju.Kad se na to doda sve isto je ko u kocki.Inace ce mojih 12 somica otici na atlantis i technic ili technic i ovu bebicu koja je pre 5 dana otisla sa kocke pa je ponovo tu.


Tako da do srede ocekujte par recenzija.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Šta da kupim?
« Odgovor #21 poslato: Novembar 16, 2012, 10:16:22:posle podne »
Citat: \"dugme\" post=16236
Citat: \"Angeli\" post=16225
nisi nesto dobro video, shiping 11 e za tu kilazu. pritom, ispadne i manje ako ti salje bez kutije

 i sad, tredestdevet eura (39) + jedanaest (11) jednako je pedeset (50) eura

2) da se istikontaktira i da se vidi da li bi pristao da ti posalje bez kutije, i eventualno da napise da kosta samo 49e, sto ce vecina poznatih pristati



mislio sam ako kupi dva :)
400 fidbekova je vise nego dovoljno, ja kupujem ako ima  preko sto, mada ni to mi nije merka, kupim i ako ima samo par, procenim na licu mesta, narocito ako su mu sve \"prodaja\"

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Šta da kupim?
« Odgovor #22 poslato: Novembar 16, 2012, 10:25:45:posle podne »
Ljudi hvala na informacijama ali kao klincu od 16 godina nije mi bas pouzdano da tako da sam kupio ova dva seta.Kad porastem i budem imao kintu narucivacu na bricklink-u.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Anavi

  • Gost
Odg: Šta da kupim?
« Odgovor #23 poslato: Avgust 13, 2013, 01:08:56:posle podne »
Evo da ne otvaram novu temu... Upravo sam saznala da je moj divni dečko voljan da podeli sa mnom vrednost nekog lego seta po mom izboru kao poklon za rođendan...i otvorilo mi se nekoliko mogućnosti...i sad ne znam šta da radim... :laugh: (na stranu to što mi treba vreme da skupim pare za moju polovinu...to ću rešiti nekako) :devil2:
Naravno u pitanju su LOTR i Hobbit setovi... i razmišljam se između kupovine Escape from Mirkwood spiders i Attack on weathertop zajedno ili samo kupovine Mines of Moria koji je trenutno na popustu na kocki.rs... Pod obavezno mi je da imam minifiguru Legolasa i/ili Tauriel ali osim toga Mirkwood spiders kao set me uopšte ne privlači... E, sad, šta vi mislite...? :wacky:

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Šta da kupim?
« Odgovor #24 poslato: Avgust 14, 2013, 01:15:50:pre podne »
najtoplije preporucujemo: 79003 - An Unexpected Gathering

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Šta da kupim?
« Odgovor #25 poslato: Avgust 14, 2013, 06:30:17:posle podne »
Citat: \"Anavi\" post=26351
...i razmišljam se između kupovine Escape from Mirkwood spiders i Attack on weathertop zajedno ili samo kupovine Mines of Moria koji je trenutno na popustu na kocki.rs...


Ovde progovara čisto moja opsesija, ali Mines of Moria! :love:
...и нестадох у измаглици...