Autor Tema: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta  (Pročitano 3287 puta)

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« poslato: Februar 27, 2014, 06:07:06:posle podne »
Danas smo obavesteni od online prodavnice kocka.rs da je jedan gospodin pokusao da pazari kockice predstavljajuci se kao clan Skockanih da bi ostvario popust.
Ako nekome jos nije jasno, popust ne dobijate kao clan foruma vec kluba, a da biste postali clan kluba vise nije dovoljno samo izraziti zelju i uplatiti clanarinu. :smile2:
Kako predjemo na novi hosting i sajt bice objavljen nas novi Statut pa cete saznati sve o nasim novim pravilima po pitanju clanstva a dotle bih vas sve zamolio da se uzdrzite od ovakvog ponasanja.

Hvala najlepse.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

LegoLover

  • Gost
Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #1 poslato: Februar 27, 2014, 07:19:11:posle podne »
Ja imam 12 godina, a 13 je potrebno za učlanjivanje u klub. Jel sam dobro shvatio? Nadam se da ne menjate starosnu granicu...A kako se ulazi u Klub? :shy:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2014, 07:23:33:posle podne »
Menjamo na 14 :wacky:
Svaki novi clan ne dobija puno clanstvo vec se racuna kao pridruzen i njegova aktivnost se ocenjuje. Kao pridruzeni clan ne dobija nikakve pogodnosti clanstva. Kada prodje probni period koji traje najmanje godinu dana skupstina glasa da li se clan prima u stalno clanstvo. ALi kao sto rekoh statut ce biti objavljen vrlo brzo.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

LegoLover

  • Gost
Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #3 poslato: Februar 27, 2014, 07:27:17:posle podne »
To je ovo sad, ili ovo što će biti? A ovo članstvo se plaća? Izvinite na pitanjima, ali ne mogu da nađem taj članak gde sve ovo piše... :bored:

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #4 poslato: Februar 27, 2014, 07:53:04:posle podne »
clanstvo u klubu da, a na forumu ne

Mixon

  • Gost
Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #5 poslato: Februar 28, 2014, 12:58:31:posle podne »
Citat: \"dr.zli\" post=32051
Menjamo na 14 :wacky:
Svaki novi clan ne dobija puno clanstvo vec se racuna kao pridruzen i njegova aktivnost se ocenjuje. Kao pridruzeni clan ne dobija nikakve pogodnosti clanstva. Kada prodje probni period koji traje najmanje godinu dana skupstina glasa da li se clan prima u stalno clanstvo. ALi kao sto rekoh statut ce biti objavljen vrlo brzo.


Sta to znaci? Mora da se dokaze, da na primer trci svaki cas po pivo, zimi tovari ugalj ili cisti sneg? :) Probni period NAJMANJE godinu, a moze i vise, onda skupstina glasa... I decko se trudi NAJMANJE godinu dana, a moze i vise, i nekom se ne svidi i taj glas presudi da ne moze da postane punopravni clan, onda taj ide na popravni? A sve vreme ,,pridruzivanja,, placa clanarinu od 1500 (NAJMANJE za godinu dana, a moze i za vise)...

Malo pojasnite sve ovo da bi buduci potencionalni, pridruzeni clanovi znali sta ih ceka!
Ne zamerite za stil pisanja
Pozz

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #6 poslato: Februar 28, 2014, 01:21:00:posle podne »
malo smo svadjalacki raspolozeni? Volimo da provociramo?
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Mixon

  • Gost
Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #7 poslato: Februar 28, 2014, 01:40:09:posle podne »
Ne! Ni najmanje, napisao sam lepo da se izvinjavam zbog stila pisanja.
Samo mislim da treba pojasniti.

Moj kolega bi se uclanio zbog dece, a zna da ja visim po raznim forumima, pa rekoh aj ja da priupitam, bas kako je on mene pitao!

Ali ako ne zelite da date obljasnjenje, onda dobro, shvatite to kao provokaciju.

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #8 poslato: Februar 28, 2014, 02:30:08:posle podne »
Naravno da cemo pojasniti.

Nema ovde nista slicno trcanju po burek itd. Radi se o tome da kao i za sve u zivotu postoji jedan prirodan tok stvari i odredjeni koraci kako se do necega stize, a u ovom slucaju o punapravnom clanstvu u nasem klubu.

Potencijalni novi clan prvo postaje pridruzeni clan i kao takav ucestvuje u aktivnostima kluba, razni dogadjaji izlozbe itd. Nakon godinu dana koliko pridruzeno clanstvo traje trebalo bi da bude cista formalnost prelaska clana iz pridruzenih clanova u redovne clanove.

Jako je bitno da tokom ovih godinu dana upoznamo nase nove clanove, da oni upoznaju nas i da vidimo kako zajedno mozemo klub uciniti jos boljim, a nase izlozbe i dogadjaje koje organizujemo jos bogatijim.

Oko visine clanarine koja se placa i koja je obavezna bice sve detaljno objasnjeno kada novi statut kluba budemo objavili.

Nema ovde nikakve misterije i na kraju uvek se mozemo videti na kafi ili pivu sa tobom ili tvojim drugom i uzivo se lakse objasniti.

pile7

  • Članica kluba (redovna)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.484
    • Pogledaj profil
Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #9 poslato: Februar 28, 2014, 02:35:31:posle podne »
Hvala na pitanjima i interesovanju.
Sve ce tacno biti objasnjeno u statutu, ali evo kratko tumacenje:
pod dokazivanjem mislimo na angazovanje u aktivnostima kluba (a ne uclanim se u klub samo da bih koristio pogodnosti istog),
 a kada dodje vreme za glasanje nikada ne odlucuje jedan glas nego demokratska vecina :wink2:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #10 poslato: Februar 28, 2014, 02:57:17:posle podne »
Citat: \"Mixon\" post=32063
Sta to znaci? Mora da se dokaze, da na primer trci svaki cas po pivo, zimi tovari ugalj ili cisti sneg? :) Probni period NAJMANJE godinu, a moze i vise, onda skupstina glasa... I decko se trudi NAJMANJE godinu dana, a moze i vise, i nekom se ne svidi i taj glas presudi da ne moze da postane punopravni clan, onda taj ide na popravni? A sve vreme ,,pridruzivanja,, placa clanarinu od 1500 (NAJMANJE za godinu dana, a moze i za vise)...

Probni period treba da pokaže:

1. Zbog čega novopridruženi član želi da bude član kluba
2. Koliko je spreman i u mogućnosti da se angažuje na redovnim aktivnostima kluba
3. Da li je sposoban da funkcioniše kao timski igrač

Punpravno članstvo donosi neka veća prava u odnosu na pridruženo članstvo, ali i odgovarajuće obaveze, tako da će sasvim sigurno biti ljudi koji neće ni želeti da budu punopravni članovi jer nisu u mogućnosti (vremenskoj) da preuzmu te obaveze, ali će im odgovarati da budu pridruženi jer i time dobijaju određena prava a bez ikakvih obaveza osim članarine.

stanislaw

  • Gost
Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #11 poslato: Februar 28, 2014, 02:59:41:posle podne »
Evo da pojasnim iz ličnog iskustva. Dešavalo se Skockanima da se neki novopečeni članovi slabo razumeju sa nekim \"starosedeocima\" ili čak generalno ne dele mnoge stavove sa većinom koja godinama timski misli i radi u klubu. I moje svojevremeno članstvo je tu bilo dobar primer, i počinjalo je i završilo se uz dosta interne buke.

Zbog toga sasvim razumem da klub želi da se osigura od budućih neprijatnosti tog tipa. Klubu trebaju ljudi koji će da se prihvate posla na način koji je kompatibilan sa vizijom osnivača i agendom najaktivnijih članova, a ne da novajlije sve dovode u pitanje, postavljaju hiljadu pitanja, glasno preispituju nešto što je većina starijih članova već odavno zacrtala...
I konačno ljudi žele da istestiraju da li se sa novajlijama dobro kapiraju i da li to proizvodi pozitivne vibracije. Potpuno razumljivo.
E sad da li je opravdano postavljati tako visok bedem u vidu jednogodišnjeg \"pripravničkog staža\" za svakoga samo zato što je nekada neki Stanislav ili ne znam ko pravio interni rusvaj, druga je tema...

Moj savet onima koji bi se učlanili \"zbog dece\" je da prvo naprave poznanstva sa članovima kluba i drugim roditeljima na forumu, pa će vremenom upoznati bliže i sam klub i shvatiti da li žele da budu formalno \"regrutovani\".
Definitivno nemam ništa da zamerim tome što klub hoće da ima mere opreza prema novopečenim članovima, ali savetujem i potencijalnim članovima da probaju da steknu što potpuniju sliku o klubu pre nego što se \"jave na odsluženje\".

dr.dobri

  • Gost
Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #12 poslato: Februar 28, 2014, 03:06:59:posle podne »
Citat: \"dr.zli\" post=32064
malo smo svadjalacki raspolozeni? Volimo da provociramo?


jer smo videli od tebe, o VD vodjo kluba:) Tako da nemoj da se*esh, kada sam te pozvao da resimo stvari uzivo, nigde te nije bilo

...nemoj misliti da sam zaboravio na tebe, dragi

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #13 poslato: Februar 28, 2014, 03:24:36:posle podne »
tezak je dan, svi imamo probleme, odspavaj malo pa ces biti sretniji :)
A posto si sam priznao ko si nadam se da neces imati nista protiv da te banujemo? :)
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

NikolaKBgd

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Re: Lazno predstavljanje radi ostvarivanja popusta
« Odgovor #14 poslato: Februar 28, 2014, 03:46:50:posle podne »
Sto ne pustite svakoga da bude clan,pod uslovom da plati clanarinu? Cak mi se cini i da mnoge politicke partije imaju blazi statut od ovog vaseg idejnog. :vampire: Zar vam nije jedan od glavnih ciljeva popularizacija Lego kocaka medju mladjim generacijama (uzgred koje na danasnje vreme slabo i znaju sta je to)? Ako jeste pustite roditelje nek se uclane, kako bi mogli da ostvare neke popuste, to je na kraju i u interesu kocka.rs, jer ne verujem da im prodaja ide bas toliko dobro... U svakom slucaju nisu zbog toga na gubitku, cak bi im promet mozda porastao... Vise clanova donosi i vise clanarine, koju mozete trositi na razlicite aktivnosti, organizaciju izlozbi ili sta vec...

E sad za ovaj drugi deo potpuno vas razumem i podrzavam... Sigurno vam ne treba neki novajlija da vam soli pamet kad su aktivnosti kluba u pitanju i organizacija event-ova. Tu je cinjenica da treba da se zna red, kao sto i zna i da svako ko hoce time da se bavi da mora da prodje \"šegrtski\" staž.

Što se opterecujete statutima i glasanjima? Zar cilj svega ovoga nije da se svi zabave, nabave kocke jeftinije, tj istrguju medjusobno i lepo provedu slobodno vreme?