Autor Tema: 75150 - Vader’s TIE Advanced vs. A-Wing Starfighter  (Pročitano 1520 puta)

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
75150 - Vader’s TIE Advanced vs. A-Wing Starfighter
« poslato: Oktobar 17, 2016, 02:52:31:posle podne »


Pozdrav ljubitelji kockica!  :smilie:

Danas cu vam predstaviti set 75150,koji prati drugu sezonu animirane serije Rebels,predstavlja duel izmedju Vader-ovog TIE fighter-a i pobunjenickog A-Winga.

Set sadrzi 702 dela,4 minifigure ( Darth Vader, A-Wing Pilot, Sabine Wren, Grand Moff Tarkin ) i 17 nalepnica.

Pre nego sto krenem sa recenezijom seta,moram da najavim da cu vam prvo predstaviti A-Wing-a,pa potom Vader-ovog TIE lovca,da bi ste lakse pohvatali informacije i povezali sa slikama!  :smilie:

A-Wing:



A-Wing,poznat jos i pod nazivom RZ-1 A-Wing,je bio lovac presretac.
Proizveden je od strane Kuat System Engineering-a.
Ovaj A-Wing koji dobijamo u setu je ne modifikovana verzija A-Wing-a i to je prvobitni izgled ovog malenog presretaca.
On je posle X-Wing-a najpoznatiji pobunjenicki lovac.
Dugacak je 9.6m i maksimalna atmosferska brzina mu je 1300km i poseduje 2 motora.
Ima ugradjen odbrambeni stit koji je kasnije modifikovan i poboljsan.
Sto se tice naoruzana poseduje samo dva laserska topa,a posle modifikacije dobija i pratece rakete.
Vrlo je jednostavan za pilotiranje i pobunjenicima je jos sluzio i za obuku novih pilota.
A-Wing je prvobitno trebao da bude belo-plave boje,ali zbog ogranicene BlueScreen tehnologije koja se koristila u prva tri filma ( Epizode 4,5,6 ), Lukas je morao da promeni boju A-Wing-a u belo-crvenu.

A-Wing pre i posle mdifikacije:


Posto je koncept ovog malog presretaca uradio cuveni Ralph McQuerrie,ljudi iz produkcije Rebels-a ( Animirana serija ), su oziveli prvonastalog belo-plavog A-wing-a u njegovu cast,a pored belo-plave verzije nasla se i sivo-zelena verzija lovca.

A-Wing-ovi se spremaju za akciju:


Postoji i treca verzija ovog lovca,a to je verzija koja je kasnije iskljucena iz upotrebe,A-Wing sa dva mesta u kabini:


Sirom galaksije imperija je strepela od cuvene Feniks Eskadrile koja je bila sacinjena od A-Wing lovaca:


E sada malo da predjemo na LEGO verziju A-Wing-a.

Moram da priznam da sam ovaj set uzeo zbog TIE Advanced lovca,jer predhodne dve verzije nisam uspeo da kupim i bio sam dosta skeptican sto se tice stare,ali nama nove verzije A-Wing-a.Na prvi pogled mi se nije svideo,ali kako sam propratio Rebels-e i sada kada sam sklopio ovog lovca,mora da priznam da mi se sve vise svidja!  :smilie:

Izgled A-Wing-a:




Izgled kabine:




Laserski topovi imaju mogucnost okretanja 360 stepeni:




Zadnji deo i motor A-Wing-a:



Imate mogucnost blagog podizanja motora,sto i ne izgleda bas lepo:






Donji deo A-Wing-a:


Predhodna verzija A-Wing-a ima samo jednu,prednju nogu za landing mode,a motorima se oslanja na zadnji deo,dok ova verzija ima tri nogice:



Primetili ste bele gumice izmedju nogica za sletanje,povlacenjem sredisnjeg dela lovca,priblizavamo kontrolnu tablu pilotu,i pritiskamo raketice koje izlecu iz prednjeg dela A-Wing-a,a gumice vracuju sredisnji deo u prvobitno stanje:




Poredjenje stare ( nove ) i nove ( stare ) verzije A-Wing-a:




Sivo-zelena verzija je dosta veca,i izgleda buckasto u odnosu na belo-crvenu verziju.
Svidja mi se sklop boja sivo-zelene varijante,dosta su neuobicajne boje za jednog lovca. :smilie:
Dok j belo crvena verzija elegantnija i vide se da su pobunjenici radili na usavrsavanju i olaksavanju ovog presretaca!  :smilie:

Darth Vader je postao nestrpljiv,a svi znamo kakav je kada se naljuti,pa je zato red da predjemo i na njegovog lovca  :grin2:

TIE Advanced:


Ovaj prepoznatljivi Darth Vader-ov lovac nije oduvek izgledao ovako.
Kao sto znamo TIE lovci imaju ravna krila,pod uglom od 90 stepeni.
Kada je imperija dosla na vlast,hteli su da naprave lovce koji ce leteti vise 1200km,a zbog ravnih krila,koje poseduje klasicni TIE lovac,to nije bilo moguce.
Brzina im je bila potrebna i prvu verziju,tacnije prototip ovog lovca je vozio Grand Inquisitor,koji je imao zadatak da istrebi sve Dzedaj vitezove koji su preziveli naredbu 66:


Sa prototipom su dobili vecu brzinu,ali i dosta toga novog.
Pored laserskih topova,dobio je i 20 pratecih projektila.
Dosta toga se poboljsalo u kabini ovog lovca,dobio je precizniji nisan i pored toga je dobio sistem za odrzavanje zivota u kabini,sto znaci da Inqusitor nije morao da nosi kacigu da bi Pilotirao ovim lovcem.


Imperija se tu nije zaustavila i zelela je da jos unapredi ovog lovca,pretezno zbog samog Darth Vader-a,jer su znali da je bio jedan od najboljih pilota u galaksiji:


Prototip je bio dugacak 3.57m,dok je Vader-ova verzija lovca dugacka 9.2m.
Smanjili su ugao vidljivosti pilota,da bi dobili vecu brzinu lovca i dodali su bolje i novije radarske sisteme.
Hteli su da zastite pilota i povecanjem krila i savijanjem krilnih krajeva prakticno su zastitili kabinu od direktnih pogodaka.
Vader-ova verzija TIE lovca je dobila i hiper pogon,pa samim tim nije morao da bude vezan za vece svemirske krstarice i mogao je da prelazi velike razdaljine.
Mogao je u njemu da provede skoro 5 dana,a da ne poseti svemirsku krstaricu ili stanicu.
Poseduje navigaciona svetla i napravljen je od ojacane Durasteel legure:


Ova verzija TIE spada u jedne od najboljih lovaca koje je imperija napravila.

Da predjemo sada na set  :smilie:

Izgled TIE Advanced-a:




Imate mogucnost da ispravite krila,ali onda lovac postaje ruzniji,tako da za tim nemate potrebe:


Izgled kabine,mozete je otvoriti sa prednje strane ili podici poklopac,kako bi ste lakse ubacili ili izvadili Vader-a,od tela droida je napravljen dzojstik za pilotiranje,a Darh Vader komotno moze da sedi u kabini sa svojim plastom na ledjima:





Sto se tice naoruzanja,poseduje dve raketice koje su vec postale uobicajna stvar u SW setovima.
Pritiskanjem crnih tehnic delova koji se nalaze malo iza gornjeg poklopca oslobadjamo raketice:






Poredjenje TIE Advanced sa TIE Advanced Prototyp-om:






Vaderov TIE je dosta veci od prototipa i deluje dosta ozbiljnije.
Koristili su iste poklopce za oba lovca.
Na Inqusitor-ovom TIE preovladava siva boja,dok je Vader-ov TIE sivo-crna boja.
Imaju slicne mogucnosti,s tim da prototip moze da sklopi krila i ostane u landing mode-u.
Dosta su verno uradili obe kopije i sto se tice boja i sto se tice medjusobnih dimenzija.


Izgled minifigova:




Izgled kutije:



Uputstvo,nalepnice i visak delova:


I za kraj izgled celog seta:


Iako je ovaj set baziran na animiranoj Rebels seriji,ja bih ga svrstao u kllasike.  :smilie:
Dobijate A-Wing-a kojeg je projektovao McQuarrie,samo u zeleno-sivoj varijanti i Vaderovog TIE lovca koji se pojavljuje u prvim filmovima,crtacu,igricama i stripovima.
TIE je stvarno odlicno napravljen.
Set je vrlo zanimljiv za sklapanje.
Vrlo igriv set,sa dosta dobrih figurica.
Vader i Tarkin u istom setu,ozbiljna prica.  :smilie:

Imam par zamerki,a to je da je TIE trebao da ima zelene raketice a ne crvene,mogli su da stave neko malo postolje za TIE lovca,da ne bi stajao na krilima,Sabine je mogla da ima svoju mandalorian kacigu koju nosi u crtacu i ceo set ima 17 nalepnica od toga je 12 na A-Wingu. . .

moja ocena je 8/10  :smilie:

Nadam se da sam vam kroz poredjenje setova ( lovaca ) pokazao napredak kod jednog i kod drugog lovca u odnosu na sam nastanak.

Toliko od mene za ovu recenziju,sve sto vam nije jasno,ili vas zanima slobodno pitajte.  :smilie:

SithLord se odjavljuje  :wink:
























« Poslednja izmena: Oktobar 17, 2016, 03:08:05:posle podne SithLord »

Čeda

  • Član kluba (redovni)
  • Sr. Member
  • *
  • Poruke: 307
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75150 - Vader’s TIE Advanced vs. A-Wing Starfighter
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 17, 2016, 08:03:38:posle podne »
Samo ti trebaju bolji uslovi i dobar aparat, i samo recenzijd da radis  8)
Uvek uzivam citajuci tvoje recenzije  :wink:

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75150 - Vader’s TIE Advanced vs. A-Wing Starfighter
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 17, 2016, 10:21:24:posle podne »
Hvala Čedo,drago mi je da je tako,od februara ce biti boljih slika!  :smilie:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75150 - Vader’s TIE Advanced vs. A-Wing Starfighter
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 18, 2016, 08:31:17:posle podne »
...
Imam par zamerki...

I find your lack of faith... disturbing...

 :laugh:

Sjajna recenzija, već po običaju. I prosto mi je zapanjujuće koliko detalja je neko u stanju da izvuče vezano za jednu usputnu letelicu, živuljku ili događajčić...
...и нестадох у измаглици...

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: 75150 - Vader’s TIE Advanced vs. A-Wing Starfighter
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 18, 2016, 10:14:26:posle podne »
Sve je sjajno ali
molim te da poradiš na fotografiji

Pre svega: ako već radiš sa blicem, udalji se od objekta bar metar-dva, pa malo zumiraj ako treba.
Ili radi bez blica ali sa jakim prirodnim svetlom (negde blizu prozora)
A umesto ćebeta upotrebi neku jednobojnu podlogu-
recimo hamer papir ili nekoliko listova bloka br.5 ili zategnut čaršav...

Ako si vešt sa fotošopom- još bolje...

I ja često smandrljavam fotkanje (retkih) moceva pa umnogome kvarim doživljaj.

Ali ti radiš stvarno lepe i zanimljive, podacima bogate recenzije (mog omiljenog SW-a) pa neka to bude stvarno za desetku


Samo nastavi!
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75150 - Vader’s TIE Advanced vs. A-Wing Starfighter
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 18, 2016, 10:43:45:posle podne »
Hvala vam ljudi na komentarima  :smilie:
Bice boljih slika,nemajte brige   :wink:
Ova podloga je stonjak,reko nisam hteo da stavljam nesto belo,meni se licno ne svidja,ali sledeca recenzija se radi na necemu jednobojnom!  :smilie:

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: 75150 - Vader’s TIE Advanced vs. A-Wing Starfighter
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 19, 2016, 02:12:46:posle podne »
odlično! sad si od seta koji mi je izgledao sasvim obično uspeo divnim predstavljanjem da napraviš vrrlo zanimljiv set.
sve pohvale (osim za prekrivač  >:D )

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75150 - Vader’s TIE Advanced vs. A-Wing Starfighter
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 19, 2016, 06:14:20:posle podne »
Moje omiljene letelice, odlican review, uzivanje

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75150 - Vader’s TIE Advanced vs. A-Wing Starfighter
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 19, 2016, 06:18:28:posle podne »
Hvala vam puno!  :smilie:  :smilie:  :smilie:
Bice druga podloga i bolje slike za sledecu recenziju!  :smilie:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75150 - Vader’s TIE Advanced vs. A-Wing Starfighter
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 19, 2016, 06:37:29:posle podne »
Kao i uvek, izuzetna recenzija - gomila informacija o kojima nisam imao pojma kao casual SW ljubitelj  :) Što se tiče samog seta, TIE Advanced izgleda mnogo bolje od A-winga, crveno-beli A-wing mi je znatno elegantnije odrađen. Međutim čini mi se da i kod TIE-a ima prostora da se malo moduje i unapredi.

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75150 - Vader’s TIE Advanced vs. A-Wing Starfighter
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 19, 2016, 09:15:59:posle podne »
Hvala,drago mi je da si pokupio neke nove informacije!  :smilie:
Ko voli i zna,moze vrlo lako da poboljsa oba lovca!  :smilie: