Autor Tema: Procena korektnosti radnje na BrickLink-u  (Pročitano 5925 puta)

aca

  • Gost
Procena korektnosti radnje na BrickLink-u
« poslato: Novembar 22, 2011, 11:09:28:pre podne »
Желео сам да поделимо искуства о карактеру и поштењу продаваца на BrickLink-у.
Размишљао сам да то ставим у једну већ постојећу тему, али чини ми се да ће бити боље да буде посебна.

Дакле, овде би требало стављати препоруке за куповину и избегавање појединих радњи, на основу личног искуства и процене на основу повратних информација, тј. оцена (feedback) сваког продавца.

Осим савета да се гледају оцене продавца, добро је погледати и како је продавац оценио своје купце. Из тога може да се сазна колико је \"нервозан\", колико је осетљив ако се не плати у року од 7 дана итд.
Врло је корисно и распитати се директно код продавца. Иако је мејл (контакт-формулар) веома стерилан и није исто када некога видите / чујете, и из њега доста тога може да се сазна.

Да не бих ширио овај увод, коментаре ћу додавати у посебним порукама.

aca

  • Gost
Slučaj 1 - Korektan prodavac
« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2011, 11:21:47:pre podne »
Моја прва наруџба је била из радње Brick Takeover.

(Ова радња има неке неповољне услове, али дискусија није око тога, већ да ли се и како објављени услови поштују)

Види се да је то велика радња која има мали број неутралних и негативних оцена. И број лоших оцена које је радња дала није превелики, а углавном се односи на NPB. Нису били претерано брзи када одговарају на поруке, а кад одговоре, онда су прецизни и не ћаскају. Требало им је времена да запакују (пошиљка је имала пуно партија), испорука је била брза и квалитетна, чак су послали и визит-карте.
Све у свему, како сам и очекивао - продавац који може да се препоручи.

aca

  • Gost
Slučaj 2 - prodavac koji pokusava da blati druge?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2011, 11:38:25:pre podne »
Разгледајући радње, приметио сам једно име које се често јавља међу негативним коментарима: BRICKSHOP Holland

Занима ме да ли је неко куповао код ње?

Ово је један велики продавац (радња), али се често појављује као купац у другим радњама и даје негативне оцене. Рецимо, уписала се код горепоменутог Brick Takeover-а као купац. Код Thorz BrikTopia је лоше оцењена као продавац.
А обратите пажњу ко је овде (MT-Bricks) једини ко се жалио!

И да не заборавим, има сразмерно много лоших оцена.

aca

  • Gost
Slučaj 3 - brutalna prevara
« Odgovor #3 poslato: Novembar 22, 2011, 11:45:50:pre podne »
Нови продавац, без искуства (нула оцена). Послао сам му мејл, јавио се после не знам колико дана лаконским одговором. Питао сам га детаљно за услове слања, не јавља се...

После неког времена, огледам у отпремном сандучету - збирна оцена му се сјурила у минус: Bjorn Bloxx !!!

ОПРЕЗ са новајлијама!

Иначе, наводно је лоциран у Belgium, Limburg.
Не каже се џабе \"У Лимбургу месецу\" за оно што се никада неће десити. :confuzed2:

Angeli

  • Gost
Re: Slučaj 1 - Korektan prodavac
« Odgovor #4 poslato: Novembar 22, 2011, 11:50:33:pre podne »
MT-Bricks proveren ;) i sa preporukom, proveren pa overen ;)

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Slučaj 1 - Korektan prodavac
« Odgovor #5 poslato: Novembar 22, 2011, 02:59:26:posle podne »
od MT nisam kupovao ali je vrlo ocigledno da covek radi korektno, ja sam do sada poslovao sa 3 prodavnice:


http://www.bricklink.com/store.asp?p=Colli

sjajna, super odnos prema kupcu, ubacio je covek par delova za dz... Izuzetno se trudi oko pakovanja robe, cista desetka.

http://www.bricklink.com/store.asp?p=Eltermann.Maria

zeznuo sam se pa sam narucio jer sam mislio da ce troskovi placanja preko banke biti manji, posle mnogo pperipetija platio je za mene poslovni partner iz nemacke a oni su mi poslali robu. Ljudi su se izuzetno potrudili da sve prodje kako treba i to je prvi lego paketic koji je dosao a da nije bio izguzvan do neprepoznatljivosti, verovatn jer su ga slali sa tracking numberom deutche posta XD pa nasi fegoti nisu smeli da drpaju

http://www.bricklink.com/store.asp?p=Sajmon72

slovenac kod koga sam sad narucio neke delove, u komunikaciji brz i korektan, kad dodje paket reci cu kako je spakovano..
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Angeli

  • Gost
Re: Slučaj 1 - Korektan prodavac
« Odgovor #6 poslato: Novembar 23, 2011, 04:12:32:pre podne »
okej, mozda i ovo pomogne: prodavci po zemljama:

- najbrzi siping (od samo par dana) mi je uvek iz Nemacke. tamo su i cene uglavnom nize od ostalih, i SVAKI paket koji mi je stigao bio je ok, i nikad carinjen, bez obzira na cenu koja je enkad prelazila ono njihovo (ko bi rekao:)). Barem desetak razlicitih prodavaca BRZO, JEFTINO, SIGURNO

- svaki put kada ih narucio nesto iz Velike Britanije, bio bi problem u shipingu. Iz nekog razloga paketi bas imaju problem da dodju odande, i cesto se rvate prodavcu, iako pise istu adresu kao i svi ostali (sve je ovo provereno). Cene su im vece, zbog funte, i shipping, zbog vode koju mooraju da prodju. znaci SKUPO, NESIGURNO i SPORO (treba hiljadu godina dadodje paket)

- Svi paketi iz USA su mi stigli (sem jednog, koji je bio 3 $:). Uvek stignu, nema nikakvih problema, ali UVEK dugo traje, dve, tri nedelje minimum. Svi prodavci su  dobri (kada biras pametno - i ovo vazi za sve - uvek pogledam negativne komentare i kao sto rece, odgovore prodavaca).Cene su im izuzetno povoljne, ali je shipping uzasan. znaci SPORO, JEFTINO, SIGURNO (a ako imas nekog ko dolazi moze da ti donese kockice a da ne platis shiping)

- Azija - skupi su, treba im 4 do 5 nedelja da stigne, i sozbirom da su na drugom kraju sveta boli ih uvo da li ce nesto stici ili ne, jer im ne mozes nista. SKUPO, SPORO, NESIGURNO - izbagavati

- Francuska - sve stize relativno dobro, ali shiping im je kao da salju iz USA. prodavci su na mestu znaci. cene su im srednje. BRZO, ONAKO sa cenom, SKUP shiping, SIGURNO

- Italija - najjeftinijhe koriscene kockice, shiping normalan, ali zato SVE ide na carinu, sem ako nije paket od par eura :) Carina, cak iako ne naplate, odmuzme od nedelju do dve vremena, dok paket stoji tamo i ceka na red. Sobzirom da je u komsiluku, najbolje je da neko donese. Prodavci su dobri, sigurni, ali im je kvalitet \"koriscenih\" kockica uvek uzasan, jer se, ocigledno, stvarno igraju :) Oni kupuju koriscene setove, ali ono, dete se igralo od svoje 5-te do 25-te, onda su kockice stajale par godina u podrumu, pa su ih prodali. Peru ih, ali dzaba :) Znaci SIGURNO, JEFTINO, ali cesto NEKVALITETNO i zeznuto po pitanju CARINE

- Sve ovo sto sam napisao za Italiju vazi i za Madjarsku, sa izuzetkom carine, koja ne pravi problem

- Holandija - cene isto niske kao u nemackoj, prodavci su na mestu, carina se ne placa. Ali njihova posta je jedna od najsporijih na svetu, i paketima treba VECNOST da dodju u isto vreme. narucio sam U ISTO VREME paket iz holandije i nemacke, i platio u isto vreme, slicna tezina i gabarit, kao i cena. obe postarine su bile iste. paket iz nemacke stigao je pre tri nedelje, a paket iz holandije jos uvek nije izasao iz holandije (imam traking). kaze \"poslat centrali za razvrstavanje i slanje dalje ka RS\" :) isto je bilo svaki put kada sma uzimao iz te zemlje, zaboravim i da sam narucio:) znaci JEFTINO, SIGURNO i SPORO

eto :) ako sam zaboravio neku zemlju, podsetite me :)

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Procena korektnosti radnje na BrickLink-u
« Odgovor #7 poslato: Novembar 23, 2011, 07:42:49:posle podne »
danas mi je stiglo pismo sa delovima iz
http://www.bricklink.com/store.asp?p=Sajmon72

sve je ok ali mi je poslao pogresan ceo lot XD
Nije da mi ne trebaju tih 4 kockice ali mogao je da malo obrati paznju, nisam siguran da cu uzimati vise od njega...
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Slučaj 1 - Korektan prodavac
« Odgovor #8 poslato: Novembar 23, 2011, 07:53:31:posle podne »
Citat: \"Angeli\" post=6275


- Sve ovo sto sam napisao za Italiju vazi i za Madjarsku, sa izuzetkom carine, koja ne pravi problem


moje iskustvo govori suprotno - 2 narudzbenice od Madjara, brz rok dostave, odlicna komunikacija, visok kvalitet kockica (nije savrsen, jer od recimo 100 dobijes par izbledelih), i sto je najvaznije, pakovanje po batch-ovima, sto mnogo olaksava sortiranje. Meni sortiranje upravo oduzima najvise vremena, dok razaznam sta je cije.

Fedibeka - radnja koju treba redovno \"brstiti\" :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Slučaj 1 - Korektan prodavac
« Odgovor #9 poslato: Decembar 16, 2011, 01:57:04:posle podne »
za sve one koji razumeju engleski, evo dobrih saveta vezano za kupovinu na bricklink u
link do saveta
ono u cemu sam posebno uzivao je njegovo objasnjenje zeni zasto je lego dobar hobi ;) odmah sam okrenuo devojku i preneo sve (nije bila odusevljena:))
Prodavac je Thorz inache, i sve svoje trans round plate 1x1 sam kupi kod njega (npr, 1000 plate 1x1 trans zute platio sam 6.9 e a npr interesantno za Alexandra.Ru bi bilo 1000 trans clear plate 1x1 za 10.7 e :))
Tako da je i proveren prodavac ;)

aca

  • Gost
Odg: Procena korektnosti radnje na BrickLink-u
« Odgovor #10 poslato: Decembar 16, 2011, 02:09:41:posle podne »
Ово је сјајан линк јер има скалу колико се наплаћује. Колико је тебе коштала испорука?

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Procena korektnosti radnje na BrickLink-u
« Odgovor #11 poslato: Decembar 16, 2011, 02:34:00:posle podne »
Zanimljiv je deo gde sve koji traže da se deklariše manja vrednost paketa proglašava za lopove i prevarante.

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Odg: Procena korektnosti radnje na BrickLink-u
« Odgovor #12 poslato: Decembar 16, 2011, 03:02:47:posle podne »
moje najlepse BL iskustvo:
http://www.bricklink.com/store.asp?p=Legolilie

paket sam preuzeo licno, ponekad pokusavam tu opciju kad sam na putovanju da bih izbegao smaranje sa ruskom postom (malo je nesigurna i spora ali planiram uskoro i to da probam) i smanjio troskove.
radnja im nije u centru ali je fenomenalna,sa puno izlozenih velikih MOCova u puristickom stilu (pravio ih sam vlasnik radnje naravno). ima mnoge vintage delove kojih nema na spisku, posebno u \"old type gray\" boji (ali mislim da morate da ga smarate za to) kao i mnogo starih setova. cene su onako srednje, ja sam narucio za oko 60ak eura i josh jedno 25-30e sam  na licu mestu kupio. Chika i njegova zena su jako simpaticni, on je onako very adult fan of lego, malo izgleda kao nasmejani ex nazi al nema veze :)
na kraju mi je na sve to dao 20% popusta. + 2x colect. minifigures + 2x besplatne karte za lego discovery centar!! (inace karte kostaju 15e).

i najveci plus!  -  njegova veoma simpaticna cerka ili unuka (20ak godina, 160cm, 85-60-92 sa divnim osmehom, inace sluzi kao prevodilac u firmi) me je muvala :emo: - tako sam zapravo i dobio karte hehe.. ja sam isqlirao obzirom da sam u berlinu bio sa devojkom na romanticnom putovanju ::beaten:    (ok iskreno, mislio sam se par sekundi) tako da je ugodjaj bio potpun...

istovremeno sam narucio iz druge radnje od devojke koja nije imala pojma engleski zbog cega se nismo dogovorili oko preuzimanja pa me je na kraju blokirala i vise ne mogu da narucujem od nje. trenutno joj nema radnje na spisku, imala je preko milion delova al dzabe kad ne zna ni rec engleskog...

dakle za specijalne uslove se obracajte samo ako ste sigurni da ce vas razumeti
pozdrav svima...
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Procena korektnosti radnje na BrickLink-u
« Odgovor #13 poslato: Decembar 16, 2011, 04:01:11:posle podne »
Citat: \"yanakin\" post=7179
moje najlepse BL iskustvo:
i najveci plus!  -  njegova veoma simpaticna cerka ili unuka (20ak godina, 160cm, 85-60-92 sa divnim osmehom, inace sluzi kao prevodilac u firmi) me je muvala :emo: - tako sam zapravo i dobio karte hehe.. ja sam isqlirao obzirom da sam u berlinu bio sa devojkom na romanticnom putovanju ::beaten:    (ok iskreno, mislio sam se par sekundi) tako da je ugodjaj bio potpun...

brishi ovo, deovjke umeju da citaju ovaj forum, kad tad ce ti naci u history ili zeleti da podeli sa tobom ljubav prema lego ili ce slucajno naleteti i sl ;)

gruber

  • Gost
Odg: Procena korektnosti radnje na BrickLink-u
« Odgovor #14 poslato: Decembar 16, 2011, 06:19:54:posle podne »
nista sledeceg meseca svi u berlin po kockice :angel: