Autor Tema: LEGOLAND Gunzburg - Germany  (Pročitano 18555 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
LEGOLAND Gunzburg - Germany
« poslato: Septembar 20, 2012, 09:26:00:posle podne »
Supruga i ja smo posetili ovaj legoland.
Ceo put smo organizovali u 4 sata...ali realno, to nije bilo samo 4 sata, jer sam ovo putovanje planirao skoro godinu dana, al se stalno nešto komplikovalo i nikako se nije desilo, dok prošli utorak nismo rekli, ajmo sutra i u sredu otputovali...znali smo šta sve treba da uradimo, pa nije bilo problem organizovati u 4 sata sve...

Da biste posetilo ovaj legoland u Nemačkoj, negde na pola puta između Minhena i Ulma, neophodno je stići do jednog od ovih gradova.

Meni je Minhen bio logičan izbor, jer ima više varijanti da se stigne do njega:
1)avion regularne kompanije Jat i Lufthansa, cena povratne karte 99€, ako rezervišete tipa 5-6 meseci unapred...čini mi se da su letovi svakodnevni...
2)avion low cost kompanije wizzair, leti do memimgema, to se još i nepravedno zove minhen zapad, udaljen je od minhena prilično, al ima veza od njega do centra minhena....leti dva puta nedeljno, moguće je naći kartu za oko 60€, ako se rezerviše na vreme...
3)voz Beograd - Minhen, povratna karta oko 150€
4) autobus Beograd - Minhen, povratna karta oko 95€, put traje 15-16 sati...ima više kompanija, mi smo odabrali panonija bus, potšo u tom trenutku kad smo počeli istraživanja, bili su najpovoljniji...pre neki dan sam saznao da fudeks vozi takođe ovu liniju, al ne znam cenu...
Panonija bus kreće iz bg-a u 11h i stiže u minhen oko 3,4 ujutro, svakog dana ima ova veza...povratak iz minhena je u 19h svakog dana...mislim da subotom imaju još 2 polaska iz beograda, al to treba proveriti...
5)automobilom - u našem slučaju ova varijanta nije dolazila u obzir

sledeća potrebna stvar za jedno ovakvo putovanje je smeštaj...u minhenu možete odsesti u:
1)hotelu - najskuplji vid smeštaja
2)hostelu - cene smeštaja su raznolike od 12€ pa do 40-50€...mi smo izabrali ovu opciju, odseli smo u hostelu wombat, koji se nalazi u blizini glavne železničke stanice...hostel smo rezervisali preko sajta www.hostelworld.com pri rezervaciji je neophodno uplatiti depozit od 10% ukupne sume...sajt prima visa i master card...najbezbednije je imati neku visa internet karticu...mi smo koristili onu koju daje banka intesa...
3)couchsurfing - najjeftinija, tj. besplatna metoda, spavate kod nekoga ko vam ustupi vaš kauč, za više informacija izguglajte...

kad ste stigli u minhen, potrebno je stići do legoland parka...to je vrlo jednostavno...
najjednostavnija i najjeftinija varijanta vam je da koristite nemačke železnice...
postoji nešto što se zove bayer/bavaria ticket i važi svaki dan od 9h ujutro do da li ponoći ili 3h ujutro narednog dana...ova karta važi za sva prevozna sredstva u bavarskoj oblasti taj dan...moguće je naravno kupiti neki dan unapred, kao i preko interneta....i važi samo za lokalne vozove...nažalost ne važi za ice...
cena ove karte je 22€ ako ide jedna osoba, za svaku sledeću se dodaje 4€ na tu cenu...moguće je da se vozi najviše 5 ljudi na jednu kartu (koja u tom slučaju košta 38€, što i nije mnogo)

Pošto karta važi od 9:00, potrebno je uzeti voz koji ide za ulm u npr 9:35 sa glavne železničke stanice u minhenu

putovanje traje negde do oko 11:20h, kada izlazite u stanici gunzburg


tamo ulazite u shuttle bus, za koji takođe važi bayer ticket i vozi vas direktno do legolanda...vožnja traje 6-10min, u zavisnosti od toga da li vas potrefi zeleni ili crveni talas...(oba smo osetili na svojoj koži)

usput je moguće videti naznake da se približavate legolandu...




Autobus vas ostavi na 2 min hoda od kapija legolanda, gde možete, tj. morate kupiti karte...karta za jednu osobu je 38€ na licu mesta, moguće je kupiti i jeftinije preko interneta...

Vožnje rade do 17h, a sam park do 18h...radno vreme parka varira od dana do dana i od jednog do drugog doba godine...više informacija možete videti ovde

Povratak za minhen:

Vratite se na mesto na kome vas je ostavio shuttle bus, 15-ak minuta pre nego što ide voz nazad za minhen...
Mi smo uhvatili voz koji u 17:40h kreće iz gunzburga i stiže u minhen oko 19:15h...ovi vozovi između ulma i minhena saobraćaju na svakih sat vremena, tako da nije smak sveta ako propustite neki...

Karte su obavezne, jer kontrola sigurno ulazi u voz... :beaten:

Ako nešto nije jasno, slobodno pitajte

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGOLAND Gunzburg - Germany
« Odgovor #1 poslato: Septembar 20, 2012, 09:38:39:posle podne »
Samo da pomenem da sam zvao juče železničku stanicu da proverim za voz do Minhena i taj voz je ukinut od početka zimskog reda vožnje. Sada se mora presedati u Austriji i karta je skuplja tako da je avion neuporedivo bolja varijanta na svaki način.

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: LEGOLAND Gunzburg - Germany
« Odgovor #2 poslato: Septembar 20, 2012, 09:40:35:posle podne »
Dugme, kolko se sjecam postoji i opcija karte za voz i na nedeljnom nivou i razlikuje se cjena po prstenovima oko Minhena. Znam da sam kupovao kartu sa aparata i vazila je non stop za sve vozove u tom prstenu. Mislim da je karta obuhvatala regiju do aerodroma.

Kakav je bio taj hostel i jeste li smjeli ostaviti stvari u njemu? Kolko vas je bilo u sobi, tj. dali su sobe za dvoje ili vise ljudi i kakva su im kupatila, jesu li u sklopu sobe?

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: LEGOLAND Gunzburg - Germany
« Odgovor #3 poslato: Septembar 20, 2012, 09:44:57:posle podne »
Citat: \"duke\" post=14715
Dugme, kolko se sjecam postoji i opcija karte za voz i na nedeljnom nivou i razlikuje se cjena po prstenovima oko Minhena. Znam da sam kupovao kartu sa aparata i vazila je non stop za sve vozove u tom prstenu. Mislim da je karta obuhvatala regiju do aerodroma.

Kakav je bio taj hostel i jeste li smjeli ostaviti stvari u njemu? Kolko vas je bilo u sobi, tj. dali su sobe za dvoje ili vise ljudi i kakva su im kupatila, jesu li u sklopu sobe?


ima raznih tipova karata, pošto je minhen podeljen po prstenovima, al legoland ne spada po teritoriji pod minhen, al spada pod bavarsku, tako da je potrebna ova karta da se kupi sa automata...

što se tiče hostela, mi smo uzeli dvokrevetnu sobu, higijena je bila na nivou, u sobama u kojima ima više od 2 kreveta, imaju lokere, koji se zaključavaju jedinstvenom karticom, koju dobijaš, i niko ne može da ih otvori, osim pajserom...kupatila su u sobama ili van njih, sve zavisi šta izabereš...mi smo imali u sobi...dvokrevetna soba je nešto skuplja od višekrevetnih...sve možeš videti na sajtu http://www.wombats-hostels.com/munich/rates-amenities/

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGOLAND Gunzburg - Germany
« Odgovor #4 poslato: Septembar 20, 2012, 09:51:08:posle podne »
Wombat je vrlo respektabilan lanac hostela, za svaku preporuku.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: LEGOLAND Gunzburg - Germany
« Odgovor #5 poslato: Septembar 20, 2012, 10:09:48:posle podne »
evo za početak slike nekih vožnji

ovogodišnji novitet- ninjago


neka vožnja na kojoj okrećeš pedale i voziš se u autiću


možete se skvasiti na ovoj vožnji, pa sušiti u jednoj od komora za sušenje ili platiti pončo 4€


prilično brza vožnja, možda i najbrža, kao vozate se u tehniks autićima


pomoću čekrka se dižete do 10ak metara visine


zmaj-jedan od najbržih rolerkostera u parku


više slika vožnji u ovoj galeriji


Ninjago miniland na ulazu u park, takođe nova atrakcija















Angeli

  • Gost
Re: Odg: LEGOLAND Gunzburg - Germany
« Odgovor #6 poslato: Septembar 20, 2012, 10:17:11:posle podne »
wombat je inace mala zivotinja slicna...hmpf, mesavina debelog zeca i dzinovskog hrcka :) evoluirao je tako da mu je (jedina) odbrana od predatora sledeca, trci trci i odjednom zakoci i izbaci zadjni deo, gde mu se kosti sklapaju u bukvalno ciglu, i napadaca obicno slomi vrat udarajuci u njega (!?!?:)))

Elem, jako lepo, ako neko pozeli da ode sve vec ima isprobano, i ide se sa mnogo manje strepnje :)

\"supruga i ja\"?:)) Cestitamo :)))))))))))

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: LEGOLAND Gunzburg - Germany
« Odgovor #7 poslato: Septembar 21, 2012, 08:23:14:pre podne »
evo još slika iz legolanda...

obratiti pažnju na partijsku majicu... :cool2:








više slika na ovu tematiku u ovoj galeriji

a onda smo seli na ovaj vozić


i videli




hjundai škola vožnje za klince, koja se dodatno plaća... :bored:




ostatak slika tokom vožnje možete pogledati ovde

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: LEGOLAND Gunzburg - Germany
« Odgovor #8 poslato: Septembar 21, 2012, 08:36:53:pre podne »
u ovom legolandu postoji atlantis tematska celina...u suštini je to akvarijum, u kome kao ukras stoje lego kockice, tj skulpture od istih...nažalost je zabranjeno slikanje sa uključenim blicom, tako da je većina slika tamna i možda malo mutna...







svi ovi setovi su na sniženju od 50%


galerija sa ostalim slikama

vrlo zanimljiv rolerkouster...kreće polako kroz zamak i riznice, a onda počne da juri... :grin2:


neki su čak i pokušali da izvuku mač iz kamena


ovde postoji i prodavnica, gde je moguće kupiti aktuelne setove u vezi sa castle tematikom




još poneku sliku je moguće videti ovde

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: LEGOLAND Gunzburg - Germany
« Odgovor #9 poslato: Septembar 21, 2012, 08:52:55:pre podne »
posetili smo i \"fabriku\"...to je kao mini prezentacija kako se stvari rade u fabrici, i u sklopu te atrakcije ima i pick-a-brick, koji ima svega i svačega zanimljivog, al mislim da je 90€ za kilo kockica previše... :beaten:



















više slika u galeriji iz fabrike

evo i slika iz city shop-a u legolandu u gunzburg-u...ova prodavnica se samo zove city, a prodaje praktično sve setove...














još nekoliko slika je moguće videti ovde

luka00

  • Gost
Odg: LEGOLAND Gunzburg - Germany
« Odgovor #10 poslato: Septembar 21, 2012, 09:19:09:pre podne »
0vi legolendi me sve vise zapanjuju :amazed: :amazed:

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGOLAND Gunzburg - Germany
« Odgovor #11 poslato: Septembar 21, 2012, 10:35:32:pre podne »
Ovo je raj za oci :amazed:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: LEGOLAND Gunzburg - Germany
« Odgovor #12 poslato: Septembar 21, 2012, 04:36:57:posle podne »
i za kraj ovog izveštaja o legolandu u nemačkoj, slike iz minilanda...

švajcarska



star wars





holandija



allianz arena



frankfurt



aerodrom minhen



neuschwanstein zamak



nemačko selo



venecija



berlin



luka hamburg



ostatak je moguće pogledati u galeriji

karabas

  • Gost
Odg: LEGOLAND Gunzburg - Germany
« Odgovor #13 poslato: Septembar 21, 2012, 04:58:21:posle podne »
Veoma bitno pitanje:

Da li vredi ici u legolend vise od jednog dana od boravka u nemackoj?

Ja sam gledao neke Merlin karte koje su bile otp 70e a sluzi kao ulaznica u Legoland za godinu dana, i jos neke parkove.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: LEGOLAND Gunzburg - Germany
« Odgovor #14 poslato: Septembar 21, 2012, 05:14:59:posle podne »
Citat: \"karabas\" post=14759
Veoma bitno pitanje:

Da li vredi ici u legolend vise od jednog dana od boravka u nemackoj?

Ja sam gledao neke Merlin karte koje su bile otp 70e a sluzi kao ulaznica u Legoland za godinu dana, i jos neke parkove.


Nisam siguran da sam skapirao pitanje, al u legoladnu je dovoljan jedan dan da se sve vidi i provoza...al ne bi bilo dosadno ni da se boravi 2 dana u njemu...mi smo stigli da vidimo sve po jednom, al nismo išli u 4D bioskop i na predstave...