Autor Tema: Sta trenutno citate?  (Pročitano 12154 puta)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #60 poslato: April 27, 2014, 09:13:10:posle podne »
Sta oces i Hitler je na kraju umro,i Napoleon-a su sj****i.:D
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #61 poslato: April 27, 2014, 09:49:16:posle podne »
ne pre nego sto su unesrecili veliki broj ljudi
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #62 poslato: April 28, 2014, 09:16:16:pre podne »
Znam,znam,nego se salim malo.:)
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #63 poslato: Jun 06, 2014, 04:05:04:posle podne »
Upravo sam završio sa čitanjem Tajanstvenog ostvra od Žila Verna i knjiga je sjajna. Pri kraju ima zanimljiv deo i po mom mišljenju neočekivan, ali neću sad da otkivam. Knjiga je imala dosta uticaja i na seriju LOST i o tome možete više saznati ovde http://lostpedia.wikia.com/wiki/The_Mysterious_Island , ali ovo posetite samo ako ste pročitali knjigu i gledali celu seriju, jer ima "spojlera"  :wink2:.


Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #64 poslato: Jun 06, 2014, 10:44:57:posle podne »
Tajanstveno ostrvo sam još kao klinja iščeprkao u dedinoj biblioteci i sa uživanjem je gutao na letnjem raspustu
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

VonDrobac

  • Gost
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #65 poslato: Jul 22, 2014, 06:08:28:posle podne »
Trenutno citam Istoriju rima - Tit Livije, ovo je inace jedna od mojih omiljenih tematika. Knjiga je puna raznih informacija kao sto su: godine, imena, mesta i dogadjaji tako da moze biti konfuzna za nekoga a ipak je pisana pre vise od 2000 godina pa pitanje je i koliko je tacan i verodostojan prevod sa starog latinskog.

Proslog meseca sam procitao najzad cuveni roman Majstora i Margaritu, ne znam ni sam sto sam toliko odlagao jer sam se odusevio. Zaista knjiga koja je ostavila veliki utisak na mene, tematika je krajnje cudna ima tu mnogo zandrova, mnogo detalja, mnogo neocekivanih dogadjaja...

A druga od proslog meseca je od B.Travena - Mrtvacki brod, pisac na satirican nacin skrece paznju na odredjene probleme u svetu ali opet tako da ne napravi komediju od knjige. Mozda sam ocekivao i malcice vise ali svakako ko voli pomorske avanture, preporuka...

Citam uglavnom samo klasike tako da noviji naslovi ne stizu na red a i nesto me bas i ne privlace, mada narucena je Darth Maul - shadow hunter pa kad dodje na red :p

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #66 poslato: Jul 22, 2014, 07:14:22:posle podne »
Meni je Majstor i Margarita na spisku, ali nažalost još je nisam pročitao. Hvala na preporuci.

Ja trenutno čitam dve knjige; "Legende i mitovi stare Grčke" od Kuna, koju sam sada malo zapostavio zbog druge knjige (mada pošto je enciklopedijskog karaktera, ne mora da se čita u kontinuitetu), i "Sentimentalno vaspitanje" od Flobera koja je proglašena za najveći francuski roman 19. veka. Stigao sam otprilike do polovine i baš mi se sviđa.

Igrom slučaja poslednje dve godine nailazim uglavnom na Francuze i sve mi se više sviđaju; praktično sam kroz ta dela naučio i vrlo detaljno njihovu istoriju iz perioda od Luja XVI do Napoleona III.
« Poslednja izmena: Jul 22, 2014, 07:15:57:posle podne Dzoni »

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #67 poslato: Jul 22, 2014, 07:18:59:posle podne »
Podsetilis te mene sad.
Krenuo sam da citam Legende o samuraijama-Hiroaki Sato,dosta je dosadna knjiga i nikako da je zavrsim te sam u medju vremenu uzeo Igru-Nil Straus.Knjiga je vrhunska,smesna,o muvanju lepseg pola jelte,takodje i ima neku po meni zivotnu poruku kad se procita,mada ako nemate iznad 18 godina,onda je zaboravite jel je napisana prostim recnikom i ima eksplicitnog sadrzaja.
Svidelo mi se sto je knjiga po istinitom dogadjaju,Nil Straus je danas jedan od najvecih zavodnika sveta,a meni je covek toliko smesan,a opet ima nesto u sebi sto ga cini posebnim,vredi procitati. :smilie:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

VonDrobac

  • Gost
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #68 poslato: Jul 22, 2014, 09:32:09:posle podne »
Meni je Majstor i Margarita na spisku, ali nažalost još je nisam pročitao. Hvala na preporuci.

Ja trenutno čitam dve knjige; "Legende i mitovi stare Grčke" od Kuna, koju sam sada malo zapostavio zbog druge knjige (mada pošto je enciklopedijskog karaktera, ne mora da se čita u kontinuitetu), i "Sentimentalno vaspitanje" od Flobera koja je proglašena za najveći francuski roman 19. veka. Stigao sam otprilike do polovine i baš mi se sviđa.

Igrom slučaja poslednje dve godine nailazim uglavnom na Francuze i sve mi se više sviđaju; praktično sam kroz ta dela naučio i vrlo detaljno njihovu istoriju iz perioda od Luja XVI do Napoleona III.

Malo sam prelistao stare postove i vidim da imas slican ukus za knjige kao i ja a to je realizam sto mi je moram priznati drago. A posto su francuzi tako reci osnivaci tog knjizevnog pravca (Stendal, Flober, Balzak, Mopasan) onda nije uopste cudno sto naleces na njih. Posle su rusi (Tolstoj, Dostojevski ...) doveli realizam do savrsenstva. Inace Stendalov roman Crveno i crno se smatra kao jedno od prvih i najuticajnih dela sto se tice realizma. Kao sto si ti rekao i ovde ima dosta istorije francuske i stanje u drzavi posle napoleona mada prica i nije nesto, fatalna ljubav ... Daleko da je  knjiga losa ali mislim da ima mnogo boljih, naravno to je samo moje misljenje, ja sam je procitao najvise zbog tog istorijskog znacaja  :smilie:

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #69 poslato: Jul 23, 2014, 12:57:56:pre podne »
I meni je drago što imamo sličan ukus. Od Stendala sam pročitao Parmski kartuzijanski manastir. Nije loša knjiga; jeste glavna tema ljubav (mada ja to i volim), ali ima i o tadašnjim prilikama u Parmi i stilu života. Crveno i crno mi je na listi želja.

Da, najviše volim realizam, ali i inače mnogo volim taj period, što se može primetiti i iz mojih Lego kreacija  :wink:

Voleo bih da sam živeo u to vreme i mislim da je čovečanstvo sa tehnološkog i naučnog aspekta i trebalo da ostane na nivou 19. veka, ali to ne smem javno da iznosim (mada upravo to sada činim  :ninja:), jer bi me ljudi smatrali za ludaka, a u najmanju ruku za čudaka ili budalu.   :grin2:

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #70 poslato: Jul 23, 2014, 02:06:08:pre podne »
Džoni, vezano za to da bi voleo da si živeo u to vreme, pogledaj film "Ponoć u Parizu", ako nađeš vremena. Ima svojih mana, ali lepo obrađuje vrlo sličnu ideju.

Da ne budem skroz u oftopiku, čitam "Embahade" Crnjanskog. U pitanju su memoari o našoj međuratnoj diplomatiji. Crnjanski je pred Drugi svetski rat bio u našim ambasadama u Rimu i Berlinu, tako da se radi o vrlo zanimljivom štivu. Knjiga ponegde navodi i odlomke iz relevantnih stranih dokumenata, na osnovu kojih bih rekao da je generalno dovoljno pouzdana sa istorijskog aspekta. Stil pisanja je nešto drugačiji nego u njegovim romanima.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #71 poslato: Septembar 08, 2014, 10:11:46:posle podne »
E ovako ljudi ja sam se preko leta malo bacio na koelja pa sam procitao Alhemicara,Prirucnik za ratnika svetlosti i Dnevnik jednog carobnjaka i sve tri su odlicne knjige,vredi procitati i treba videti dublje znacenje knjiga.

Procitao sam i Pet tibetanaca od Kristofera Kilhama i odlicna je knjiga kao prirucnik za one koji zele da meditiraju,meni je jako pomogla da uznapredujem na tom polju.

Msm da sam procitao jos nesto,a da Renegade diet,o ishrani i treniranju za sve vas koji hocete da izgubite kilazu,a da jedete sve,verujte mi moguce je i te kako.

Sad citam Metro 2033,knjiga ima dobru pricu,citam i Moc sadasnjeg trenutka od Edgar Tola,knjigu treba uzeti za ne znam ni ja kakvu nagradu svetsku znaci totalno je mindblow i citam Prokletu avliju od naseg Andrica po drugi put,za lektiru.Eto drugari toliko od mene,stvarno sam vam rekao sad dosta dobrih knjiga,za svakog po nesto. :grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #72 poslato: Septembar 08, 2014, 11:06:32:posle podne »
moc knjige u tebi je jaka  :grin2:
Stvarno, mislim da citas vise od svojih vrsnjaka sto je jako pohvalno!
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #73 poslato: Septembar 09, 2014, 12:49:22:pre podne »
Samo čitaj, mada ja lično ne volim te motivacione knjige.

Inače završio sam Sentimentalno obrazovanje i sad čitam Kaljugu od Zole. Mislim da ću posle ove malo da pauziram sa Francuzima.  :grin2:  :wink:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #74 poslato: Septembar 09, 2014, 09:06:40:pre podne »
Sjajno TK, podsećaš me na mene iz srećnog perioda kada se mnooogo više čitalo, a samim tim manje kukalo. Samo nastavi!

A ceo serijal Metro svakako planiram da pročitam, pošto se opako ložim na post-apok tematiku, tako da mi svaki pozitivan komentar daje vetar u jedra!
...и нестадох у измаглици...