Autor Tema: Pozdrav svima  (Pročitano 1819 puta)

rolo tomassi

  • Gost
Pozdrav svima
« poslato: Avgust 10, 2013, 08:28:38:pre podne »
Zovem se Dejan, sto se godina tice mislim da sa 36 spadam u seniore
Pre nekog vremena dobio sam par setova doduse nekompletih, koji su me podsetili na staru ljubav iz detinjstva  i u pretrazi za delovima po netu nasao sam i ovaj forum.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #1 poslato: Avgust 10, 2013, 08:44:52:pre podne »
Dobro nam došao!

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #2 poslato: Avgust 10, 2013, 08:51:06:pre podne »
Dobro došao Dejane, na pravom si mestu
Uživaj, ovde smo svi mladi (AFOL-i) i malo mlađi (TFOL-i) :wink2:
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #3 poslato: Avgust 10, 2013, 10:14:55:pre podne »
Dobro nam dosao :party:

pile7

  • Članica kluba (redovna)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.484
    • Pogledaj profil
Re: Pozdrav svima
« Odgovor #4 poslato: Avgust 10, 2013, 11:15:00:pre podne »
Dobro došao, ima nas još tako mladih kao ti :wink2:

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Pozdrav svima
« Odgovor #5 poslato: Avgust 10, 2013, 11:31:59:pre podne »
welcome  :smile2:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Pozdrav svima
« Odgovor #6 poslato: Avgust 10, 2013, 11:46:55:pre podne »
Dobro nam dosao.
Jao bre ja kad pogledam vise iam vas od tridesetak i kusur godina,nego nas tinejdzera ajmo tako reci.
P.S. nisam mislio nista lose u vezi godina.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Pozdrav svima
« Odgovor #7 poslato: Avgust 10, 2013, 01:32:43:posle podne »
Dobro nam došao! Nadamo se da ćes na ovom forumu pronaći sve što te interesuje.
Klub ima i stranicu na facebook-u pa se slobodno priključi radi interesantnih lego vesti. Ako si korisnik twitter-a imamo i nalog tamo. Podatke o društvenim mrežama možes pronaći u stikiju posvećenom tome.
Pokušaće da te za fantomski klub regrutuju izvesni odavde pa ti čim vidiš \"prijateljski\" poziv za neki drugi forum a ti to prijavi administratorima i moderatorima kako bismo se pozabavili sa osobom koja to radi.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

rolo tomassi

  • Gost
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #8 poslato: Avgust 10, 2013, 06:22:41:posle podne »
hvala svima na dobrodoslici i vrlo sam iznenadjen aktivnoscu ljudi na forumu. Spremio sam neku listu potrebnih kockica pa bih voleo i da cujem neka iskustva o narucivanju sa bricklinka i kako sve to funkcionise.

stanislaw

  • Gost
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #9 poslato: Avgust 10, 2013, 06:44:11:posle podne »
E pa dobro došao Dejane, vlasniče nekompletnih setova. Bricklink funkcioniše relativno jednostavno, za zagrevanje možeš poručiti iz neke domaće radnje, potrebno je samo da ispoštuješ minimalnu vrednost porudžbine i nakon slanja porudžbine prodavac će ti poslati elektronsku fakturu na email. Na vrednost kockica dodaje se stotinak dinara PTT troškova ako je prodavac iz drugog grada, ili nešto više ako je slanje kurirskom službom. Uplaćuješ direktno na račun prodavca, u zavisnosti od toga koju poslovnu banku on koristi, nakon uplate odeš na My Orders na Bricklinku, čekiraš da si uplatio i pošalješ prodavcu poruku o tome. Poštar ti dostavi kockice, ili se negde nadjete.

Drugi korak je naručivanje iz inostranstva, za to ti treba PayPal nalog koji otvaraš sa bilo kojom platnom karticom, debitnom ili kreditnom koja ima 16-cifreni broj kartice potreban za plaćanje preko interneta. Treba dobro proučiti uslove stranih radnji, mnogi imaju razne namete kao što je dodatak za prosečnu cenu dela, dodatni troškovi za shipping, handling, eksport itd... Takođe treba biti jako oprezan oko vrednosti porudžbine i veličine paketa, jer su pošiljke iz inostranstva podložne carini, PDV-u i svemu ostalom što trošak može uvećati i za preko 30%.
Kako se budeš postepeno upoznavao sa forumom, verovatno ćeš naći vremena da dalje proučiš teme poput Naručivanje na Bricklinku, PayPal u Srbiji itd...
Puno sreće i zabave :grin2:

Što se tiče upozorenja da bi te mogli kontaktirati neki ljudi radi vrbovanja za ko zna šta vezano za Lego, ne sekiraj se, nije ništa strašno u pitanju, ali pošto je dr.zli izrekao zvaničan stav kluba o tome, šta god ja mislio, meni kao običnom posetiocu nije dozvoljeno da se upuštem u komentarisanje toga.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Pozdrav svima
« Odgovor #10 poslato: Avgust 10, 2013, 07:02:14:posle podne »
Evo ti jednostavan prikaz kako izgledaju ljudi koje sam naveo u mojoj pozdravnoj poruci.
Ocekujem reakciju admina.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Tomica

  • Gost
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #11 poslato: Avgust 10, 2013, 07:39:53:posle podne »
Pozdrav i dobro dosao na forum.

I ja kao novi clan imam iste probleme oko kompletiranja setova, Stanislav ti he vec sve odlicno objasnio sta i kako mada ako budes imao vremena da iscitas ostale poruke na forumu otkrices gomilu zanimljivih i korisnih informacija oko nabavke kockica.

Ne razumeme ja sto sam dobio privatnu poruku sa obavestenjem da svoju listu potrebnih delova okacim na drugi forum to je ustvari vrbovanje zlih ljudi???

Citat: \"stanislaw\" post=26176

E pa dobro došao Dejane, vlasniče nekompletnih setova. Bricklink funkcioniše relativno jednostavno, za zagrevanje možeš poručiti iz neke domaće radnje, potrebno je samo da ispoštuješ minimalnu vrednost porudžbine i nakon slanja porudžbine prodavac će ti poslati elektronsku fakturu na email. Na vrednost kockica dodaje se stotinak dinara PTT troškova ako je prodavac iz drugog grada, ili nešto više ako je slanje kurirskom službom. Uplaćuješ direktno na račun prodavca, u zavisnosti od toga koju poslovnu banku on koristi, nakon uplate odeš na My Orders na Bricklinku, čekiraš da si uplatio i pošalješ prodavcu poruku o tome. Poštar ti dostavi kockice, ili se negde nadjete.

Drugi korak je naručivanje iz inostranstva, za to ti treba PayPal nalog koji otvaraš sa bilo kojom platnom karticom, debitnom ili kreditnom koja ima 16-cifreni broj kartice potreban za plaćanje preko interneta. Treba dobro proučiti uslove stranih radnji, mnogi imaju razne namete kao što je dodatak za prosečnu cenu dela, dodatni troškovi za shipping, handling, eksport itd... Takođe treba biti jako oprezan oko vrednosti porudžbine i veličine paketa, jer su pošiljke iz inostranstva podložne carini, PDV-u i svemu ostalom što trošak može uvećati i za preko 30%.
Kako se budeš postepeno upoznavao sa forumom, verovatno ćeš naći vremena da dalje proučiš teme poput Naručivanje na Bricklinku, PayPal u Srbiji itd...
Puno sreće i zabave  

P.S. Ne obraćaj pažnju na priče kako će te neki zli ljudi kontaktirati radi vrbovanja za ko zna šta vezano za Lego... Takvo dizanje tenzije, to su samo privatna prepucavanja i neraščišćeni računi pojedinaca koji su se davno pokačili, što je nažalost sastavni deo institucije foruma odvajkada...

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #12 poslato: Avgust 10, 2013, 07:58:35:posle podne »
Citat: \"Tomica\" post=26181

Ne razumeme ja sto sam dobio privatnu poruku sa obavestenjem da svoju listu potrebnih delova okacim na drugi forum to je ustvari vrbovanje zlih ljudi???


quod erat demonstrandum
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”