Autor Tema: SSD disk  (Pročitano 2699 puta)

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: SSD disk
« Odgovor #15 poslato: Decembar 11, 2012, 07:38:41:posle podne »
cemu sata 3 ako mu ploca ne podrzava standard? :tongue2:
Djile, mnogo ti brzo riknjavaju hardovi, a po svemu sudeci i ovaj ce ti proci kao onaj sto sam mu spasavao podatke, pogledaj sta ti to u sistemu unistava hard. Imas li adekvatno hladjenje u kucistu? Veoma mnogo pomaze da instaliras osmicu ili devetku fan (sve zavisi koji ti podrzava kuciste) direktno ispred hardova kako bi non stop vazduh strujao preko elektronike istog. Ja imam i dalje hardove kupljene pre vise godina i rade kao novi. Takodje, ako uzimas neki hard nemoj da se zaleces vec procitaj par korisnickih review-a na netu, mislim da ti je prodavnica newegg u americi najbolja za to jer svaki proizvod ima mnogo korisnickih review-a, probistri to malo.
A po pitanju hardova i njihovih brzina, to me uvek nasmeje. U realnom radu necete videti razliku koji god da uzmete ssd.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Re: SSD disk
« Odgovor #16 poslato: Decembar 11, 2012, 07:47:11:posle podne »
Zlocko, ovaj hard je stariji duplo od onog sto mi je onda bio crkao...ostali su svi novi i rade perfektno, racunar je star oko godinu dana i on radi odlicno...
Nece ni ovaj da crkne skoro ali ovog puta hocu na vreme da stavim sistem na novi da se ne desi isti problem
Kuciste je cooler master 690 II Advanced i ima u sebi 4 velika ventitora i tako da nema problema sa grejanjem i slicno
Hvala na savetu za opreznost, opekao sam se onda sa riknjavanjem i to zato sto sam ceo racunar nov sastavio a hard tada nisam hteo da uzmem jer je ssd bio pakleno skup a nije bilo vecih od 32gb, prebacio sam prastari hdd na taj komp i nije dugo trajao

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: SSD disk
« Odgovor #17 poslato: Decembar 11, 2012, 07:51:52:posle podne »
ok, pametno! Pazi, slobodno mozes da uzmes i ssd od 64 giga, nemas ti neke zahtevne aplikacije a igrice za klincadiju instaliraj na obicne hardove, ako imas love uzimaj 128gb cisto zbog slobodnog prostora a i da mozes da instaliras nesto od igara na ssd.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Re: SSD disk
« Odgovor #18 poslato: Decembar 11, 2012, 08:24:13:posle podne »
a one price da dosta uspore rad kad su preko pola napunjeni? zbog toga sam najvise i hteo da uzmem 128, a realno mi je dovoljno 64-90

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: SSD disk
« Odgovor #19 poslato: Decembar 11, 2012, 08:27:43:posle podne »
to je neko uzivao indijsku konoplju pa onda iznosio tvrdnje XD
Iz mog licnog iskustva niko mi se nikad nije zalio na usporavanja, potpuno mi je suludo da se ikom tako nesto desava, to je pre do kontrolera na hardu ili ploci a ne zbog samog harda
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: SSD disk
« Odgovor #20 poslato: Decembar 11, 2012, 08:32:30:posle podne »
Ma da to nema sanse da popunjenost utice na brzinu rada...moj ssd ima 60gb, na njemu mi instaliran sistem i programi, i u proseku imam oko 13-15gb slobodnog prostora i sve radi brzo i bez problema...

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: SSD disk
« Odgovor #21 poslato: Decembar 11, 2012, 08:36:37:posle podne »
Slažem se, iskreno ne vidim ni da ima fizičkog smisla da tako nešto važi, ali nisam baš tolko čitao :)

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: SSD disk
« Odgovor #22 poslato: Decembar 11, 2012, 08:51:22:posle podne »
To je neko mislio na klasicne hardove i ugaonu brzinu: podaci blize centru se sporije citaju od onih na ivicama pa to kako-tako ima smisla.
Za ssd ti je vazno da je kontroler dobar, da su koristili dobre cipove za skladistenje i da nemas veliki broj pisanja/brisanja jer mu se vecnost ogleda u tome. Slobodno mozes da ga napunis 99,99% brzina ce i dalje biti ista kao i kad je popunjen 1% :amazed:
Do sada sam radio sa Intel i Kingston ssd-ovima i nemam zamerki ni za jednog proizvodjaca. Intel je sa jednom serijpm imao problem sa firmware-om ali se to jako brzo resavalo.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Re: SSD disk
« Odgovor #23 poslato: Decembar 18, 2012, 03:06:59:posle podne »
Nadjoh jedva (ni sam ne znam kako posto je izasao iz prodaje kod nas bas u danima kad sam planirao da se ponovim) i uzeh SSD SAMSUNG 830 Series 64GB i mogu da kazem da sam prezadovoljan koliko mi sve brze radi sada
Hvala vam svima koji ste mi udelili po koji savet i sugestiju

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: SSD disk
« Odgovor #24 poslato: Decembar 18, 2012, 04:51:22:posle podne »
cestitamo! :party:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”