Autor Tema: 75044 - Droid Tri-Fighter  (Pročitano 1164 puta)

legomanijak

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.043
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
75044 - Droid Tri-Fighter
« poslato: Oktobar 23, 2016, 05:23:07:posle podne »
Pregled seta 75044 - Droid Tri-Fighter
Godina izdavanja: 2014
Broj delova: 262
Broj minifigova: 4
Preporucena cena u DE: 40e


Dakle 4 figa, jedan Battle droid, Security Battle droid, koje smo i ranije vidjali, potpuno nova verzija Palpatina sa dosta detaljnim printom lica (duplo lice) kao i ''haljine'' koju nosi. Takodje dobijamo jos jednog novog "figa" Buzz droid-a, koji se prvi put pojavio u prvoj verziji ovog seta davne 2005. U poredjenju sa starom verzijom ovaj je nesto pokretljiviji, ali i dalje nekako preglomazan





Sam fighter (nisam stavljao nalepnice)







Prisutno je i sada vec standarno oruzje vecine SW setova



Kokpit se otvara i predvidjeno je unutra smestiti Buzz droida, mada se staklene polulopte ne zatvaraju u potpunosti kada je on unutra sem ako mu se ne skine koji delic







Moje misljenje o setu:
U poredjenju sa proslom verzijom ovog seta http://brickset.com/sets/8086-1/Droid-Tri-Fighter nije doslo do nekih narocitih poboljsanja, prednji deo je skroz iznova napravljen i izgleda bolje nego ranije a malo je promenjena zastupljenost pojedinih boja. Specifican oblik letelice je postignut pre svega pomocu http://cache.lego.com/media/bricks/5/2/4211667.jpg koji nazalost i ne obezbedjuju narocitu cvrstinu letelice. Naravno ne raspada se tako lako, ali se lako menja oblik letelice ako se nesto jace pritisne, a i sva je nekako "landarava" zbog malopre pomenutuh delova. Ideju za postizanje oblika letelice lego nije menjao pa maltene od prve verzije, a ovo je zaista bila savrsena prilika za tako nesto. Ono sto ovaj set cini narocito pozeljnim jeste nova verzija Palpatina, koju sam ja a verujem i mnogi drugi ocekivali da se pojavi u nekom setu koji predstavlja duel Dooku-a, Kenobija i Anakina, takav set ipak jos nije izasao ali je lepo sto su se napokom setili da izbace ovog figa koji je zaista sjajno uradjen. Set ima 10-tak nalepnica. Moja ocena seta je 3.5 (skala 0-5).

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75044 - Droid Tri-Fighter
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 23, 2016, 05:41:33:posle podne »
Meni ne ostaje ništa drugo nego hteo ne hteo da nahvalim set da ne "izazivam"  pojedince  :laugh:

Šalu na stranu, još kod prve verzije ovog seta, vizuelno moćno izgledaju ova "krila". Upotreba  kockastih hinge-va je otvorila toliko mogućnosti za lude kombinacije . E sad šteta ako nije stabilnost na zavidnom niovu. Nije lako uvek postići vizuelnu atraktivnost i stabilnost

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: 75044 - Droid Tri-Fighter
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 23, 2016, 08:03:20:posle podne »
Kupio sam ovaj set otprilike kad i Luka  :wink:

Iskreno-malo me je začudilo ali i obradovalo to što se žrtvovalo malo uobičajene "stabilnosti" zarad estetike.
Minifig razmera je u slučaju ove letelice bila vrlo veliki izazov za dizajnere-u to sam ubeđen.
Verujem da je moglo biti "čvršće" ali i lepše tj verodostojnije-hm...
Uvek postoji mogućnost.
Kao šta ja uvek kažem-do sada nisam video da je u Lego svetu nešto nemoguće...
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75044 - Droid Tri-Fighter
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 23, 2016, 09:24:45:posle podne »
Odlicna recenzija!  :smilie:
Meni je ovaj set uvek izgledao zanimljivo,na prvi pogled ostavlja odlican utisak!!!  :smilie: