Autor Tema: hajde da napravimo nase \"custom made\" cape-ove!  (Pročitano 3689 puta)

Angeli

  • Gost
hajde da napravimo nase \"custom made\" cape-ove!
« poslato: Septembar 28, 2011, 02:15:58:pre podne »
sad sedim i nesto razmisljam, ako su kolektibl serije radjene u Kini, onda su i plastevi radjeni tamo, pa se razmisljam koliko li ce ovi sto sam ih dobio na spartancima da mi traju - i padne mi na pamet: plastovi su uradjeni od tkanine - za to nam ne treba kalup, i mozemo naci neku zenu koja bi nam sasila po datim merama

boje su nam manje vise nebitne,mozemo da izvoljevamo sta god, jedino je krutost tkanine ono na sta bi trebalo obratitipaznju, i takodje, da rupe za naticanje na torzo budu odradjene tacno (pretpostavljam da kada jednom saznamo tacnu meru onome ko ih pravi nece biti problem, jer ce podesiti ono za prosecanje na tacnu meru i to je to.

Takodje, u kontaktu sam sa par kastomizera koji prave plasteve, pa mogu da pitam za neke savete, tipa \"nemoj da uradite to, ja jesam, i nije ispalo dobro\"

sta mislite? na neku veliku kolicinu, 1000 plasteva za 5000 din (iliti, 5 din po plastu) ne bvi bilo mnogo (lupio sam ovu cenu, ali verujem da bi nasli nekoga kome trebaju pare a ko bi to mogao da uradi u bg-u :)

jednom kada napravi sablon posle nije bitno koja je boja u pitanu, pa mozemo da fantaziramo (beli plastovi su uvek dobrodosli:))

hrcak

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 197
    • Pogledaj profil
Odg: hajde da napravimo nase \"custom made\" cape-ove!
« Odgovor #1 poslato: Septembar 28, 2011, 06:13:02:pre podne »
ja vec neko vreme razmislajm da napravim tako nesto. isao sam kod par drugara sto se bave tekstilom i pokazivao im plast,ali oni ne znaju koji je to materijal. sto se tice secenja,na jako velikim kolicinama mozda bi se isplatila štancovanje. razmisljao sam i o secenju laserom,ali sve sam sad batalio jer radim po 12h :angry:    takođe sam razmišljao i o sito štampi,ili nekoj drugoj ,pa da budu zaista moćni plaštovi. ide zima,biće vremena za eksperimentisanje :cool2:

smeh

  • Gost
Odg: hajde da napravimo nase \"custom made\" cape-ove!
« Odgovor #2 poslato: Septembar 28, 2011, 07:27:51:pre podne »
Evo pogledajte ovdje, a mozda i da kontaktirate co\'eka, mozda da kakav savjet. U svakom slucaju podrzavam akciju, i sam bih pomogao ali se bojim da sam malo predaleko.
http://www.kockice.org/forum/viewtopic.php?f=24&t=2198

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: hajde da napravimo nase \"custom made\" cape-ove!
« Odgovor #3 poslato: Septembar 28, 2011, 08:58:54:pre podne »
Citat: \"smeh\" post=4705
Evo pogledajte ovdje, a mozda i da kontaktirate co\'eka, mozda da kakav savjet. U svakom slucaju podrzavam akciju, i sam bih pomogao ali se bojim da sam malo predaleko.
http://www.kockice.org/forum/viewtopic.php?f=24&t=2198


znam da je to radio ranije, al mislim da se ne bavi više time...

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: hajde da napravimo nase \"custom made\" cape-ove!
« Odgovor #4 poslato: Septembar 28, 2011, 09:33:16:pre podne »
Ja sam zainteresovan za sator i vagon.Ako pocnete da pravite plastove itd. obavezno mi napravite 2 satora i 1 vagon.

Angeli

  • Gost
Odg: hajde da napravimo nase \"custom made\" cape-ove!
« Odgovor #5 poslato: Septembar 28, 2011, 11:40:10:pre podne »
plast kao \"cape\" an engleskom, ogrtac, tj samo za minifigurine

ali da, ako se jednom uhodamo u pravljenju  plastova, ne vidim zasto ne bi mogle da se prave i druge stvari

ali nisam mislio tako, da pravimo za prodaju, nego da napravimo za nas, tj svi se angazujemo i neko ce vec poznavati nekog ko moze da isece, neko drugi nekog ko moze da probusi rupe, da to ne bude rucno vec u serijama i sl...

Djapeto

  • Gost
Odg: hajde da napravimo nase \"custom made\" cape-ove!
« Odgovor #6 poslato: Septembar 28, 2011, 12:32:02:posle podne »
Kost je ocigledno ovladao tehnikom izrade kvalitetnih tekstilnih lego delova ukljucujuci i plastove. Moram dodati da sam se odusevio kako radi!

Ovde postoji potreba za takvim \"zanatlijom\", posto valja da i mi u Srbiji imamo jednog a i mi na forumu samim tim, a i da se ne cimamo oko slanja iz Hrvatske. Verujem da ovde ima vestih i zainteresovanih, Mixon ili Vasa ili neko treci ko bi mogao da ovlada tom tehnikom. To je neko u svetu vec verovatno davno provalio samo treba iscackati tehniku.

Ako sam dobro razumeo Angelija, on pominje masovnu jeftinu proizvodnju, gde bi svi ucestvovali i dosli do mnogo  plasotova pri tom najjeftinijih mogucih.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: hajde da napravimo nase \"custom made\" cape-ove!
« Odgovor #8 poslato: Decembar 09, 2011, 07:31:14:posle podne »
dobra ideja, ja vec dugo zelim da uradim tako nesto.inace ponekad pravim pomocu polimerne gline neke aksesorse za minifige (to je tek zabava + crno ispod nokta je nizbezno :), ali sto se tiche garderobe to me mrzelo (trebalo je da upalim AutoCAD i napravim kroj) pa sam na kraju nasao da se kupi:
http://www.mmcbcapes.servaus.net/gallery.php?oid=1865414&menuid=clearance
naravno nisam kupio :) mozes da pokusas da kloniras kroj sa slika :))
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: hajde da napravimo nase \"custom made\" cape-ove!
« Odgovor #9 poslato: Decembar 09, 2011, 09:43:33:posle podne »
Ovaj sajt odavno posmatram i palo mi je na pamet da svi narucimo po nesto odavde,kao sa bl.