Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
tuđe kreacije / Odg: NET MOC
« Poslednja poruka mountainboarding serbia poslato danas u 04:04:41 posle podne »
ovo je MOC? Nije zvaničan set? Au jbt
2
LEGO generalna diskusija / Odg: R.I.P. LDD
« Poslednja poruka Dardanel poslato Septembar 19, 2018, 01:40:08:posle podne »
Stud.io ima i to : ) A sto se tice resenja za LDD, blueprint sasvim lepo resava posao : )
3
« Poslednja poruka bnesty poslato Septembar 19, 2018, 01:14:19:posle podne »
Meni je LDD generalno bio ok. Medjutim ono sto nisam mogao da kontrolisem je redosled koraka u gradnji.

Cak i kad sam redjao kockice po nekom redosledu koji bih voleo da mi izbaci u generisanom uputstvu, on je to radio po nekoj svojoj "logici".  Pa se dešavalo da npr u prvih nekoliko kraka prikaze gradnju osnove neke kuce a onda odjednom sledece su prozori ili deo krova. Ajd sto visi u vazduhu, nego ne mozes ispratiti lako kad krenes da gradis po takvom uputstvu  :laugh:

Pokusavao sam provalim kako da uticem na to, da promenim redosled koraka ali nisam uspevao  :sad:
4
« Poslednja poruka Dardanel poslato Septembar 19, 2018, 09:02:14:pre podne »
Ja jesam i imam samo reci hvale! U odnosu na LDD, ima mnogo cistiji interfejs i gomilu nekih feature-a koji olaksavaju zivot. Jedina zamerka koju imam je da su mu performanse losije nego LDD, pogotovo kada se pomera puno delova istovtemeno.
5
« Poslednja poruka bnesty poslato Septembar 19, 2018, 08:39:50:pre podne »
Da ne otvaram novu temu.

Vidim da bricklink, za potrebe AFOL nadmetanja  trazi radove u STUDIO 2.0 programu.
]
Jel neko radio sa njim, kakva su iskustva u odnosu na LDD, i neke druge programe

https://studio.bricklink.com/v2/build/studio.page
6
« Poslednja poruka bnesty poslato Septembar 19, 2018, 08:26:30:pre podne »
Juce negde na netu videh. Sta reci nego    ^-^ vau. Prednji deo vrhunski uradjen. Nadam se da je uspeo kako tako da postigne stabilnost kockica u  nosu. A i da nije remek delo. Kod SantaFe lokomotive od pre 15 godina smetalo mi je sto nisu uspeli da postignu realnije obline na prednjem delu.
7
LEGO Setovi / Odg: Lego Creator 2013 - 2018
« Poslednja poruka bnesty poslato Septembar 19, 2018, 08:19:16:pre podne »
Juce sam gledao detaljan review na JangBricksu . Jos uvek pokusavam da prezalim sto vozilo skoro pola viri van garaze. Ako to uspem, uzimam 
8
« Poslednja poruka SithLord poslato Septembar 18, 2018, 10:10:48:posle podne »
Ma jok,ja gotivim da cujem nova misljenja sto se tice setova i tema  :smilie:
Da,da kamiončić je super,ako se ne varam on je iz 1932. godine.
Iskreno ja sam veliki ljubitelj zime i svih praznika koje zima donosi.  :santa: Da nisam toliki ljubitelj Ratova Zvezda verovatno bih imao sve setove iz Winter Village-a,ali ne mogu to da postignem,jer odmah razmisljam sta sam propustio od SW. Po mom misljenju i ukusu Winter Village najbolja tema koja se uklapa u City. Apsolutno svaki set mi se svidja iz ove teme i svake godine se ovo selo širi i polako pretvara u grad  :smilie: Nadam se da će nastaviti da redovno izbacuju ove setove  :smilie:
9
« Poslednja poruka Yanakin poslato Septembar 18, 2018, 09:32:16:posle podne »
NY a naročito Chicago  imaju duge i ostre zime, ne verujem da su imali zimske i letnje kamione :) Sad si me ganuo ovim prelepim GAZ -om iz Moskovskog tržnog centra u kome sam rado boravio, mada su to već skoro 40e. Otvoreni su sa početka veka :)

Ja nisam razmišljao da je winter village u polarnom krugu, božić je romantičan i sladak tamo gde je zima doživljaj a ne način zivota a vezano je i za religiju? Ti setovi po ideji predstavljau božićne vašare koji su karakteristični za zemlje severne evrope (od skandinavije samo Danci imaju vašare, oni su to pokupili od nemaca ). To kako si opisao ja zamišljam samo Inuite, Irvase ili deda mraza :). E da ne računa se onaj set sa Elvsima, taj valjda jeste na nekom polu :) nadam se da te nisam smorio sad. Ma u stvari, jeste na severnom polu a deda mrazu LEGO plaća prava korišćenja njegovog lika. I Rudolfu isto,  :laugh:

Meni se sviđa što garaža ima vrata jer je to realno, sto me je pomalo i iznenadilo, prijatno. Ta vozila su stajala u toploj garaži da se voda/gorivo ne zamrznu i samo izlete po potrebi, ne vozikaju se po gradu. Arhitektura je mnjah, kao simetrično ali nije...  ne uklapa se u moje selo :)

10
« Poslednja poruka OgacNS94 poslato Septembar 18, 2018, 11:02:09:pre podne »
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 10