Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
LEGO generalna diskusija / Odg: izgužvana Lego platna (jedra, šatori i td) - kako ih "reparirati"
« Poslednja poruka Olorin poslato Mart 10, 2019, 11:02:07:pre podne »
Ja bih da dodam moje iskustvo.

Imao sam jako prljava jedra od The one who everybody wants - 6285
Prvo sam probao sa sapunom za pranje tekstila i najsitnijom cetkicom. Skinula se prljavstina ali su ostale fleke.
Onda sam 2x po 10h potopio jedra u Venish i to je odradilo posao kako treba. Sve fleke su nestale osim jedne male koja mislim da je od neke rdje ili barem tako izgleda, ali to mi ne smeta.
Posto su jedra pocela dosta da se rasparaju. U Kreativnom hobiju sam uzeo lepak za textil, i premazao njima ivice jedara. Kada se osusio, ostao je sitan gumirani okvir oko jedara, debljine pola milimetra, providan tj. bezbojan. Veoma sam zadovoljan kako je ispalo. Prvi put sam ovo radio, pa sam se plasio da ne umrljam jedra, ali ispalo je bolje nego sto sam ocekivao. Sad su cista i zasticena, skoro ko nova.
Prepeglao sam im vise puta, mada na par mesta su ostale sitne neravnine. U odnosu na kakve su bile ranije ovo je i vise nego prihvatljivo.
Jedino se razmisljam da li necim da ih dodatno ukrutim. Mada su iovako sama po sebi kruta.
2
LEGO generalna diskusija / Odg: Lego higijena
« Poslednja poruka Olorin poslato Mart 09, 2019, 09:04:46:posle podne »
Fino radi hidrogen. Uzeo sam Lilijev od 9%, nazalost kremasti posto nigde ne mogu da nadjem vodeni koji ima vise od 3%, ali rezultat je bio vise nego savrsen na sivim kockicama iz 1984 godine, koje su prakticno bile braon boje.
Posle samo par sati, zutilo-braonilo se skroz povuklo. Pritom je jos uvek zima tako da mogu samo da zamislim koliko leti ovaj proces radi dobro.

Dodao bih jos da su ove moje kockice bile vise od 20 godina zatvorene u kutijama, tako da nema veze da li su vam setovi bili izlozeni suncevoj svetlosti pored prozora ili ne. Lego vremenom pozuti.

Sacekacu prvi sledeci suncan dan pa da izbelim bele i zute kockice od El Dorada iz 1989.
3
LEGO generalna diskusija / Odg: HispaBrick Magazin
« Poslednja poruka duke poslato Mart 08, 2019, 04:27:57:posle podne »
4
Sopstvene kreacije / Odg: Kovjonas - moja kreacija
« Poslednja poruka Kovjonas poslato Mart 01, 2019, 12:25:45:posle podne »
Cisto da javim, izasao si u Magyar Szó (Tarka Világ) :D

Haha, da, bas juce sam video! :D Hvala!
5
Sopstvene kreacije / Odg: Kovjonas - moja kreacija
« Poslednja poruka Dardanel poslato Mart 01, 2019, 12:07:08:posle podne »
Cisto da javim, izasao si u Magyar Szó (Tarka Világ) :D
6
tuđe kreacije / Odg: NET MOC
« Poslednja poruka SithLord poslato Februar 28, 2019, 10:38:59:pre podne »

Lunar Oasis  :love:
7
Kupovina / Reddish Brown Boat
« Poslednja poruka Badzab poslato Februar 27, 2019, 01:11:09:posle podne »
Kupujem camac oznake 6115714 za set 70605
Boat, 14 x 5 x 2 with Oarlocks without Hollow Inside Studs
8
LEGO Setovi / Odg: Lego Creator 2013 - 2019
« Poslednja poruka Dylan666 poslato Februar 25, 2019, 07:20:23:posle podne »
Мој омиљени аутомобил, тако да неће бити много размишљања око набавке истог  :wacky:
Феноменално одрађен...
9
« Poslednja poruka Bojan-Boki poslato Februar 25, 2019, 07:07:41:posle podne »
Ovo je set vredan kupovine  :love:
10
« Poslednja poruka bnesty poslato Februar 25, 2019, 01:18:02:posle podne »
Samo jedno  Vauuuuuu  :smilie: oduvali su
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 10