Autor Tema: VRUM! tim  (Pročitano 3028 puta)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
VRUM! tim
« poslato: Februar 14, 2011, 07:50:03:posle podne »
Godina je 2453...

Ujedinjeno čovečanstvo je pokorilo celu planetu, savladali smo tehnologije materijala o kojima su nekada samo sanjali, namnožili se i prenamnožili, uprkos naprednim masovnim kosmičkim kolonizacionim misijama progutali smo sav prostor koji nam je bio na raspolaganju, i nije nam bilo druge - počeli smo da prilagođavamo kompletnu planetu svojim novim potrebama...

Površina je postala premala, i okrenuli smo se trećoj dimenziji - počeli smo graditi tunele pod tlom i masivne megastrukture od iskopanog i obrađenog materijala prema nebu...megastrukture su došle do granica stratosfere...tlo je odavno izgubilo smisao...planeta je od čvrste kamene kugle postala nakazna struktura na pola puta između sunđera i košnice...naš novi dom...

Sve te megastrukture već duže vreme povezuju megamagistrale, najsavremenija vrsta auto-puteva, koji se protežu hiljadama kilometara u bukvalno svim pravcima. Nesreće, potresi, terorizam, krriminal, eksplozije, požari, ništa od toga nije nestalo sa razvojem nauke i tehnologije...samo su rastojanja koja hitne službe moraju preći postala veća. Zbog guste mreže i prenaseljenosti letelice apsolutno ne dolaze u obzir...naučili smo to na najgori mogući način...još čujemo krike miliona koji su se našli između mesta sudara, zapaljenog kompleksa i centra gravitacije...

Zbog svega toga smo razvili tim za brze intervencije čiji Vam maleni deo ovde sa ponosom predstavljamo:

VRUM! - Very Rapid Urban Movement - tim

   

Opremljeni su najsavremenijim terenskim vozilom posebno prilagodjenim traženim uslovima - samostalnost, velika nosivost, snaga, izdržljivost, izmenljivost i prilagodljivost, ograničenost veličine i naravno - ekstremna brzina!



Prostor za vozača omogućava izuzetnu preglednost i sjajnu zaštitu, dok je prostor za korisni teret (prenos materijala, ranjenika ili ljudstva) dizajniran kako za zaštitu tako i za maksimalnu pristupačnost:



Ovde je prikazano vozilo Sigurnosnog odseka sa mešovitom čovek+android borbenom postavom



Posebna pažnja je pružena sigurnosti i izdržljivosti vešanja na upravljačkom delu vozila



...
...и нестадох у измаглици...

SlaWen

  • Gost
Odg: VRUM! tim
« Odgovor #1 poslato: Februar 14, 2011, 07:52:53:posle podne »
ODLIČNO je! :wacky:

Vrum,vRum! :laugh:

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: VRUM! tim
« Odgovor #2 poslato: Februar 14, 2011, 08:31:29:posle podne »
Hej stari!
Sasvim cool sprava!
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

-obelix-

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
Odg: VRUM! tim
« Odgovor #3 poslato: Februar 14, 2011, 08:32:25:posle podne »
Stvarno je super!

Ima taj cool Cyberpunk/Tron-bike izgled (ps. mislim na stari Tron, novi nisam ni gledao)!

Svaka cast Acid, samo tako nastavi! :wink2:

Gambit

  • Gost
Odg: VRUM! tim
« Odgovor #4 poslato: Februar 14, 2011, 09:40:43:posle podne »
Bravo bravo!

Aj daj jos neku sliku ovog prostora gde borave minifigovi :wink2:

Sve pohvale za uvod i trud..

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: VRUM! tim
« Odgovor #5 poslato: Februar 14, 2011, 09:51:24:posle podne »
:amazed:  impresivno!

odlično izgleda i iz daleka i iz bliza. priča iza modela je perfektna.
primećuje se uticaj Angelija u izboru boja :tongue2:

svaka čast, ovo nisam očekivao.

p.s: nemoj slučajno da rastaviš ovo (ako bude neka odgovarajuća tema/prostor da ga izlažemo)

Angeli

  • Gost
Odg: VRUM! tim
« Odgovor #6 poslato: Februar 15, 2011, 03:35:33:pre podne »
uh uh, sjajno ;)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: VRUM! tim
« Odgovor #7 poslato: Februar 16, 2011, 04:45:44:posle podne »
Hvala na pohvalama!

@-Obelix-
Inspiracija je stigla iz Anima, koje inače mnogo volim, prvo mi je kroz glavu prošao onaj motor iz Final Fantasy 7...mada sam posle uvideo da više podseća na \"porodičnu\" verziju motora iz Trona...

@Gambit
Evo još dve slike koje su reprezentativnije...imam problema često sa slikanjem kreacija napravljenih od ove crvene...ispadne ovako žuta...bzvz...



@Sektaash
Priča je nastajala još prilikom izgradnje...celo detinjstvo provedeno uz kvalitetan SF je ostavilo traga...ovde je samo uobličena u nešto konkretno. Ne poričem uticaj koji su Angelijeve kreacije ostavile na mene, ali ovde je presudna bila ona čuvena Kupovina Veka, kod koje smo od Ferarija dobili skoro 1000 crvenih i crnih delova... Pošto je u setu falio jedan točak razmišljao sam kako da iskoristim to što imam, tricikl bi bio moćan ali ja radim ili minifig ili mikro skalu (nju posebno kad se igram), tako da su nastale priča i kreacija, a crvena i crna su pretežno služile da ih \"istrebim\" da bih moga da vidim i kockice drugih boja...

PS. Kreacija je rastavljena još pre Nove godine, odmah posle slikanja... :wacky: :shy: :sad:
Mada dobro pamtim ideje i logiku, a imam i dobre slike, pa će prema potrebi Vrum! da vaskrsne, možda i u boljem izdanju...

PPS. U životu su još samo autobus (koji će biti sledeći predstavljen i ubrzo razbucan :devil2: ) i tajna kreacija :ninja:  koja će poživeti još neko vreme zbog dorade i specifičnog predstavljanja...hehe
...и нестадох у измаглици...