Autor Tema: LEGO alternative, kopije...  (Pročitano 9847 puta)

aca

  • Gost
LEGO alternative, kopije...
« poslato: Jun 25, 2011, 10:03:21:posle podne »
Здраво друштво,

занима ме какав је ваш став према сличним производима, као што су
[ol]
  [li]1.
[/li]MEGABLOKS (који би требало да су компатибилни)
  [li]2.[/li]Lego Duplo коцкама и слично...
[/ol]

[ol]
  [li]Нашао сам MEGABLOKS по далеко нижој цени од Лега, а осим тога, та MB има велики број основних коцака (4х2, 3х2, 2х2) које је данас јако тешко наћи са Лего марком...[/li]
  [li]Моја кћерка је скоро добила неколико Duplo комплета које сам ја (секташки) избегавао да јој купим, у стилу \"шта ће јој то, није она тако мала, брзо ће их прерасти...\", али ћу сада морати да их придружим \"фамилији\".[/li]
[/ol]

Дакле, играте ли се њима?

P.S. Ова нумерисана листа се не приказује како бих желео

Angeli

  • Gost
Odg: LEGO alternative, kopije...
« Odgovor #1 poslato: Jun 25, 2011, 11:11:34:posle podne »
megablocks i sl nikad ne koristim sa lego kockicama zato sto su:
- slabijeg kvaliteta (kad to kazem mislim: kada spojim dve kockice ne drze kao lego)
- nisu istih dimenzija (cak i mala odstupanja mogu dovesti do toga da se na kraju ne sklopi sve kako treba, narocito ako pravis visoke ili slozene konstrukcije); iz istog razloga ih ne stavljam na klipove (i ruke minifigurina) jer ih razglavljuju. kada su tudje kockice u pitanju jedino pristajem na kastomizere koji prave delove za minifigurine bas za lego (brickforge, bricktw i sl)

Lego duplo je deo lego kompanije, i kao takvi prate sve kvalitete koje prate i lego basic kockice, i kao takvih ih itekako koristim pri gradnji (sve sto mi je dopalo pod ruku, + kupio sam preko bricklinka dvadesetak duplo 2x2, i koristim ih kao stubove kada gradim visoke stvari)

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO alternative, kopije...
« Odgovor #2 poslato: Jun 25, 2011, 11:22:49:posle podne »
1. negde je već potezana tema MBa na forumu, nebitno. mislim da je stav većine prema MB-u gnušanje. pokušaću da objasnim iz ličnog ugla koji su sve razlozi za to: nemaju kvalitet međusobnog uklapanja kockica kao LEGO (ovo se možda promenilo nabolje); plastika ne izgleda kako treba; užasno su rasplinuti po pitanju proizvoda i šta je sve s tom markom (zmajevi, vitezovi s magnetima,...); zašto nisu smislili nešto svoje nego kopiraju LEGO iz sve snage; i možda najvažnije, ako kreneš da koristiš MB preći ćeš i na neke druge proizvode i na kraju ćeš imati Lego kreaciju s Barbika delovima (suština MOCovanje je šta mogu da napravim od LEGO kocaka i samo od LEGO kocaka). što se cena tiče jeste tako, ali ako pročitaš moj članak na naslovnij strani sajta i proučiš temu \"naručivanje s Bricklinka\" na forumu videćeš i da ne mora da bude skupo.

2. o DUPLO kockama sve najbolje kao i svim ostalim LEGO proizvodima (plašim se da ću ostaviti utisak da me TLC plaća... :laugh: ). moja deca su prerasla DUPLO ali se i dalje super igraju s njim. lako i brzo se dobijaju velike građevine. kvalitet je neverovatan, za više od 8 godina mislim da smo uspeli da nam od gomiletine kocaka samo jedan baseplate napukne. potpuno su kompatibilne s LEGO Sistemom (sitnim kockama) i tvorci velikih građevina, čitaj Angeli, ih koriste za unutrašnju strukturu.

mislim da sam se dovoljno raspisao.

p.s: tek sad vidim da si pisao ćirilicom, a ja odgovorio latinicom. c c c minus za mene

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO alternative, kopije...
« Odgovor #3 poslato: Jun 25, 2011, 11:26:03:posle podne »
dođavola!
dok sam se ja rasplinjavao, postovao i Angeli :bored:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO alternative, kopije...
« Odgovor #4 poslato: Jun 26, 2011, 10:16:22:pre podne »
Postojala je slicna tema na onom prethodnom forumu...vidis to smo mozda trebali da premesemo, pokrivala je i razne druge lego nedoumice i razlike...

Za megablocks i slicne su ti obojica sjajno odgovorili (hm, iste reci, grupna hipnoza, a?), i u potpunosti se slazem sa njima. Isto se odnosi i na druge podvrste gradivnih blokova, banbao, enlighten...kojih se gnusam zbog kopiranja... Imam od malih nogu i neke kojima sam zaboravio ime (ima jedan primerak na limundu ovih dana) kojima se trecina delova do sada polomila...poredjenja radi, od Lego kockica koje imam duze nego sto znam za sebe polomljeno je ukupno 9 komada (dva palmina lista, jedna trans-crvena 1x1 okrugla mala, jedan ugao 2x2x2 pod 90 stepeni pukao na spoju, jedna spojnica 1x4 sestrice odlomile jedan zubac, viteski lance/stalak za zastavu, staklo helikoptera naprslo pri vrhu, i dva bionicle lime dela naprsla na spojnim mestima - to je problem serije, video sam vec na netu). A to mnooogo govori...

Vise postujem knex koji je originalniji...

A duplo nemam, ali smo devojka i ja konstatovali da bismo trebali nasem buducem podmlatku da ih obezbedimo pre nego nam desetkuju kolekciju sistema... :vampire:
...и нестадох у измаглици...

aca

  • Gost
Odg: LEGO alternative, kopije...
« Odgovor #5 poslato: Jun 26, 2011, 09:16:25:posle podne »
У реду другари, хвала вам.

Моје искуство са Легом је да су заиста изузетно издржљиве.

Мене су алтернативе интересовале због следећег: пошто сам ја старомодан момак, желео бих да набавим већу (велику) количину обичних коцкица у разним бојама, величина 2х2, 2х4... Нашао сам једну такву кутију MegaBlocks, па још врло повољно. Осим тога, требао би ми један велики plate за Duplo, а видео сам да један велики plate за обичне коцке кошта нешто сулудо, скоро хиљаду динара. И ту је проблем - шта радити?

Видео сам да изводите неке варијанте са наручивањем преко неког Пољака, али нисам имао времена ни да проучим ни да поручим. Ваљда ће бити прилике.

Сад сам видео Ангелијеву поруку:
http://www.skockani.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=31&id=1392&limit=10&limitstart=20&Itemid=137#1491
Где то може да се набави 4000 1х2 коцкица?

Angeli

  • Gost
Odg: LEGO alternative, kopije...
« Odgovor #6 poslato: Jun 27, 2011, 12:20:02:pre podne »
preko www.bricklink.com
ne znam kada cu ponovo narucivati

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO alternative, kopije...
« Odgovor #7 poslato: Jun 27, 2011, 01:34:49:posle podne »
Mega blocks: mrzim te komplete :angry: zato što sa njihovim kockicama ne možete mokovati ili je veoma zeznuto. :confuzed2:
Duplo: lepa ideja da deca od malih nogu počinju svoju karijeru lego graditelja ali su cene preskupe :mill:  za nešto prolazno.
KRE-O: pošto sam veliki fan transformersa :love: privlače me njihovi setovi ali bih radije potrošio taj novac na lego. :grin2: :wink2:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO alternative, kopije...
« Odgovor #8 poslato: Jun 27, 2011, 08:35:32:posle podne »
uz jednu lego kupovinu, uletelo mi je i 7 megablocks delova...delove je u hrpi lego kockica mnogo lako prepoznati...nisam ni pokušavao da ih ukombinujem sa lego kockicama...međusobno sam ih kombinovao, jednostano nekako čudno škripe pri slaganju i nije to taj osećaj pod prstima, kao kad sklapam ili držim u ruci lego...

u prodavnici sam video banbao kockice u pakovanju...modeli na slikama izgledaju ekstra, ali kockice su tako jadne kad ih čovek pogleda...kad kažem kockice, mislim na gradivne elemente...cena im jeste nekih 2-3 puta niža od prave stvari, al im je kvalitet i dizajn kockica zato 200-300 puta jadniji...


radije ću kupiti manji lego set za iste pare, al znam da će mi mnogo duže trajati...imam kockice koje sam nasledio od ćaleta, negde iz 60tih godina...super su se uklapale sa ovim najnovijim dok ih nisam oprao nekim abrazivnim sredstvom, al to je neka druga priča...:sad:

aca

  • Gost
Odg: LEGO alternative, kopije...
« Odgovor #9 poslato: Jun 28, 2011, 10:58:14:pre podne »
Citat: \"Angeli\" post=3518
preko www.bricklink.com
ne znam kada cu ponovo narucivati


Није хитно, ако буде до зиме, биће одлично.
Таман да се заиграм у хладним данима...:smile2:

Узгред, тамо могу да се набаве и стари делови...!? Имам неке шалоне које сам поломио (шмрц).

lion knight

  • Gost
Odg: LEGO alternative, kopije...
« Odgovor #10 poslato: Jul 01, 2011, 01:15:01:posle podne »
Osim kvaliteta plastike, i figurice su vrlo slaba tačka azijskih Lego-klonova, evo poređenja raznih klon varijanti sa Lego figuricom:


Standardne klon-kockice u gomili originalnih lako možete da ne primetite, pa savetujem opreznost i pažljiviju kontrolu ako nabavite od nekog veću količinu polovnih kockica (kod nas se relativno često među njima nađe i bar nekoliko klonova) :bored:
(na fotki, prva je originalna, ostale klonovi - osim poslednje 3 ostale se vrlo malo razlikuju se većeg rastojanja)

Angeli

  • Gost
Odg: LEGO alternative, kopije...
« Odgovor #11 poslato: Jul 01, 2011, 02:54:17:posle podne »
kockice se lako primete pri gradnji, tacno se oseti kad ne \"drzi\", i kod mene na prozoru moze se stalno videti gomila takvih kockica, jer mi zao da ih bacam, a necu da ih koristim, pa ih gomilam na simsu :) ) inace, kada primetim da nesto ne drzi kako bi trebalo, bacim pogled da li imaju \"lego\" utisnuto na studu i pod kojim uglom, i odmah se vidi razlika...

aca

  • Gost
Odg: LEGO alternative, kopije...
« Odgovor #12 poslato: Jul 04, 2011, 07:38:18:pre podne »
Да.
Лего је скуп, али разлог није само име, већ очигледно и квалитет.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO alternative, kopije...
« Odgovor #13 poslato: Jul 05, 2011, 08:31:29:pre podne »

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO alternative, kopije...
« Odgovor #14 poslato: Septembar 02, 2015, 08:54:52:posle podne »
Dugo nije pisano u ovoj temi a nisam nasao neku noviji sa slicnom tematikom (a ne zavredjuje da otvaram novu)

Naleteo sam na kiosku za nekih 90 din na ovo jaje sa kockicama nalik legu.



Sadrzaj jajeta (bombone su ocajne, samo za djubre)



U pitanju je brutalno kopiranje friend teme



Sam kvalitet kockica, pa iskreno osim trokraka za cvece koji je ocajno uradjen i ne moze se stabilno namestiti,
ostalo je vrlo solidnog kvaliteta (verovatno rezultat sve inventivnijih plagijatora a sa druge strane promene materijala kod  TLG-a ) i finalne obrade , sama kreacija je solidno čvrsta. Nisam bio u prilici da probam kako pašu na originalne Lego jer sam ipak slab na original pa sam ovo poklonio klincu iz komšiluka



By the way, ako ste očekivali da je u pitanju kineska kopija, prevarili ste se, ovog puta su u pitanju Turci